Zwembac reekt record OPRUIMING!! a^T <jj| Sint heeft geld nodig Actiecomité tegen azc heft zichzelf op 6 3EVELA A. "aTHOLEN Tot 50% KORTING a IN DE REGIO Ook Johan Koedood van comité Blijven Spetteren - dat al jaren strijdt voor het behoud van het zwembad - was er die dag. Hij wist niet wat hij zag. „Je zag in het bad meer vlees dan water", zegt hij lachend. „Maar ondanks de top drukte was de sfeer geweldig. De badmeester liep met een dikke grijns op z'n gezicht." Het vorige record stond op 798 bezoekers. Dat dit zo dik werd ge broken, komt volgens Koedood me de door de grote toeloop van bui tenaf. In omliggende gemeenten gingen de baden niet meer open. „Er kwam zelfs een busje vol kin deren uit Rotterdam." Het komt Blijven Spetteren niet slecht uit dat nog even wordt aan getoond hoe populair het zwem bad is. Volgende maand besluit de gemeenteraad immers of De Spet ter open mag blijven. Koedood is de gemeente erkentelijk dat ze het bad deze hele week open heeft ge daan vanwege de hitte, terwijl het seizoen eigenlijk al was afgesloten. „In feite is dit de nieuwe manier van werken die wij voor ogen heb ben. Meer bedrijfsmatig, kansen benutten. Deze week zijn er weer heel wat kaartjes verkocht." Niet alleen De Spetter boert goed in deze toegevoegde week. Zwembad Den Inkel in Kruinin- gen had woensdag ook een extra openingsdag en mocht liefst 1331 gasten begroeten. In totaal zijn dit seizoen 25.000 bezoekers geteld. „We gaan er ook voor zorgen dat de actieborden waar we invloed op hebben gaan verdwijnen", zei Van Rij. „Maar we hebben niet op alle borden invloed." Van Rij kon digde ook aan dat het actiecomité het ingediende WOB-verzoek niet verder zal doorzetten. „En we gaan mede helpen om de rust in de dorpen terug te brengen." Van Rij greep de kans om in te spreken tijdens de raadsvergade ring aan om nog eens publiekelijk terug te kijken op de afgelopen maanden. „Maar laten we als eer ste zeggen dat we zeer verheugd zijn dat het college heeft besloten van uitstel afstel te maken." Hij constateerde dat het hele proces rondom de vestiging van een asiel zoekerscentrum bij 's-Gravenpol- der 'alleen maar verliezers kent'. Hij noemde in dit verband de on rust in 's-Heer Abtskerke en 's-Gravenpolder, het gebrek aan draagvlak en verlies aan vertrou wen in de politiek. Maar Van Rij constateerde ook dat de gemeente Borsele een verliezer is omdat de gemeente door acties van een paar personen in de rest van het land negatiefin het nieuws is geweest. Alleen Zaterdag 17 september van 09:00 tot 17:00 uur op de mooiste tuinplanten ZEELRflD LRQL Fraai gelegen bungalow met grote tuin Schalklaan 16, Kloetinge I c 375.000,- k.k. Goes Om de populaire activiteit 'Wel terusten Sinterklaas' in Goes ook dit jaar te kunnen laten plaatsvinden, heeft het Comité Heerlijk Avondje een crowdfun- dingsactie opgezet. Volgens het comité is een be drag van 3000 euro nodig. Om dat het steeds moeilijker wordt sponsors te vinden, hoopt de or ganisatie via het Zeeuws Crowdfunding Platform geld bij elkaar te krijgen. Hoewel het comité draait op vrijwilli gers, zitten de kosten voorna melijk in licht en geluid, decor bouw, kostuums en schmink, legeskosten, beveiliging en mu ziek. 'Welterusten Sinterklaas' is, op de intocht na, het best be zochte sinterklaasevenement van Goes. Na de lampionop tocht door de verlichte binnen stad en onder begeleiding van muzikanten en Pieten, kunnen kinderen, vaders, moeders, opa's en oma's sinterklaas be zoeken in zijn slaapkamer in het Stadhuis. 'Welterusten Sinterklaas' vindt plaats op donderdag 1 de cember. Streven is het bedrag voor 1 november bij elkaar te hebben. De teller stond giste ren op 210 euro. Mocht het doel- bedrag niet worden gehaald, dan is er nog tijd om het draai boek aan te passen. MIJN DORP MIJN STAD FRUITWANDELING KWADENDAMME Poolse viering in kerk De Heilige Bonifa- ciuskerk van Kwa- dendamme verzorgt op zondag 18 sep tember een Poolse viering voor sei zoenswerkers uit Polen. Tijdens deze viering worden de teksten zoveel mogelijk in de Poolse taal ge sproken. Het Grego riaans zangkoor uit de regio zingt de vaste gezangen in de mondiale taal van de katholieke kerk: het Grego riaans. Het aan- vangstijdstip is om 10.45 uur. GOES Manhuistuinconcer- ten van start De Commissie Man- huistuin Concerten organiseert op zon dag 18 september weer het wekelijkse Manhuistuincon- cert. Die dag speelt Brassband Excel sior. Het optreden duurt van 12.00 uur tot 13.15 uur en de toegang is gratis. De Manhuistuin be vindt zich bij het poortje rechts van het gebouw van het Luzac College, aan de Zusterstraat 11. GOES Netwerkavond voor ondernemers Bibliotheek Oosterschelde houdt op dinsdag 20 september een netwerkavond voor ondernemers in de Bibliotheek Goes. De avond, die plaats vindt tussen 19.30 en 21.30 uur, staat in het teken van Stichting Onderne mersklankbord, een landelijk netwerk van oud-onderne mers met een erva ren kijk op zaken. De Spetter in Tholen trekt al de hele week veel bezoekers. Vandaag is het bad voor het laatst open dit seizoen, foto marcelle davidse vrijdag 16 september 2016 Van heinde en verre komen ze deze week naar zwembad De Spetter in Tholen. Met re cord-bezoekersaantallen als ge volg. Woensdag passeerden 1286 badgasten de poort. Zo veel kwamen er niet eerder. Rob Paardekam Tholen Het actiecomité Direct Betrokke nen gaat zichzelf opheffen nu een azc bij 's-Gravenpolder defi nitief van de baan is. Dat zei voorzitter Cees van Rij gistera vond tijdens de gemeenteraad. Melita Lanting Heinkenszand Ravesteinweg 3, Grijpskerke www.zeelandplant.nl Nieuw in verkoop Royale bungalow met compleet woonpro- gramma op de begane grond en tuin met veel privacy Meer info: 06 - 53 86 32 50 STEENDIJK WWW.Steendljk.nl makelaar taxateur o g Luc Oggel Meer info: zcfp.nl/12-Welter- usten-Sinterklaas GOES De Stichting Fruitwandeltochten Goes verzorgt za terdag de 57e editie van de Nazomertocht. De routes zijn 5, 10,15, 20,25 en 30 kilometer. Het startbureau is gevestigd in het Omnium in Goes. De start van de 20, 25 en 30 kilome ter vindt plaats tussen 08.00 en 09.00 uur. De 5,10 en 15 ki lometer start tussen 09.00 en 12.00 uur. De sluitingstijd van het startbureau is om 16.00 uur. De kosten bedragen 3 euro. Leden van erkende wandelsportbonden genieten op vertoon van hun ledenkaart een korting van een euro. FOTO LEX DE MEESTER COLIJNSPLAAT Centrum, 13.00-15.00 uur - Basisschoolkinde ren houden opruim- actie zwerfafval, opening door wet houder Slenter. GOES Erasmuspark en di verse locaties, 19.30 uur-Start Open Huisroute Goese Polder Ex pressief; Grote Kerk, 20.00 uur-Ju bileumconcert 'San- der van Marion 60 jaar in de muziek'. HEINKENSZAND BinnenUit, Schou- wersweg 7, 09.30-17.30 uur- Expositie Jan Bernd- sen. 'S- HEER ARENDSKERKE Panhoeveweg, 13.00-17.00 uur- Tentoonstelling 'Een Bunder Kunst'. KAMPERLAND Centrum, 13.00-15.00 uur - Basisschoolkinde ren houden opruim- actie zwerafval, ope ning door burge meester Delhez. KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,11.00-17.00 uur - Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader'. KORTGENE Centrum, 13.00-15.00 uur - Basisschoolkinde ren houden opruim- actie zwerafval, ope ning door wethou der v.d. Maas. RILLAND Jongerencentrum De Kist, 19.00- 20.30 uur - Knutsel- avond voor kinde ren van 5 t/m 12 jaar, 'beschilder je ei gen bord of beker'. WEMELDINGE Dorpshuis De We- mel, 14.00 uur- AN- BO-middag met o.a. bingo en een pre sentatie van Allevó over zorg. WISSENKERKE Centrum, 13.00-15.00 uur - Basisschoolkinde ren houden opruim- actie zwerafval, ope ning door wethou der De Putter. YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur-Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur- Thematentoonstel- ling 'verdronken dor pen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77