29 Ajax heeft in de laatste elf Europese duels maar één keer de nul gehouden horst roemde uiteraard zijn dolge lukkige spelers. Vooral Karim El Ahmadi en Eric Botteghin duw den Feyenoord gisteren in de be nauwde Kuip de juiste kant op door zonder aarzeling de strijd aan te gaan met de bezoekers. De routiniers trokken op die manier de rest van het elftal mee in een verbeten houding van een ploeg die 'tot hier en niet verder' uit straalde. Een schot naast van Anthony Martial en Juan Mata die een paar centimeter tekort kwam om een kopbal van Marcus Rashford de juiste richting te geven. Meer drei gende momenten boksten de mannen van Mourinho voor rust niet bij elkaar in de halfvolle Kuip. Ook in deel twee hield het niet over wat de Engelsen lieten zien. Een vrije trap van Ibrahimovic werd onschadelijk gemaakt door Brad Jones. En toen de Spaanse ar biter Jesüs Gil Manzano affloot, trilde de Kuip letterlijk op zijn grondvesten. Een stunt mis schien nog wel mooier dan twee seizoenen geleden tegen het Spaanse Sevilla. Strompelend De vraag is wat de krachtsinspan ning tegen Manchester United heeft gedaan met de lichamen van de spelers. Bijna strompelend kwamen de spelers gisteren uit de kleedkamer. Feyenoord weet dat PSV zondag in Eindhoven een aanval op koppositie in de eredivisie zal doen. Als de Rotter dammers in het Philips Stadion net zo fris en agressief voor de dag komen als gisteren, moet er dit seizoen echt rekening gehou den worden met de Rotterdam mers. Maar kunnen ze dat na de slijta geslag van gisteren? Volgens Vil hena wel. „Dit smaakt gewoon naar meer. Maar ik zal niet de eni ge zijn die dat vindt toch?" een gemiste penalty van Davy Klaassen de 1-2. De 16.000 Grie ken die geluid maakte voor het drievoudige, werden er pardoes stil van. En niet veel later witheet toen Panathinaikos na een rode kaart van Ivan Ivanov met tien man verder moest. Maar datzelf de gold even later voor Hakim Ziyech, waardoor Ajax de laatste tien minuten nog moest zweten om de groepsfase van de Europa League met een overwinning te beginnen. In de eerste helft had Bertrand Traoré al een vrolijk en ritmisch dansje gedaan. De spits uit Burki na Faso vierde zijn eerste doel punt in het shirt van Ajax. De Amsterdammers waren eerder op achterstand gekomen na geklun gel van keeper André Onana, die een bal zomaar in de voeten van een tegenstander stompte. De Zweedse spits Marcus Berg, ex-FC Groningen en PSV, kon makkelijk profiteren. Je kon wachten op een fout van de keeper uit Kameroen. Hij geldt als een doelman die fantastische reddingen afwisselt met gekke capriolen zoals hij dat bij Jong Ajax ook deed. De beoogde eerste keeper van Ajax Tim Krul werkt na een zware knieblessure nog al tijd aan zijn herstel. Hij zal eerste wedstrijden met Jong Ajax moe ten keepen, voordat hij zijn de buut gaat maken. Toen Ajax hem enkele weken terug huurde van Newcastle United als vervanger van de naar Barcelona vertrokken Jasper Cillessen wist de clublei ding dat hij nog niet wedstrijdfit was. Een enorm risico dat tegen Pa nathinaikos in zekere zin dus aan vankelijk een pijnlijk gevolg kreeg. Ajax was de eerste twintig minuten, bijna traditioneel over de Nederlandse grens, volledig de weg kwijt. Het kreeg geen vat op de Grieken, maar toen Traoré met een prima hard schot de ge lijkmaker scoorde, keerde de rust enigszins terug in de ploeg van Peter Bosz. Verdediger Davinson Sanchez miste na een fraaie aan val een enorme kans. Bosz had opvallend genoeg geen plek voor Riechedly Bazoer in zijn selectie. Bazoer moest op de tribune plaatsnemen. Een nieuwe tegenslag voor de speler die geldt als een van de grootste talenten van het land. De midden velder belandde dit seizoen on der Bosz al op de reservebank, de plek waar hij eind vorig seizoen onder trainer Frank de Boer tij dens de mislukte kampioenswed strijd tegen De Graafschap ook al zat. Maar de tribuneplek van gis teravond zal hem krenken. „Je moet keuzes maken, maar Bazoer reageerde daar professioneel op", zei Bosz. Het werd na de zwaarbevoch ten zege gisteravond in Athene een discussie voor later. Want Ajax begint perfect in de Europa League. UITSLAGEN vrijdag 16 september 2016 F^Tonny Vilhena (r) laat de Kuip op zijn grondvesten schudden met zijn doelpunt. Terence Kongolo probeert hem te feliciteren. foTobimras Manchester United betaalde voor Paul Pogba meer dan tien keer zo veel als Feyenoord voor zijn basiself: 105 miljoen euro. beginnen en toch winnen PANATHINAIKOS AJAX HONKBAL Hoofddorp. EK, mannen. Tweede groepsfase: Nederland - Spanje 1-0, Tsjechië - België 4-3, Duitsland - Italië 0-12. Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Spanje 3-4, 3. Italië 3-4, 4. Tsjechië 3-2, 5. Duits land 3-2, 6. België 3-0. VOETBAL Europa League Groep A. Feyenoord - Manchester United 1-0 (0-0). 79. Vilhena 1-0. Scheidsrechter: Gil Manzano (Spa). Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: Van der Heijden (Feyenoord). Feyenoord: Jones, Karsdorp (90+1. Nieuwkoop), Botteghin, Van der Heijden, Kongolo, El Ahmadi, Kuyt, Vilhena, Berg huis (68. Basacikoglu), Jorgensen, Toorns- tra. Manchester United: De Gea, Darmian, Bailly, Smalling, Rojo, Schneiderlin, Her- rera, Mata (63. Young), Pogba, Martial (63. Depay), Rashford (63. Ibrahimovic). Zorja Loegansk - Fenerbah£e 1-1 (0-0). 52. Hrechyshkin 1-0, 90+6. Kjaer 1-1. Groep D. AZ - Dundalk 1-1 (0-0). 60. Wuytens 1-0, 89. Kilduff 1-1. Scheidsrechter: Pisani (Mlt). Toeschouwers: 10.003. Gele kaart: Johansson (AZ), Benson, Kilduff (Dun dalk). Rode kaart: 71. O'Donnel (Dundalk/2xg). AZ: Rochet, Johansson, Van Eijden, Vlaar, Haps, Luckassen, Van Overeem, Wuytens (65. Rienstra), Jahanbakhsh (75. Bel Has- sani), Friday (55. Weghorst), Dos Santos. Dundalk: Rogers, Gannon, Gartland, Boy- Ie, Massey, Mountney (77. Benson), McEle- ney (84. Kilduff), O'Donnell, Finn, Horgan, McMillan (75. Shields). Maccabi Tel Aviv - FC Zenit 3-4 (2-0). 26. Medunjanin 1-0, 50. Örn Kjartansson 2-0, 70. Medunjanin 3-0, 76. Kokorin 3-1, 84. Mak 3-2, 86. Giuliano 3-3, 90+2. Djordjevic 3-4. Rode kaart: 81. Eli Dasa (Maccabi Tel Aviv). Groep G. Panathinaikos - Ajax 1-2 (1-1). 5. Berg 1-0, 34. Traoré 1-1, 67. Riedewald 1-2. Scheids rechter: Marriner (Eng). Toeschouwers: 16.000. Rode kaart: 69. Ivanov (Panathinaikos/2x geel), 79. Ziyech (Ajax/2x geel), 90+2. Wakaso (Panathinaikos/2x geel). Gele kaart: Kout- roubis, Mesto, Villafanez (Panathinaikos), Viergever, Veltman (Ajax). Bijzonderheid: 67. Klaassen (Ajax) mist strafschop. Panathinaikos: Steele, Moledo, Ivanov, Koutroubis (68. Villafanez), Mesto, Hult, Zeca, Wakaso, Ledesma (65. Leto), Lod (73. Samba), Berg. Ajax: Onana, Veltman, Sanchez, Vierge ver, Dijks, Klaassen (90. Schone), Riede wald, Gudelj, Ziyech, Traoré (73. Dolberg), Younes (86. Sinkgraven). Standard Luik - Celta de Vigo 1-1 (1-1). 4. Dossevi 1-0,13. Rossi 1-1. Groep B. BSC Young Boys - Olympiakos 0-1 Apoel Nicosia - FC Astana 2-1 Groep C. Anderlecht - Qabala FK 3-1 1. FSV Mainz - AS Saint-Etienne 1-1 Groep E. Viktoria Plzen - AS Roma 1-1 Astra Giurgiu - Austria Wien 2-3 Groep F Rapid Wien - Racing Genk 3-2 Sassuolo - Athletic Club 3-0 Groep H. Sporting Braga - AA Gent 1-1 Konyaspor - Sjachtar Donetsk 0-1 Groep I. Red Bull Salzburg - FK Krasnodar 0-1 Olympique Nice - Schalke 04 0-1 Groep J. FK Qarabag - Slovan Liberec 2-2 PAOK - Fiorentina 0-0 Groep K. Inter - Hapoel Beer Sheva 0-2 Southampton - Sparta Praag 3-0 Groep L. Villarreal - FC Zürich 2-1 Osmanlispor - Steaua Boekarest 2-0 VOLLEYBAL Manisa (Tur). EK-kwalificatie, mannen. Groep E: Nederland - Wit-Rusland 3-0 (25-20 25-21 25-17), Turkije - Oostenrijk 3-1 (25-23 25-18 23-25 25-15). WIELRENNEN Plumelec-Morbihan (Fra). EK, tijdrit. Mannen: 1. Castroviejo (Spa) 45,5 km in 58.13, 2. Campenaerts (Bel) 0.30, 3. Mo- ser (Ita) 0.39,18. Lammertink 2.05. Vrouwen: 1. Van Dijk (Ned) 25,4 km in 36.41, 2. Van der Breggen (Ned) 0.18, 3. Zabelinskaja (Rus) 0.23.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29