Goes bezorgd over verwarde mensen Zesde arrestatie in zaak schietpartij 'Bedrijf jaar op slot na drugsvangst' 2 NI MAAN LEO Column De Nederlandse taal is weer een woord rij ker geworden deze week. De hoodvlogger was niet weg te slaan uit het nieuws. De hele situatie klinkt als een nieuwe productie van de makers van New Kids, de se rie over asociale brabo's die hun tijd verdoen rond snackbar 't Plein tje in Maaskantje. In deze reïncar natie zijn het Turkse jongeren die de Zaandamse Vomar onveilig ma ken en wordt het showgehalte ver hoogd door het feit dat ze zichzelf filmen. Ik probeer me iets voor te stellen bij een hoodvlogger die in mijn Edelstenenbuurt actief zou zijn. Oppervlakkig gezien zou deze buurt voor elke hoodvlogger een goudmijn kunnen zijn. In de afge lopen maanden werd binnen een straal van too meter rond mijn huis een bordeel opgerold, vond men een ontzagwekkende hoeveel heid wapens en deed de politie di verse druggerelateerde invallen. Ko ren op de molen van de hoodvlog ger, zou je zeggen. Bring on the smartphones! Winkelcentrum Dauwendaele is de nieuwe Vomar! En trommel een boterzachte politi ca van het nabijgelegen provincie- Deze buurt is een goudmijn voor elke hoodvlogger huis op om er een flinke portie inti midatie op los te laten! Maar als ik zelf de camera ter hand zou nemen in de hoedanig heid van hoodvlogger, zou het beeld al snel kantelen. Ik zou de kinderen filmen die in de hitte in een zwembadje op het plein aan het poedelen zijn. Ik zou mijn buurvrouw interviewen terwijl ze met zorg de rozen in haar tuin ont doet van dorre blaadjes. Ik zou la ten zien hoe mijn overbuurvrouw en haar vriend in de namiddagzon op hun terrasje genieten van een glaasje sap. Ik zou de barbecue to nen die drie families in de straat sa men organiseren. Ik zou het meisje filmen dat elke ochtend haar boter hammen aan de meeuwen voert. Ik vrees dat mijn perspectief op deze buurt niet echt hoodvlogwaar- dig is. Misschien is deze carrière switch toch niet aan mij besteed. STELLING Ik vertrouw verkiezingen via internet niet meer TOOS HENK WASSEN ZONtïER WATER WINT SNEL TERREIN Kampioen oestersteken Medisch manager ADRZ Goedemondt in Scheldetheater ROTTERDAM Nieuwkoop deelt in zege Feyenoord Goes Bij de politie in Goes kwamen vorig jaar 11,7 meldingen per dui zend inwoners binnen over ver warde personen. De gemeente scoort daarmee ver boven het landelijk gemiddelde van 3,9. Dat blijkt uit cijfers die het KRO-NCRV-programma De Moni tor heeft opgevraagd bij alle ge meenten. Aanleiding voor het onderzoek zijn de bezuinigingen op de gees telijke gezondheidszorg, waar door het aantal incidenten met verwarde personen fors is toege nomen. Burgemeester René Ver hulst kijkt niet op van de Goese score. Door de aanwezigheid van Emergis heeft Goes al een cen trumfunctie. Bovendien had die instelling tijdelijk een opname stop vanwege de halvering van het aantal bedden als gevolg van de bezuinigingen. Wel baren de ontwikkelingen Verhulst al lange re tijd zorgen. „Het aantal ge dwongen opnames (op last van de burgemeester, red.) zit nu al op het aantal van heel vorig jaar. Dat gaat over tientallen." Hij wijst ook op mensen die een beroep doen op de voorziening be schermd wonen. „Die zijn wel ge woon op straat en dat geeft soms problemen." Vorige maand overleed in Goes nog een verwarde naakte man bij zijn aanhouding in de Berken straat. In juni werd een man in zijn been geschoten die 's nachts in psychotische toestand op een dak van een woning in Kloetinge was geklommen. De politie heeft inmiddels een be ter beeld van wat zich maandag op en rond het strand heeft afge speeld. Tijdens een woordenwisse ling zouden enkele jongeren met mogelijk een vuurwapen zijn be dreigd. Een aantal betrokkenen reed weg in een auto en volgens getuigen werden vanuit het voer tuig schoten gelost. Kort na het incident werd de bij rijder van dat voertuig (een 30-jari- ge man uit Enschede) in Bruinisse aangehouden. Het voertuig waar in hij zat, werd voor onderzoek in beslag genomen. In de auto is mu nitie aangetroffen. Niet veel later arresteerde de politie de eigenaar van het voertuig, een 28-jarige man uit Nieuwerkerk. Op aanwijzen van getuigen vond de politie op straat in Brui nisse een vuurwapen. Later op de avond werden nog drie verdach ten aangehouden in Oosterland, vermoedelijk de overige inzitten den van de auto. Het gaat daarbij om een 30-jarige man zonder vas te woon- of verblijfplaats, een 27-jarige vrouw uit Enschede en een 27-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats. Berichtgeving over het incident heeft ertoe geleid dat meer getui gen zich bij de politie hebben ge meld. Eén getuige wees op een ver dachte situatie in Nieuwerkerk maandag, waarbij ook de eerder genoemde auto was betrokken. Het onderzoek leidde tot de vondst van een vuurwapen in Ou- werkerk. De politie zoekt nog een vermoedelijk Poolse jongen, die maandag bedreigd zou zijn op het strand. Hij kan contact opnemen met de politie via 0900-8844 of anoniem via 0800-7000. SINT PHILIPSLAND Burgemees ter Ger van de Velde van Tholen wil het bedrijf in Sint Philips- land waar in april honderden ki lo's cocaïne werden gevonden een jaar sluiten. De eigenaren van de papierhan del hebben daar een zienswijze te gen ingediend. Die wordt momen teel behandeld. Het zogeheten da- moclesbeleid geeft burgemeesters de bevoegdheid om drugspanden voor bepaalde tijd te sluiten. Het bedrijf heeft van de gemeente tot volgende week de tijd gekregen om duidelijk te maken waarom het niet gesloten zou moeten wor den. De verwachting is dat de bur gemeester eind oktober een defini tief besluit neemt. Twee eigenaren van het bedrijf, broer en zus, zeiden in juli bij de rechter in Middelburg hun bedrijf te willen redden. Hun verzoek om te worden vrijgelaten werd echter afgewezen. Volgens de officier van justitie gaat het om een zielto gend bedrijf, ondanks dat het busi nessplan mooie cijfers laat zien. „En wie zijn bedrijf beschikbaar stelt voor cocaïnetransporten loopt een risico", stelde hij. vrijdag 16 september 2016 Vandaag: Reageer op pzc.nl Gisteren: Wielrenners zijn asociaal 1085 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS ZV/EMMEN ZON&ER WATER IS NO® EVEN WENNEN, BRUINISSE Corné van Dijke van brasse rie De Vierbannen in Ouwer- kerk vertegenwoordigt Ne derland 24 september tij dens het wereldkampioen schap oestersteken in het Ierse Galway. Van Dijke stak onlangs tijdens de Ne derlandse voorronde het snelst oesters open, zonder het oestervlees te beschadi gen en gruis of schilfers achter te laten. Ook waren er pluspunten te verdienen als de oester meteen con- sumptiegereed was. VLISSINGEN Jan Bergen uit Oost-Sou burg (foto) is benoemd tot medisch manager chroni sche zorg van het ADRZ. Bergen is - en blijft - werk zaam als huisarts. Hij is ook voorzitter van de Landelijke Huisartsen Vere niging Zeeland en advise rend lid van de kernstaf van medisch specialisten van het ADRZ. Bergen begint op 1 oktober. Vanaf 1 november is hij twee dagen in de week in functie. TERNEUZEN Ronald Goedemondt staat vanavond met zijn show Geen sprake van in het Scheldetheater in Terneu- zen. In het katern Uit en Thuis van deze krant stond gisteren dat hij optreedt in theater De Mythe in Goes. Dat klopt dus niet. De voorstelling in het Schel detheater is uitverkocht. Voetballer Bart Nieuwkoop uit Tholen heeft gisteravond zijn Europese debuut ge maakt voor Feyenoord. De verdediger kwam in de slot fase van het Europa Lea gue-duel met Manchester United in het veld voor Rick Karsdorp. Feyenoord won het duel verrassend met 1-0. P 28-29 Luc Oggel BRUINISSE De politie heeft een zesde persoon aangehou den in verband met het schiet incident van afgelopen maan dag op het strand van Bruinis- se. Het gaat om een 52-jarige vrouw, die is aangehouden tij dens huiszoekingen in Nieuwer- kerk en Bruinisse. De politie heeft ook een vuurwapen, mu nitie en verdovende middelen in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2