KL schrikt zich rot van Wuytens P Terwijl Feyenoord gisteren feest vierde, zat Manchester United alweer in het vliegtuig. Zonder punten, want de Rotterdammers stuntten: 1-0. Q 28 VOETBAL EUROPA LEAGUE A De paniek bij de spelers van AZ was groot, toen teamgenoot Stijn Wuytens op het moment dat hij de t-o maakte keihard in aanraking kwam met de vuist van Dundalk-keeper Gary Ro gers. De Belg raakte bewusteloos, kwam later bij en werd met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. Een geëmotioneerd en ont redderd AZ verspeelde daarna de voor sprong (ï-t) en completeerde daarmee een dramatische avond. Trainer John van den Brom was na af loop nog steeds ontdaan over het inci dent met Wuytens. „De paniek, die grijpt je aan. De euforie rond zijn tref fer was snel weg. Ik had het er zelf ook moeilijk mee. Ik heb Alireza (Jahan- bakhsh, red.) moeten wisselen omdat hij zo ontdaan was. Er kwamen vijf spe lers op me af die aan het huilen wa ren." Van den Brom had voor zijn spe lers in de kleedkamer nog relatief goed nieuws. „De eerste, voorzichtige con clusie is dat het nog meevalt." Flitsen CL-finale Record Oranje onny Vilhena schudde nog maar eens met zijn hoofd. Alsof hij een uur na de wedstrijd nog niet kon geloven dat hij zijn club in de eerste Euro pa League-wedstrijd langs Man chester United had geschoten (t-o). „Ik ben zo blij", zei de mid denvelder met een diepe zucht. „Dit was een geweldige avond. We winnen van Manchester Uni ted." De Kuip was gisteren maar half vol, maar de magie van de Rotter damse voetbaltempel bleek ook na de stevige maatregelen van de clubleiding niet verdwenen. Toen Vilhena diep in de tweede helft toesloeg, ontplofte het stadion van vreugde. Bij een van de spaar zame counters van Feyenoord sloeg de thuisploeg genadeloos toe. De Deen Nicolai Jorgensen mocht vanuit buitenspelpositie vertrekken en zijn voorzet werd door de onvermoeibare Vilhena keurig achter David De Gea ge schoten. Witheet José Mourinho had in Rotterdam zijn elftal op acht plaatsen veran derd ten opzichte van de verloren derby tegen Manchester City in de Premier League. Na afloop was de manager witheet. The Special One had even voor de treffer van Vilhena nog wel Zlatan Ibrahimo- vic - tegelijkertijd met Memphis Depay en Ashley Young - binnen de lijnen gebracht. Maar Feye noord had zich zo hardnekkig vast gebeten in de Engelse miljoenen formatie, dat het tij niet meer te keren was. Zelfs niet door de su perster uit Zweden. Toen de Rotterdammers in de slotfase stand hielden, klonk er een oorverdovend gejuich in de Kuip. Het grote Manchester Uni ted, dat er een haastklusje van had willen maken in Nederland, werd getrakteerd op een gevoelige ne derlaag. En dat op de kop af één jaar na de nederlaag in Eindho ven, waar PSV voor een verrassen de start zorgde in de groepsfase van de Champions League (2-1). Bijzonder „Dit is bijzonder", stamelde Vilhe na. „Om nooit meer te vergeten. We stonden zo goed." Het is inder daad bijna niet meer voor te stel len dat ploegen als Willem II, Ro- da JC of sc Heerenveen vorig sei zoen zo kinderlijk eenvoudig le vensgrote kansen creëerden tegen Feyenoord. De Rotterdamse ploeg liet gisteravond tegen Manchester United weer zien dat het naïeve steeds meer uit het spel van de ploeg aan het verdwijnen is. Kan sen kreeg de Engelse topclub nau welijks. Trainer Giovanni van Bronck- Quote van de dag 'Als de champagne goed koud is, houdt dat de zweetgeur tegen' Ajax speelde een kopie van de wedstrijd eerder dit seizoen, ook in Griekenland, tegen PAOK Salo- niki. Slecht beginnen en dan tóch winnen. Ajax deed het gister avond in het oude en karakteristie ke Apostolos Nikolaidis Stadion waar het enthousiasme van de Grieken omsloeg in woede en frus tratie. Precies zoals je dat als uit spelende ploeg wilt hebben. En dat allemaal omdat Jairo Rie dewald de scherpste van allemaal was. Hij, de nieuwe controleur van Ajax, maakte halverwege de tweede helft uit de rebound na vrijdag 16 september 2016 Nik Kok Alkmaar De spelers van AZ ontfermen zich over Stijn Wuytens. foto pro shots De finale van de Champions Lea gue in 2018 is toegewezen aan Oekraïne. Het olympisch sta dion van Kiev is op 26 mei 2018 de plaats van handeling. Ook de finale van het EK van 2012 vond er plaats. e Slovan Liberec- speler Jan Syko- ra (foto) maakte gisteravond de snelste Europa League-goal ooit. Al na twaalf seconden scoor de de Tsjechi sche club in Ba koe tegen Qara- bag. Het werd uiteindelijk 2-2. Zelfs halfvol blijkt Kuip magisch Mikos Gouka Rotterdam FEYENOORD MANCHESTER UNITED Het Nederlands voetbalelftal is twee plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Oranje bezet nu de 24ste plaats, nadat het vorige maand een histo risch dieptepunt bereikte. Argenti nië is nog steeds de nummer één. Trainer Jos Luhukay is vier maanden na zijn aanstelling alweer opgestapt bij VfB Stutt gart. De Nederlander had onenigheid met de voorzitter over het aankoopbeleid van de club die is gedegradeerd uit de Bundesliga. Ryan Babel heeft met Deportivo la Coruna een akkoord bereikt over een contract tot 1 ja nuari. De aanvaller liet zijn contract ontbinden bij Al Ain in de Verenigde Arabische Emiraten. Alberto Contador fietst volgend jaar defini tief voor Trek-Segaf redo. De Spaanse ronde renner wordt vergezeld van collega-renner Jé- sus Hernandez en de Nederlandse ploeglei der Steven de Jongh. Het drietal is afkomstig van Tinkoff, dat na dit seizoen verdwijnt. Motorracer Bo Bendsneyder is ook in 2017 verzekerd van een startplek in de Moto3. Hij verlengt zijn contract bij Red Bull KTM Ajo. Formule 1-coureur Daniel Ricciardo (foto), teamgenoot van Max Verstappen bij Red Buil, neemt zondag weer een shoey bij winst in de Grand Prix van Singapore. Ajax-doelman André Onana (midden), die in de fout ging bij de 1-0, bedankt Jairo Riedewald (tweede van links) voor zijn winnende treffer in Athene, foto anp Slecht Ajax is perfect aan de groeps fase van de Europa League be gonnen. De Amsterdammers wonnen in Athene knap van Panathinaikos (1-2). Daniël Dwarswaard Athene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28