u Zeeland zwemt tegen de trend in: minder WW'ers Steun voor recreatie 3 blauwe banieren met de tekst 'Zeeland, land in zee' 7.££\ 'Hell or High Water' Dat mijn buurman nu het hart van mijn provincie inpikt, gaat wel erg ver Sinds 1411 had Middelburg al een logement in Den Haag 'Sully en Bridget Jones's Baby' zegt commissaris van de koning Han Polman tijdens zijn openings woord. 's Ochtends om negen uur heeft hij, vergezeld van Zeeuwse ondernemers, met een slag op de gong de Amsterdamse beurs in gang gezet. Aan het begin van de middag vraagt hij aan de Zuid- Hollandse commissaris Jaap Smit en de Haagse burgemeester Jozias van Aartsen of ze voor vijf dagen een stukje grondgebied aan Zee land willen afstaan. „Er wordt door Zeeland wel eens gemorreld aan onze gren zen", zegt Smit, refererend aan dis cussies of Goeree-Overflakkee niet bij Zeeland moet horen. „Maar dat mijn goede vriend en buurman nu het hart van mijn provincie inpikt, gaat wel erg ver." Uiteindelijk draagt hij zijn grond gebied toch 'met een gerust hart' over. Volgens Van Aartsen, wiens vader commissaris van de konin gin was in Zeeland, is de provin cie gewoon weer terug in Den Haag. „Sinds 1411 had Middelburg al een logement in Den Haag." Als het aan hem ligt wordt de band tussen wat hij noemt 'de metro pool Rotterdam/Den Haag' en Zee land alleen nog maar nauwer. Dat is precies waar de lobby- week voor is bedoeld. Zichtbaar, door de lobbybijeenkomsten en de lunches en diners met Zeeuw se zaligheden, maar ook onzicht baar. Zo laten de gedeputeerden Jo-Annes de Bat en Ben de Reu de opening van het Prinsjesfestival, door opnieuw Polman en schrijf ster Franca Treur, schieten om naar de netwerkbijeenkomst te gaan die minister Kamp jaarlijks houdt in het Haagse gemeentemu seum. Kamp, de minister die tot dusver steeds 'nee' zegt als de ad viezen van oud-premier Jan Peter Balkenende aan de orde komen. Je kunt er 's avonds over filosoferen tijdens het Zeeuwse diner in Nieuwspoort, maar misschien is het nog nuttiger ze aan te kaarten bij de Haagse borrel van Kamp. Dus verlaten ze even de Zeeuw se ambassade, die Polman even daarvoor onder zijn beheer heeft gekregen. „Zeer hartelijk dank voor het afstaan van dit stukje grond", zegt hij. „Ik wist niet dat het zo makkelijk ging." Zaterdag 17 september Slotfeest Film by the Sea met de film: en een optreden van Liptease, bekend van Holland's Got Talent. Extra voorstellingen: Goes Steeds minder Zeeuwen zitten in de WW. Het aantal lopende WW-uitkeringen is de afgelopen maand met 200 gedaald naar 7.500. Dat 2 procent lager dan vo rig jaar. Landelijk is het aantal werkloosheidsuitkeringen juist met 2 procent toegenomen. Ook slinkt het aantal WW-aan- vragen, waardoor er in een jaar tijd 1.900 minder nieuwe uitke ringen hoeven te worden ver strekt. Tegelijkerijd staan er meer vaca tures open: 24 procent meer dan een jaar terug. Daarom is er in Zeeland momenteel sprake van een krappe arbeidsmarkt. Dan zijn er relatief veel openstaande vacatures en weinig kortdurende werkzoekenden (23 procent min der dan een jaar terug.). Eind augustus 2016 zijn er in Nederland 426.600 lopende WW-uitkeringen. De invoering van de Wet werk en zekerheid (WWZ) leidt ertoe dat er meer mensen in de WW belanden. Dat zijn onder meer jonggehandicapten en mensen die voorheen bij de sociale werk voorziening onderdak vonden. Door de WWZ stokt de uit stroom uit de WW. Dat was voor zien door de vakbonden. VLISSINGEN Ontwikkelings maatschappij Impuls levert de toeristische sector binnenkort een 'toolkit'. Daarmee kunnen ondernemers hun bedrijf ver nieuwen. In de digitale dienst verlening en kwaliteitsverbete ring van verblijfsaccommodatie liggen er nog uitdagingen. Impuls concentreert zich dit jaar op de verblijfsrecreatie. Voor ondernemers verschijnen er innovatievouchers. Ook kun nen ze een expertteam in huis halen. De provincie betaalt 23.000 euro aan de ontwikke ling van de 'gereedschapskist'. Van ondernemers wordt straks een bijdrage verwacht. vrijdag 16 september 2016 De straat Lange Poten hangt vol met Zeelandvlaggen. Een onderonsje tussen commissarissen van de koning Han Polman en Jaap Smit en burgemeester Jozias van Aartsen van Den Haag. fotosjos van leeuwen —Jaap Smit, commissaris ZH —Jozias van Aartsen, burgemeester Frank Balkenende Kaarten té koop via: www.filmbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35