Paniek bij de Democraten: Trump kan weieens winnen Ga los met je nieuwe iPhone 5 OM toch in beroep tegen straf Pistorius IUR weigert onderzoek Medicijnentest bij kinderen Het is plots nagelbijten in Demo cratisch bolwerk New York. De koffieau tomaatgrapjes over de idioterie in de campagne van Do nald Trump hebben plaatsge maakt voor bezorgde blikken. Het is helemaal niet gek om te zeggen: „Ik ben doodsbang." Of om een wat vergezochte theorie van tafel te halen om de zenuwen te bezweren: dat Amerikanen in het buitenland Clinton kunnen redden. Het zijn er zo'n 8 miljoen, ze stemmen over het algemeen op Democraten, maar ze worden nooit gebeld door opiniepeilers. Ze zijn ook notoire niet-stem- mers, maar alle hoop is welkom nu peilingen het anti-Trump- kamp de rillingen over de rug doen lopen. Gemiddeld staat Clinton nog maar 1 procentpunt voor op Trump, waar ze vorig maand bijna de 8 aantikte. In de cruciale staten Ohio en Florida ligt de Re publikein inmiddels voor. Trump heeft het punt bereikt dat de kans dat hij de verkiezingen wint t op 3 is, volgens de gerenommeerde re kenmeesters van fivethirty- eight.com. En dat na een zomer waarin Clinton met twee vingers in de neus op het Witte Huis leek af te koersen. Hoofdredacteur Na- te Silver: „Er zijn echo's van de Brexit. Clintons krimpende voor sprong op Trump lijkt veel op die van Remain op Leave." Clinton heeft een slechte week, waarin ze steeds negatief in het nieuws komt. Ze noemde de helft van Trumps aanhangers 'treurige figuren', viel bijna flauw bij de herdenking van 9/11 en bleek een longontsteking onder de leden te hebben. Een mens kan eens ziek zijn, maar in het geval van Clinton niet zonder controverse. Complottheo rieën over gezondheidsproblemen floreren en het stempel 'achter baks' staat weer in kapitalen op haar voorhoofd: waarom maakte ze niet direct bekend dat ze ziek was? Ondertussen zat ze onzicht baar thuis door haar ziekte, ter wijl Trump - die zich al weken op vallend beheerst gedraagt - een plan voor betaald zwangerschaps verlof presenteerde en in de stu dio van tv-arts Dr. Oz zijn gezond heid de hemel in liet prijzen. Clinton maakt van haar campag ne steeds meer een referendum over Donald Trump. Maar een echt inspirerende boodschap brengt ze daarmee niet. En die heeft ze juist hard nodig: Clinton kampt met een gebrek aan enthou siasme over haar kandidatuur. Slechts 43 procent van de Clinton- aanhangers in een peiling van de New York Times zei deze week 'heel enthousiast' te zijn over hun stem. Een meerderheid van Trumps kiezers is dat wel. Clinton heeft nog kans haar lei dende rol terug te veroveren. Nog altijd hebben relatief veel Ameri kanen hun keuze niet gemaakt, blijkt uit onderzoek. Bovendien staan nog drie tv-debatten op sta pel, die de beeldvorming, die zo'n belangrijk onderdeel is van het Amerikaanse verkiezingscircus, weer op z'n kop kunnen zetten. iiPhone7 V Alleen bij Vodafone de eerste 3 maanden onbeperkt data V €299 korting op je telefoon vodafone.nl vrijdag 16 september 2016 JOHANNESBURG Het Zuid-Afrikaanse Open baar Ministerie wil alsnog in hoger beroep tegen de straf van voormalig para lympisch hardloper Oscar Pistorius. Het levert van daag een aanvraag voor ho ger beroep in bij het hoog gerechtshof. De bekende 'bladerunner' werd veroor deeld tot zes jaar cel voor de moord op zijn vriendin, fotomodel Reeva Steen kamp. Het OM had vijftien jaar geëist. De atleet vuur de in 2013 schoten door de deur van de badkamer in zijn huis, naar eigen zeg gen omdat hij dacht dat er een inbreker achter zat. ROTTERDAM De Islamitische Universiteit Rotterdam wil niet meer meewerken aan een onder zoek van de organisatie NVAO, die oordeelt over hoger onderwijs. De rector staat bekend om zijn om streden uitspraken. Onder wijsminister Jet Bussema- ker meldde het stopzetten van de medewerking giste ren in de Tweede Kamer. Als minister kan ze nu nog niet veel doen. Daarvoor is nieuwe wetgeving nodig. Die maakt mogelijk maken in te grijpen als scholen weinig 'maatschappelijk verantwoordelijkheidsbe sef tonen. LEIDEN Een Nederlands testinsti tuut voor geneesmiddelen gaat jonge kinderen, oude ren met dementie en psy chiatrische patiënten inzet ten om uit te zoeken of de medicijnen helpen en of ze geen bijwerkingen veroor zaken. Dat zegt Adam Co- hen (foto) directeur van het Centre for Human Drug Research (CHDR) in een interview met het Phar- maceutisch Weekblad, dat vandaag verschijnt. Medicij nen worden nu vooral ge test op jonge mannen. Op het testen op mensen die niet wilsbekwaam zijn rust een enorm taboe. Maar wettelijk mag het wel. Presidentskandidaat Hillary Clinton hervatte gisteren haar campagne, die vanwege een longontste king enkele dagen had stilgelegen, foto brendan smialowski/afp Donald Trump wint rap terrein op Hillary Clinton in de peilingen over de Amerikaanse presidents verkiezingen. Links Amerika schiet in de stress: Trump kan winnen. Karlijn van Houwelingen New York Gemiddeld staat Hillary Clinton nog maar 1 procentpunt voor op haar tegenstander Donald Trump. Vorige maand liep ze nog bijna 8 procentpun ten uit. ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5