Ook 45-plusser vindt opnieuw een baan Gevolgen van Brexit vallen reuze mee www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 effeweg.nl MIS DIT NIET! BOEK NU! E 19 5 DAAGSE BUSREIS AL VANAF: €299/- Het beeld van de oudere die kans loos op de bank zit, klopt gewoon niet meer, zegt Peter Hein van Mulligen, hoofdeconoom van het CBS. „Met 45 ben je niet meer oud." De werkloosheid blijft onafge broken dalen, zo bleek gisteren uit de jongste cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). Nu staat de werkloosheid op het laagste niveau sinds augus tus 2012. Vooral de werkloosheid onder 45-plussers is zo sterk ge daald, dat deze groep volgens het CBS goed was voor ruim de helft van de totale afname. CBS-hoofdeconoom Van Mulli gen kijkt even terug in de tijd. „Lange tijd gingen de mensen tus sen 25-45 jaar en de groep van 45 en ouder gelijk op in de werkloos heid. Twee jaar geleden zag je dat de jongere groep vaker aan het werk kwam. De 45-plusser bleef het heel moeilijk hebben." Het af gelopen half jaar lijkt die trend van uitzichtloos bankzitten te zijn omgebogen. „De 45-plusser werd veelal later ontslagen, omdat het een groep mensen is met een goe de baan. Daarna hebben deze men sen het ook moeilijker een nieu we baan te vinden. Ze moeten echt achteraan aanschuiven in de rij. Maar nu zien we dat de rij is doorgeschoven en er meer banen en meer kansen zijn. Steeds meer mensen vinden werk. Prachtige cijfers. Maar we zijn nog niet klaar. Deze cijfers geven goede moed Het CBS telde vorige maand 521.000 werklozen. Dat is 5,8 pro cent van de beroepsbevolking, ter wijl in juli nog 6 procent van de beroepsbevolking ongewenst geen betaalde baan had. De werk loosheid daalt vrijwel onafgebro ken sinds februari 2014, toen een piek van 7,9 procent werd bereikt. De arbeidsmarkt is nog een heel eind af van het niveau van acht jaar geleden. In augustus 2008 werd met 3,6 procent de laagste werkloosheid van de afgelopen ja ren gemeten. Twee derde van de 12,8 miljoen Nederlanders tussen 15 en 75 jaar had vorige maand een betaalde baan. Dat aantal nam afgelopen halfjaar met 108.000 toe, tot 8,4 miljoen personen. „Prachtige cijfers", zei minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken) gisteren. „Maar we zijn nog niet klaar. Deze cijfers geven goede moed om juist al die mensen die ook aan het werk willen de ko mende maanden een kans te bie den." Er zijn niet alleen fors meer ba nen bij gekomen dan een jaar gele den. „Ook het tempo waarin men sen werk vinden, versnelt", zegt Van Mulligen. Mensen die in de buurt van de 45 jaar zitten, heb ben een extra voordeeltje, de ver grijzing. „Je kunt wel een jonge werknemer willen, maar 50 is echt het nieuwe 30. Gewoon om dat er veel minder dertigers zijn. Daarmee is 45 jaar helemaal niet meer oud." Na de paniek in juli, toen de industriële productie een for se tik kreeg, het pond onder uitging en de beurs instortte, heeft de economie zich be hoorlijk hersteld. De bedrijvig heid groeide flink, de export trok aan en de consumenten lieten het geld ook weer rol len. Daardoor groeide de Brit se economie zelfs nog harder dan voor het referendum. De goede gang van zaken is verklaarbaar. Het goedkope Britse pond gaf de exporteren de bedrijven een flink kosten voordeel. Daarvan is optimaal geprofiteerd. Datzelfde pond maakte een vakantie in conti nentaal Europa duur voor de Britten. Die kozen daarom massaal voor de eigen stran den in plaats van de Spaanse costa's. Dat geld bleef dus ook in Groot-Brittannië. Boven dien lijkt er voorlopig weinig te veranderen voor de Britten. Dat zorgde dat de angst en on zekerheid onder consumenten en bedrijven verdween. Daar mee lijkt de angst voor een re cessie na de Brexitstem over dreven. Zeker nu het er op lijkt dat de Britten nog jaren onderdeel van de EU zullen blijven. Er is nog niet eens een officieel uittredingsverzoek ge daan, zodat de onderhandelin gen over een Brexit niet kun nen starten. Dat wil volgens deskundigen niet zeggen dat de Brexit pijn loos wordt. De Britse econo mie kan nog een klap krijgen als blijkt dat de Britten moei lijk toegang krijgen tot de in terne Europese markt. Dat de zaken in het land min der slecht gaan dan verwacht bleek ook na de vergadering van de Bank of England (BoE). Die handhaafde de rente op het historisch lage niveau van 0,25 procent. Ook nam de BoE geen extra stimuleringsmaatre gelen. In augustus kwam de BoE nog met een renteverla ging om de economische ge volgen van de Brexit op te van gen. Ook werd toen gemeld dat miljarden worden uitge trokken om de economie te ondersteunen. beoordeling €369,- €299,- €299,- €299,- vrijdag 16 september 2016 De 45-plusser komt weer aan de bak. Na twee jaar van zware zor gen, is de werkloosheidheid in deze groep de afgelopen maan den sterk gedaald. Bart van Eldert Den Haag Lodewijk Asscher, minister LONDEN De klap voor de Britse economie na het refe rendum over de Brexit is uit gebleven. ccommodatie Het hotel ligt in het plaatsje Grafschaft, midden in een bosrijk gebied gelegen in de driehoek, Schmallenberg, Winterberg en Bilstein en ademt een landelijke sfeer. Alpin Hotel is een sfeervol multifunctioneel hotel met alles onder een dak en beschikt over 116 kamers, allen met douche bad, toilet, TV en een zitje. Bijna alle kamers zijn per lift bereikbaar. Heerlijk ontspannen kunt u ook in het zwembad en de sauna. Ga mee met Effeweg.nl en geniet van een zorgeloze 5-daagse all-inclusive vakantie in het Sauerland. Het hotel, met een Nederlands management, biedt u exclusief een succesvol alt-inclusive arrangement aan. Geniet tijdens deze reis van een uitmuntende verzorging, uitgebreid entertainment en gezellige excursies! VERTREKDATA EN PRIJZEN - 5 DAAGSE BUSREIS DAG 1 Heenreis We vertrekken naar ons hotel in Sauerland. Na de lunch maken we een korte rondrit door het Sauerland. Bij terugkomst in het hotel kunt u genieten van een heerlijk diner en kunt u deelnemen aan een fakkelwandeling met schnapps. DAG 2 Dagtocht Paderborn en Teutoburgerwoud Per touringcar vertrekken we naar Paderborn. In de middag rijden we naar het Teutoburgerwoud, waar we het Hermanns- denkmal bezoeken en de beroemde Externsteine. DAG 3 Korbach en boottocht Diemelsee Vandaag rijden we door het Sauerland naar Korbach. Na de lunch rijden we naar de Diemelsee waar een boottocht op het programma staat. Aansluitend rijden we terug naar ons hotel waar het diner wordt omlijst met live muziek. DAG A Briton en natuurtocht Sauerland Vandaag brengen we een bezoek aan Brilon. Na de lunch in Brilon maken we een natuurtocht door het Sauerland. U komt o.a. langs Winterberg, Willingen en de Kahler Asten. Na het diner wordt er een Beierse avond in het hotel gehouden. DAG 5 Vrije tijd en terugreis Vandaag is alweer de laatste dag van deze prachtige reis. 3 oktoberVOLGEBOEKT 31 oktober. 7 november. .VOLGEBOEKT .VERTREKGARANTIE. 14, 28 november ALL-INCLUSIVE ARRANGEMENT 4 hotelovernachtingen 4 maal uitgebreid ontbijtbuffet 5 maal lunchlpakket) 4 maal 3-gangen diner 1 maal koffie en gebak Welkomstdrankje Alle consumpties, dagelijks van 17 t/m 24u Gratis gebruik hotelfaciliteiten Gezellig avondprogramma Begeleiding door uw chauffeur/ reisleider Koffie thee op verzamelpunt op dag 1 Vervoer per luxe touringcar Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19