ZEELAND 11 Fair opent Katshuis Wij zijn altijd op zoek naar leuke spullen ik niet zitten en daarom hebben we in exact dezelfde stijl kozijnen laten maken die er onder zijn ge zet. Het is prachtig geworden, maar als ik voorafhad geweten dat de kozijnen korter waren, had ik de aanbouw niet zo hoog ge maakt." Ook de tegelvloer in de gang, waar ze als een blok voor vielen, was niet groot genoeg om de hele oppervlakte te bedekken. „En dus hebben we er andere tegels bij ge zocht." Het pand heeft door het ge bruik van de oude materialen een doorleefde sfeer gekregen met een heel eigen stijl van inrichting en muurdecoratie. Over ieder detail is nagedacht. Ook de tuin is grondig aange pakt. In de voortuin kun je luie ren onder een overkapping of in de zon zitten in een van de vele hoekjes. Aan de achterkant leidt een sta tige laan met bomen naar een prieel met aan weerszijden een orangerie. Een romantische plek om bijvoorbeeld te trouwen, want het statige herenhuis met bijge bouwen wordt niet gebruikt als woonhuis. Het is in eerste instan tie een plek waar evenementen, gehouden worden, zoals een con- Het Katshuis wordt 'ge opend' met de Zeeuwse Na zomer Fair die vandaag van start gaat. Op de fair staan rond de vijftig deelnemers. Van brocante, Zweeds antiek of tuinornamenten tot beel dende kunst, sieraden en eten. De Zeeuwse Nazomer Fair beleefde de eerste versie ook in Kats. Na wat omzwer vingen is de Fair nu weer te rug in het Noord-Beveland- se dorp. De fair is van 16 tot en met 18 september. Het adres: Noordlangeweg 34 Kats. eert, een fair of een sprookjesach tige activiteit voor kinderen. Maar ook een plek waar getrouwd kan worden en waar je een kop koffie kan drinken. „Ik ben ooit in Kats begonnen met een fair. Het be drijf groeide, ik ging steeds meer en groter organiseren, ook elders in het land. Op een gegeven mo ment voelde ik me daar niet meer prettig bij. Wij houden van klein schalig. Ik ben gestopt en nu gaan we hier weer kleinschalige dingen organiseren. En het verbouwen vinden we zo leuk, dat we aan het kijken zijn of we daar niet ons be roep van kunnen maken." PZC ONLINE Albert de Vries @albvri Ik voel me opeens een stuk beter thuis in de Lange Poten, #prinsjesfestival met Zld als gastheer. vrijdag 16 september 2016 De oude boerenschuur (foto linksonder) is onherkenbaar veranderd in een herenhuis, fotosmechteld jansen Elly Stolk en Remco van Heumen Remco van Heumen en Elly Stolk. „Wij zien overal mogelijk heden." VIDEO Zoutelande; het leukste dorp van Zeeland! Vindt dan toch reisorganisatie Zoover. Wij gingen de straat op om te pei len of mensen in Zeeland er zelf ook zo over denken, en wat er dan precies zo leuk is aan het Walcherse dorp. U vindt de video - en al onze an dere video-reportages - op PZC.nl/video TWITTER Middelburger Albert de Vries, Tweede Kamerlid voor de PvdA, signaleerde gisteren tijdens de start van het Prins jesfestival ineens veel Zee land in de Hofstad. Onze pro vincie is dit jaar de gastheer. UW REACTIE Wielrenners op de openbare weg houden de gemoederen bezig. Marja Kok heeft duide lijk geen goede ervaringen: „Jammer dat er zulke ver schrikkelijke lui tussen zitten die er niet voor terug deinzen je aan te bieden je hond de volgende keer te vermoor den." R. Sonke reageert genu anceerd: „Tuurlijk is het een idioot die doorrijdt nadat hij bewust of onbewust een an der omrijdt. Tuurlijk was er van de week één gestoord, die met zijn busje op een groep renners inrijdt. Het ge brek aan begrip is nog erger." ONLINE TOP 5 1. 'Ik ben het stronbeu, ik woonde hier zo mooi. Het is een verschrikking' 2. Kleuter praat gezellig over wapens met oom agent (vi deo) 3. Opvallend veel ongelukken op A58: vier in zes dagen 4. El Toro krijgt lounge gedeelte en café verhuist 5. 'Natuurlijk zijn er idiote wiel renners die denken dat de openbare weg een racebaan is' Kijk op www.pzc.nl of O ©pzcredactie facebook.com/depzc (Dpzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43