I 8 Ze zijn er nog: échte speciaalzaken van ondernemers die niet uitgepraat raken over hun bedrijf. Zoals Marijke Lamboo van De Kunstcadeauwinkel in Brouwershaven. Stofferen Wie legt de mooiste tapijttegelvloer? Handig Wijnfles staat veilig indeflessenkruk KREUKELS Stomerijtje spelen met een stoomkast |7f|lf »WieH Marijke Lam boo k kan me niet herinneren dat ik ooit niet creatief bezig ben ge weest. Al van jongs af maakte ik bootjes en poppenhuizen, haalde klei uit de sloot om dingen mee te ma ken." De oorspronkelijk uit Delfgauw afkomstige Marijke Lamboo (63) ver telt in haar kunstcadeauwinkel met veel plezier over haar ontwikkeling als beeldend kunstenaar. Om te be ginnen kwam ze uit een creatief nest. „Mijn moeder was coupeuse, haar handen konden maken wat haar ogen zagen. Mijn vader was auto- spuiter en schilder. Hij verkocht op zijn 12de zijn eerste olieverfschilde rij." Psychologie Marijke ging naar de Nutsacademie in Rotterdam en vond die opleiding fantastisch. Vooral vakken als kunst geschiedenis en psychologie hadden haar interesse. Na haar opleiding ging ze het onderwijs in; anderen enthou siast maken voor kunst. Ze is zich al tijd blijven ontwikkelen, op haar 50ste begon ze nog aan een hbo-op- leiding creatieve therapie. Tegen een vriendinnetje zei ze ooit dat ze later een winkeltje met zelfge maakte spullen zou beginnen. „Dat was ik een beetje vergeten. Tot we een huis met atelier hier in Brou wershaven kochten. De eigenaar van dit winkelpand in de Zuiddijkstraat woont bij ons in de straat en voor een bos bloemen kon ik het elf jaar gele den zes weken huren. Vorig jaar kwam het opnieuw leeg te staan en in maart 2015 opende ik er De Kunst cadeauwinkel." In de winkel verkoopt Marijke voornamelijk schalen, figuren en sie raden uit keramiek, maar ze werkt ook met brons en papier-maché en maakt collages van zijde-vloeipapier. Het idee was om het een jaar te pro beren. Dat pakte goed uit. „Ik had geen verwachtingen. Dat heb je als je ouder wordt, dan ga je niet meer vol Ik had geen verwachtigen. Dat krijg je als je ouder wordt verwachting ergens in. Soms verkoop ik in een week heel veel. Dan moet ik natuurlijk ook nieuw werk maken. Ik vind het belangrijk dat ik sta achter wat ik maak. Ik zal niet iets maken omdat dat commercieel interessant is. De inspiratie komt vaak uit mijn omgeving. Merels die we in de tuin hebben en teckels omdat we zelf een teckel hebben, bijvoorbeeld." Exposities Marijke geniet van het contact met haar klanten. De een heeft behoefte aan een praatje, terwijl een ander lie ver gewoon in alle rust rondkijkt. Ze vindt het allemaal prima. „Ik vind het leuk als mensen blij worden van mijn werk. Het mooie is ook dat ie dereen een beeld anders interpre teert." Een leuke aanvulling op haar werk: gastkunstenaars die in De Kunstca deauwinkel exposeren. Dit jaar heeft ze vier exposanten die elk zes weken blijven, maar voor volgend jaar heeft ze nu al meer aanvragen dan waaraan ze tegemoet kan komen. Daarnaast geeft ze keramiekcursussen en work shops. Momenteel is er een Duitse dame die ze een week lang les geeft. „Zo zie je maar, het brengt nieuwe dingen op je pad." Woningstoffeerders die zich ge roepen voelen, kunnen zich nog inschrijven voor het NK Woning stofferen. Het kampioenschap wordt op 10,11 en 12 oktober ge houden in Gorinchem. De wedstrijd bestaat uit drie opdrachten: een vloeroppervlak leggen voor stro- kenvinyl en tapijttegels, een combi natie leggen van marmoleum en 'gevlokt' tapijt én thermisch lassen. Het NK is onderdeel van de Vakda gen Parket en Woninginrichter. vrijdag 16 september 2016 Bankhangen met een wijntje: voor velen hét recept voor een geslaagde avond. Voor hen be dacht het ontwerpersduo Jos Kra nen en Johannes Gille de Bottle Stool: een krukje annex bijzettafel met een uitsparing voor een wijn fles. Je kunt de Bottle Stool ook gebruiken als kaas- of tapasplank; handig voor op een feestje. Het duo, afgestudeerd aan de Design Academy in Eindhoven, ontwierp het meubelstuk voor de vernieuwde meubellijn Pode van interieurmerk Leolux. Het flessenkrukje is uitgebracht in de tinten 'white', 'night', 'brick', 'forest' en 'teal' en is te koop voor 299 euro via pode.nl. Het is een droom van veel vrouwen en een enkele man: een inloopkast. Wie toch al geld uitgeeft aan zo'n walk-in closet kan ook de aanschaf van een stoomkast overwe gen. In een stoomkast hang je delicate jurkjes en maatpak ken. De kleding wordt ge stoomd en een slimme bewe ging van de hangers zorgt dat de stoffen niet kreuken. Een stoomkast kan ook los in huis staan. Het merk LG bracht onlangs zo'n stoomkast uit a 2.199 euro: de LG Styler. Zuiddijk- straat 2, Brouwers haven 1 Website dekunst- Wat De Kunst- cadeau- winkel waar cadeau winkel. nl Marijke Lamboo haalt inspiratie uit haar omge ving. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA 'Ik ben altijd creatief bezig' Mariska den Hartog 44 —Marijke Lamboo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60