Alle klassen kunnen weer zwemmen OPRUIMING!! 'Minder lang tennis bij bij hotel' 6 WALCHEREN Tot 50% KORTING In de visie van interim-directeur Onno Bakker en het bestuur heeft het Muzeeum een impuls nodig om over vijf jaar de gevraagde helft van de subsidie wél in te kunnen leveren. Dan moet er een actueel, ondernemend museum staan met 40.000 bezoekers per jaar. Dat zijn er rr.ooo meer dan nu. De gemeenteraad hoorde de visie gisteravond in het museum aan de Nieuwendijk. Het museum heeft potentie, maar na 14 jaar is het wel tijd voor actualisatie, vindt Bakker. Het Mu zeeum wil de eigen collectie beter en verhalender presenteren met gebruik van nieuwe media. Daar bij wordt de rol van de Wester- schelde voor Zeeland en Vlissin gen kernthema en Michiel de Ruy- Over vijf jaar, als het museum steviger staat, kan bezuinigen alsnog ter boegbeeld. De wisselexposities in De Pakhuizen maken plaats voor een 'bezoekerscentrum' waar de Vlissingse havens van vandaag zich presenteren, betaald door de havenbedrijven, Zeeland Seaports, Port Promotion Council enzo voorts. Er is ook geopperd de Pak huizen aan de Nieuwstraat los te verkopen. Maar dat is geld voor de korte termijn, denkt Bakker. „Het museum moet wel wat oppervlak hebben, wil ik tien euro entree kunnen vragen." De zolder wordt een ontdekplek voor jonge kinderen. De VW neemt zijn intrek op de begane grond bij de balie. Het museum wil ruimten verhuren voor activi teiten en de binnentuin benutten voor concerten. Het museum vraagt om een goede bezetting, in elk geval de huidige 5,4 volledige banen. Een extra fondswerver en educatief medewerker kunnen zichzelf terugverdienen, stelt Bak ker. Ook moet het gebouw duurza mer en toegankelijker worden, om gebruikslasten te drukken en bre der gebruik te vergemakkelijken. Alle leerlingen van de groepen vier tot en met acht hebben zwem diploma A en B - en sommigen zelfs C. Dat kreeg de school in een jaar tijd voor elkaar met medewer king van Zwemschool Zeeland. Directeur Jolande Hendrikse is trots op de 100 procent zwemvaar- digheid van de klassen. „Ook twaalfjarigen die nog niet konden zwemmen, kunnen dat nu wel - zij konden les krijgen met leeftijd genoten en hoefden dus niet met vijfjarigen het bad in." Zorgen om de slechte zwemvaar- digheid en de veiligheid van de leerlingen leidde vorig jaar tot een proef. Hendrikse en Corrie Marte- ijn van Zwemschool Zeeland spra ken een lager lestarief af. De zwemschool regelde lestijden die aansloten op de schooldag en Hen drikse zorgde dat ouders voor el- kaars kinderen het vervoer regel den. Niet de geldbesparing trok de ouders over de streep, maar het re gelen van vervoer, geloven Hen drikse en Marteijn. Inmiddels heeft de buurschool van 't Mo zaïek, het Kompas, zich ook ge meld bij de zwemschool. Hendrik se hoopt op navolging bij andere scholen. Van de zestig leerlingen op haar school konden er vorig jaar 23 niet zwemmen, weet ze. Marteijn: „Het is niet enkel de vei ligheid van een kind, voor veel op leidingen heb je zwemdiploma's nodig. En het vormt je karakter." Voor veel opleidingen heb je zwemdiploma's nodig. En het vormt je karakter Alleen Zaterdag 17 september van 09:00 tot 17:00 uur op de mooiste tuinplanten ZEELRflD KUIL Ravesteinweg 3, Grijpskerke f^j www.zeelandplant.nl De uitbreidingsplannen van het Hotel Van der Valk in Mid delburg stuiten niet op ernstige bezwaren bij de omwonenden. Ze willen wel graag, zo bleek gisteravond tijdens een infor matiebijeenkomst, dat de hotel gasten straks om uiterlijk 22.00 uur stoppen met tennissen op de twee nieuwe banen die straks bij het hotel in Mortiere worden aangelegd. Volgens wet houder Johan Aalberts mag er volgens de bestaande regels tot 23.00 uur getennist worden. Maar de gemeente gaat overleg gen met het bedrijf of een der gelijke aanpassing mogelijk is. Het bedrijf wil het hotel met nu 120 kamer vergroten zodat het straks 160 kamers telt. Ook komen er een zwembad, sauna, een fitnessruimte en binnen tuin bij. De daadwerkelijke bouw van de uitbreiding zal zo'n anderhalfjaar in beslag ne men en kan, op z'n vroegst, in de loop van 2027 beginnen. Eind dit jaar wordt het plan voorgelegd aan de gemeente raad. De nieuwbouw, zo is het plan, vindt plaats op het be staande parkeerterrein. Het be drijf wil daarom 155 extra par keervakken aanleggen. Volgens Bernadette van der Valk wil het bedrijf met de nieuwbouw zich meer richten op hotelgas ten die voor rust en ontspan ning komen. De nieuwbouw wordt 15 meter hoog. Het be staande hotel is 17 meter hoog. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD KLAAR VOOR DE WINTER vrijdag 16 september 2016 Muzeeum vraagt uitstel bezuiniging Het Zeeuws Maritiem Muzeeum vraagt de gemeente Vlissingen de bezuiniging uit te stellen en juist te investeren om toekomst- bestendig te worden. Claudia Sondervan Vlissingen —Onno Bakker, topman Muzeeum Basisschool 't Mozaïek in Oost-Souburg kan zonder zor gen op schoolkamp of naar het strand; niemand hoeft meer zwembandjes om. Claudia Sondervan Oost-Souburg —Corrie Marteijn, zwemleraar Emile Calon Middelburg VLISSINGEN Kerkdienst in het kader van de week van de vrede De Raad van Ker ken Vlissingen, waar veel kerken in de stad lid van zijn, organiseert op zon dagmorgen 18 sep tember een Vredes- dienst. Er wordt een oecumenische dienst gehouden waarin oud-predi kant Hendrik Bet ting voorgaat, sa men met de doops gezinde predikant Leuny de Kam. le dereen die zich wil inzetten voor vrede dichtbij en ver weg is van harte welkom, ook als je niet kerke lijk betrokken bent. De dienst begint om 09.30 uur en wordt gehouden in de Sint Jacobskerk in Vlis singen. MIDDELBURG Zuid-Afrikaan met Country Trail Band in Middelburg Bij Baptisten ge meente De Fontein in Middelburg geeft de Zuid-Afrikaanse zanger Piet Smit met zijn Country Trail Band zaterdag een optreden. De gospelzanger is om 20.00 uur te zien en te horen aan Kruitmolenweg 70. Inlopen kan vanaf 19.30 uur. Een kaart je kost 5 euro. MIDDELBURG Bijzondere kerk dienst in de Gast- huiskerk De commissie Bij zonder kerkenwerk Walcheren organi seert zondag een bij zondere kerkdienst voor mensen met en zonder een be perking. Deze dienst zal plaatsvin den in de Gasthuis- kerk in Middelburg. De dienst begint om 14.30 uur. BIGGEKERKE In Biggekerke lieten ze gisteren niets aan het toeval over. De Kinderkledingbeurs stond in het teken van de winter, terwijl de mussen nog dood van het dak vie len. Er werden onder meer kinderschoenen en ski- en sport- kleding verkocht. De beurs is vandaag geopend van 09.00 tot 15.00 uur. Het adres van de beurs is Krommenhoeke 7. FOTO RUBEN OREEL ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur- Weekmarkt. BIGGEKERKE Krommenhoeke 7, 09.00-15.00 uur- Kinderkledingbeurs. DOMBURG Hoofdpodium aan Domburgseweg 7, Het Badpaviljoen en diverse locaties, van af 13.00 uur-Jazz by the Sea met op tredens van o.a. 'The Revivalists', 'Mardi Gras Jazz band' en 'Mr. Boo- giewoogie'. KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur- Gratis openstelling bezoekerstuin 'De Houtenhandsche hof'; De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten senioren. MIDDELBURG Stoom Stationsres taurant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie schil derijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Provincie huis, 13.30-17.30 uur - Bijeenkomst SGP en Christenu nie 'Zeeland in Stroomversnelling'; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur - Vertoning 'The here After' en 'Les pre miers les Derniers'. OOSTKAPELLE Grand Café de Pe- kelinge, 09.00-12.00 uur- Oostkapelle Fiets 4-daagse; Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur- Badmintonnen voor 50+; Duinvlietweg 6, 14.00-16.00 uur- 'knutseluur voor kin deren met materia len uit de natuur' bij Terra Maris. SEROOSKERKE Torenstraat 32, 13.00-17.00 uur- Brandweeractie en educatie voor de jeugd en tentoon stelling '50-jarig jubi leum goudschat'. VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur-Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur- Peutergym; CineCi- ty, Spuikomweg 1, vanaf 10.00 uur- Film by the Sea met o.a. interview met Philippe Claudel; Ter Reede, Vrede hoflaan 370,14.00 uur - Theatervoor stelling 'De Gouden Mix'; Het Majoraat, Van Hogendorpweg 58a, 20.00-21.30 uur-Lezing Franci- ne van Broekhoe ven over thermogra fie in relatie tot borstgezondheid. WESTKAPELLE Verenigingsgebouw Herrijst, 09.00-10.00 uur- Volksdansen en Li- nedance. ZOUTELANDE Willibrordusplein, 11.00-15.00 uur-Ca- tharinakerk open voor bezichtiging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38