Online Geld MH17-bos nagenoeg bijeen 6 NI NYNKE DE JONG ADVENTURE. IT'S IN OUR DNA. Column Waarschijnlijk wordt al na de winter begonnen met het plan ten van de bomen, zodat het mo nument op tijd klaar is voor de herdenking op 17 juli volgend jaar. De Stichting Vliegramp MH17, die nabestaanden verte genwoordigt, is opge lucht dat de financie ring eindelijk gro tendeels deel rond is. „We kunnen nu beginnen", zegt voorzitter Evert van Zijtveld (foto). „Elke dag komen nog donaties binnen. Het geld dat overblijft, gebruiken we voor de jaarlijkse herdenking." Twee maanden geleden deden de initiatiefnemers (Stichting Na tionaal Monument MH17) een dringend beroep op bedrijven om te doneren. Ze stuurden dui zenden brieven met het verzoek om het symbolische bedrag van 7,17 euro per werknemer te stor ten. De drie ton die nu nog ont breekt, is bedoeld voor onder meer de verlichting en wandelpa den. „We zijn er eigenlijk te laat mee gestart", zegt Van Zijtveld. „Geld zou nooit een issue zijn, maar dat bleek twee jaar later toch wat complexer te liggen. Er is ook sprake van een zekere MHi7-moeheid in Nederland. Dus ik ben niet ontevreden met waar we nu staan qua financie ring. Omwonenden willen ook een bijdrage leveren aan het onderhoud." In Park Vijfhuizen worden 298 bomen geplant, één voor elk slachtoffer uit de vlucht van Malaysia Airlines. Samen vor men ze een rouwlint dat symbool staat voor de ramp. In het bos komt een amfitheater met een gedenk- wand. Nabestaanden hebben zelf de plaats en en het ontwerp van de wand van kunstenaar Ro nald Westerhuis gekozen. DISCOVERY SPORT LAND TROVER TCB73I DISCOVERY SPORT SE URBAN SERIES VANAF 49.900* vindt van niet. En gelijk heeft ze. Als mijn ouders foto's van mijn blote voorbips op Facebook zou den zetten, zou ik op zijn minst ook foto's van hun blote voorbip sen op Facebook zetten. Maar deze rechtszaak zwengelt wederom een discussie aan die het waard is om te voeren. Want moet je je kind eigenlijk wel op de sociale media laten zien, wanneer zij daar zelf haar mening nog niet over kan geven? Ik vind het een ongelooflijk moei lijk dilemma. Mijn kind staat onli ne, maar alleen op afgeschermde profielen. En nooit in haar blootje, of ondergekakt of in een andere gênante pose. Maar elke keer wan neer een andere jonge moeder meldt dat ze haar kind helemaal van de sociale media weert 'tot hij daar zelf iets over kan zeggen', krimpt mijn hart ineen en voel ik me zwak, en voelt het alsof ik mijn dochter gratis en voor niks weggeef aan viezeriken die haar vi sueel mogen bepotelen. En dan vind ik die andere ouders veel ster ker dan ik ooit zal zijn. Wanneer doe je het goed? Ik heb geen idee. Zal mijn dochter me later haten omdat ik online wel eens met haar gepronkt heb? En helpen al die slotjes op Face book en Instagram wel voldoen de? Het is een constant schipperen tussen de trots op onze lieve, knappe dochter en haar bescher men tegen de buitenwereld. Er zijn nog geen studies naar wat de ze online aanwezigheid met een kind doet. Ik weet dus niet of het schadelijk is. En zolang ik dat niet weet, deel ik haar een beetje. Met mate. En alleen met bekenden. En denk ik bij elke foto die ik wil plaatsen: gaat ze me hier over acht tien jaar voor aanklagen, of kan-ie ermee door? Het is een constant schipperen tussen de trots op onze dochter en haar beschermen tegen de buitenwereld Een 18-jarige vrouw uit Oos tenrijk heeft haar ouders aangeklaagd omdat ze gedu rende haar jeugd vijfhonderd fo to's van haar op Facebook hebben gezet. Op een niet afgeschermd profiel. Foto's van haar op het pot je, van haar naakt slapend in haar kinderbedje: alles kwam online. En nu klaagt ze haar ouders aan omdat die de foto's niet offline willen halen. Die vinden dat ze het recht heb ben om ze online te houden. Zij vrijdag 16 september 2016 @nynke Het herdenkingsbos voor de slachtoffers van vlucht MH17 is een grote stap dichterbij. Over heden, bedrijven en particulie ren hebben 1,2 miljoen euro toe gezegd. Er is in totaal 1,5 mil joen euro nodig voor het monu ment in Vijfhuizen, vlakbij Schiphol. Tonny van der Mee Vijfhuizen ABOVE BEYOND Standaard o.a. Naast de toch al rijke uitrusting van de Land Rover Discovery Sport is de SE Urban Series voorzien van een aantal populaire opties tegen een scherpe meerprijs. Dit betekent een interessante besparing, waarbij uw tijdelijke voordeel ten opzichte van de individuele optieprijzen kan oplopen tot wel 4.260. landrover.nl - InControl Touch SD navigatiesysteem - Xenon koplampen met LED signature - Glazen panoramadak - Stoelbekleding in generfd leder - Elektrisch verstel- en verwarmbare voorstoelen - 18" lichtmetalen velgen Min./max. gecombineerd verbruik: 4,7-8,3 1/100 km, resp. 21,3-12,1 km/l, C02-uitstoot resp. 123-197 g/km. Consumentenprijs vanaf 44.200 incl. BTW en BPM en excl. kosten rijklaarmaken. Zie voor verkoopvoorwaarden landrover.nl. Leaseprijs vanaf 725 p.m. excl. BTW (bron: Land Rover Fleet Business Leasing, full operational lease, 60 mnd., 20.000 km/jr.). Wijzigingen voorbehouden. *Alleen geldig voor 16.5MY auto's op voorraad en zolang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6