ZEELAND 15 - - bergen ook zó mooi. Dat straalde ik ook uit. Dat heeft zeker bijgedra gen aan het verkrijgen van dat sta gecontract. En toen ik in dat shirt van Tinkoff reed, ging ik zeker 20 procent harder dan normaal. Van het vertrouwen dat ze in me had den, kreeg ik zo'n zin om me goed te laten zien." Ik zeg altijd: trainen is als het bakken van een taart Antwan: „Nou, niet helemaal. In het begin heb ik het wel heel moei lijk gehad. Ik ben ziek geweest, heb een rib gebroken. Het was lastig voor mij om gelijk een goed niveau te halen. Ik reed mooie wedstrij den, maar presteerde niet." Patrick: „Maar Roompot had geen haast met je. Ze kenden de oorzaken van je mindere fase. Ze hebben altijd vertrouwen in je gehad en gezegd: het komt goed." Antwan: „Wel heel mooi in het voorjaar was Luik-Bas tenaken-Luik. Dat was al tijd al één van favoriete wedstrijden om te kijken. Nu reed ik 'm zelf. En het was ijs- en ijskoud bij de ze editie, maar ik kon blij ven gaan en zat te genie ten. Ik voelde me die dag echt zo'n strijder, zo'n overlever, zoals in een heroïsche film." Antwan: „Ja, dat was een heel mooie week. Ik heb na afloop van een wedstrijd nog nooit zo veel reacties gehad als toen. Maar ik blijf erbij dat ik in Zwitserland niet zo heel veel bijzonders deed. Ik reed altijd al zo, maar nu had dat een keer resultaat." Patrick: „In het wielrennen moet je vasthouden aan waarin je ge looft. En dan komt het er een keer uit. Bij voetbal heb je 50 procent kans dat je wint, bij wielrennen misschien 1 procent. Je verliest als wielrenner veel meer dan je wint. Daar kunnen coureurs goed mee omgaan, maar het is altijd prettig als het allemaal een keer goed gaat." Antwan: „Nee joh! Gelukkig niet. Kijk, in elke etappekoers is een bergtrui te verdienen, dus ze jagen heus niet allemaal op een renner die er een keertje één pakt." Patrick: „Ja, maar er zijn toch ploe gen die wel eens willen weten hoe het kan dat zo'n jongen van een procontinentale ploeg in een Pro- Tour-koers zo goed mee kan. Wat is dat voor een rijder, waar komt-ie vandaan?" Antwan: „Jawel. Na de vijfde dag in Zwitserland meldde een grote ploeg zich ook al. Ik dacht toen: gaat dat dan echt zo snel? Uiteinde lijk is dat niks meer geworden. Maar toen kwam Lotto erna. Daar heb ik vervolgens bij getekend. Maar ze hebben mij niet pas in Zwitserland ontdekt, hoor. Vorig jaar was er ook al een keer contact geweest." Antwan: „Ja, zo vader, zo zoon." Patrick: „Achteraf kun je zeggen dat het er altijd al bij hem heeft in gezeten." Antwan: „Bij Roompot hebben we het daar ook wel eens over: we heb ben allemaal 'iets'. De één heeft vroeger hele stukken naar school moeten fietsen, de ander is heel druk en zit vol energie." Patrick: „Het zijn allemaal geen grijze muizen." Antwan: „Toen ik nog op school zat, maakte ik altijd lange dagen. Na school ging ik werken en na m'n werk, ging ik nog een uur skeeleren. En denk maar niet dat ik daarna moe op de bank plofte. Ik had dan vaak nóg energie over. En de volgende ochtend stond ik al weer te trappelen." PATRICK vrijdag 16 september 2016 nog maar net op de fiets' —Patrick Tolhoek EEN STAP HOGER Bij Tinkoff-Saxo kon je niet blij ven, maar Team Roompot lijfde je in. 2016 is bij die ploeg een droomjaar voor jou geworden. Klopt dat beeld? Uiteindelijk komt het toch goed, zoals voor speld. Je pakt in juni de bergtrui in de Ronde van Zwitser land en staat 'm niet meer af. Aan het einde van je loopbaan zal iedereen zeggen: toen is het begonnen! 4 Antwan (links) en Patrick Tol hoek. De twee delen dezelfde liefde voor het koersen en heb ben veel aan elkaar. FOTO MARCELLE DAVIDSE Staan de ploegen dan voor je in de rij? LottoNL-Jumbo is het hoogste ni veau in Nederland. Je hebt het gehaald, net als je vader? Geboren: 26 juni 1965 Woonplaats: Yerseke Ploegen: Roland, Super- confex-Yoko, Buckler 11 Hoogtepunten carrière: deelname aan Tour de Fran ce van 1989 (99ste) en 1990 (123ste), 17de plek in Ronde van Lombardije (1988), deel name aan de Olympische Spelen van 2000 als moun- tainbiker (uitgevallen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70