-énerg/e 16 ZEELAND Het zal best een keer minder gaan in de lange reeks van wedstrijden die nog volgt. vereniging 1# sta eigenhuis sterker Het is 'beloften boven' in de eerste divisie. Jong PSV en Jong Ajax staan op de eer ste en tweede plek in de stand en dat doet de wenkbrauwen van voetballiefhebbers fronsen. Sup porters van andere clubs halen op sociale media de kreet 'stopdebe- loften' weer van stal en kunnen moeilijk omgaan met de huidige positie van de beloftenteams. Trai ners klagen nog niet en masse over competitievervalsing, iets wat de afgelopen jaren vaak ge beurde. De samenstelling van de jonge ploegen wisselde toen soms enorm en ook nu zijn er regelma tig veel mutaties. Zijn de 'Jong-ploegen' echt zo veel beter dan de afgelopen jaren of is de rest gewoon wat minder geworden? Feit is dat Jong PSV en Jong Ajax in hun vierde seizoen in het betaald voetbal een flinke stap voorwaarts gezet lijken te hebben. Jong PSV is zelfs ongeslagen in de huidige competitie en speelde al leen bij NAC en SC Cambuur ge lijk. Trainer Pascal Jansen van Jong PSV nuanceert het beeld dat het bij zijn ploeg extreem veel beter gaat dan vorig seizoen. „Als wij op de laatste speeldag onze wedstrijd gewonnen hadden, waren we vo rig seizoen gewoon achtste gewor den in de eindstand en nu was er uiteindelijk een elfde plek. Bij on ze spelers proefje de ambitie om dat te verbeteren, maar we lopen ook niet te hard van stapel." „Het zal best een keer minder gaan in de lange reeks van wed strijden die nog volgt. Dat we nu hoger staan dan de afgelopen ja ren is wel mede een gevolg van het beleid dat is ingezet. Verspreid over de afgelopen jaren zijn meer dere talenten naar PSV gekomen. Zij trainen op hoog niveau en ra ken meer gewend aan de weer stand in deze competitie. Onze ambitie is het om in balbezit nog meer te laten zien dan we al doen." Jong PSV en Jong Ajax brengen regelmatig spelers binnen de lij nen die meer hebben gekost dan de totale begroting van de tegen stander. Grote beloften zijn nou eenmaal duur. Neem bijvoorbeeld de Deense buitenspeler Nikolai Laursen (18), die vorig jaar voor ruim een miljoen euro naar PSV kwam. Meer dan de helft van de Helmond Sport-begroting, om maar een voorbeeld te noemen. Bij Jong FC Utrecht zijn de bedra gen minder spectaculair, maar ver schijnen soms ook namen op de mat waar de tegenstander van schrikt. Afgelopen maandag in het duel met Fortuna Sittard stond ineens Nacer Barazite op het veld. Jong PSV kon vorige week bij NAC in eens beschikken over Siem de Jong en bij Ajax prikte de Colom biaan Mateo Cassierrra er maan dag vier in tegen Achilles'29. Zijn transfersom was deze zomer vier keer hoger dan de Groesbeekse be groting. In dat licht bezien, is het helemaal niet zo verrassend dat de Jong-elftallen volop punten pakken. Jansen ontmoet vanavond met zijn ploeg het FC Dordrecht waar vader Gérard (trainer) en zoon Bradley (speler) zitten. De nummer 19. Appeltje-eitje voor de koploper? Jansen weet zeker van niet. „Het zit ook in deze competitie dichter bij elkaar dan iedereen denkt. FC Dordrecht verliest drie keer met een goal verschil en speelt drie keer gelijk. Ze zijn beter dan de ranglijst doet vermoeden." Jansen kan opnieuw beschikken over Siem de Jong (27) en ook linksback Simon Poulsen (31) mag van trainer Phillip Cocu de over steek naar de beloften maken. In de goal staat Hidde Jurjus (22). JONG TEAMS Vertrouuu op de expertise van 13.000 Zonne-experts. Kies voor Collectieve Inkoop Zonnepanelen. vrijdag 16 september 2016 Jong-teams maken de dienst uit Mateo Cassierra met Ajax-coach Peter Bosz. Bij Jong Ajax maak te de Colombiaan er maandag zeven, foto kaj in t veen/anp Rik Elfrink Eindhoven Pascal Jansen, trainer Jong PSV Jong Ajax eindigde vorig seizoen op de negende plaats in de Jupiler League. Dat was de hoogste klasse ring van een Jong-team in drie seizoenen eerste divi sie. De hoogste klasseringa van Jong PSV is de tiende plaats, in het eerste seizoen in de jupiler League, vervol gens eindigde het team 14de en 11de. Denkt u aan zonne-energie? Vertrouw dan op de expertise van de specialisten van Vereniging Eigen Huis. Wij hebben tijdens een zorgvuldige selectieprocedure onze leveranciers gekozen aan de hand van strenge kwaliteits- en service criteria. Hiermee bent u gegarandeerd van hoogwaardige materialen tegen een scherpe prijs en met uitstekende garantievoorwaarden. Het is niet voor niets dat er inmiddels al 13.000 huiseigenaren gebruik maken van de Collectieve Inkoop Zonnepanelen. Start uw oriëntatie op eigenhuis.nl/zon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71