EUWS 9 met reuzensprongen vooruit gaan' KOOPJEDEALnC) van 15 september Metingen Waarheen? V DAGAANBIEDINGEN Nu slechts €89,95 Nu slechts €15,95 Waarvoor? Eerste resultaten 0k Nu slechts 59,95 derdduizenden nog onbekende kometen en planetoïden, su pernova's (ontploffende sterren) in kaart brengen. In de zoektocht naar buitenaards leven hopen as tronomen dat Gaia minstens 7.000 nieuwe planeten rond ver re sterren zal ontdekken. Moge lijk levert de sonde ook nieuw in zicht over de zogeheten 'donkere materie', de onzichtbare massa in de ruimte die voor het overgrote deel zou moeten bestaan uit on bekende elementaire deeltjes. Gaia, een project van het Euro pese Ruimteagentschap, werd in december 2013 gelanceerd voor een missie die vijfjaar zal duren. De sonde heeft twee optische te lescopen, drie meetinstrumenten en een camera aan boord. Een 'mantel', tien meter breed, dient als zonnescherm, voor het opwek ken van voldoende energie. De camera speelt de hoofdrol: met een miljard pixels is het de grootste digitale camera die ooit in de ruimte is gebracht. Daar- mee kan Gaia hemellichamen op sporen die een miljoen keer zwakker zijn dan wat met het menselijk oog nog kan worden gezien. Nederlandse bijdrage Die precisie is mede te danken aan een grote Nederlandse bijdra ge van TNO en Dutchspace. De leiding van de missie is in han den van de Nederlandse astro noom Fred Jansen die eerder al naam maakte met eenzelfde func tie bij het Rosetta-project, de kunstmaan die voor het eerst een lander bracht naar de komeet P67/Tsjoerjoemov-Gerasimenko. „We hebben 500 miljard metin gen verzameld en we zijn onge kend blij met de nauwkeurigheid van alle data", zegt Jansen. De ver werking van de stortvloed aan in formatie is een helse klus. Liefst 450 wetenschappers en soft- ware-ingenieurs, onder leiding van de Leidse astronoom Antho ny Brown, zijn daar mee bezig. 80% Nu slechts €19,95 Nu slechts 8,95 Nieuw: Achteraf betalen! flPbGPPoy (V^KEUR ^))NIETTEVREDEN?GEL0TERUG!) 1 donderdag 15 september 2016 Beats by Dre Executive Koptelefoon Glasheldere hoge tonen, uitgebalan ceerde middentonen en volle bassen Geniet optimaal van je muziek dankzij ruisonderdrukking Opvouwbaar, licht en comfortabel; ideaal om mee te nemen De allerbeste koptelefoon in zijn soort! Adviesprijs Korting U bespaart: 239,95 62% 150,- korting 0 beats, by dr. dre WiFi Repeater/Versterker 300Mbps van Gembird Vergroot én verbeter het bereik van je WiFi Signaal Overal in huis snel internet én volledig bereik Zeer eenvoudig te installeren Adviesprijs Korting U I 49,95 68% 34,- AARDE Gaia kijkt naar een deel van de Melkweg Tussen 2014 en 2018 meet Gaia 1,1 miljard sterren. Gebied datJ Uiterste Gaia 'scherp' ziet gezichtsveld Met 1 jaar aan metingen door Gaia kon deze kaart van de melkweg worden gemaakt. Hoe lichter het gebied, hoe meer sterren er te vinden zijn. haarfijn vast Gaia kijkt via 2 ramen naar de melkweg. Haar sensoren met zijn 400.000 x lichtgevoeliger dan onze ogen. Van elke ster meet Gaia: Positie, lichtsterkte Temperatuur, omvang, samenstelling Beweging Gaia werd in 2013 gelanceerd naar een vaste locatie 'achter' de aarde. 4x zo ver van de aarde als de maan GEMBIRD' Aqua Laser Stoomreiniger met Uitneembare Handstoomreiniger Makkelijk, grondig en effectief schoon maken zonder chemische middelen Stoom weekt zelfs de meest hardnekkige vlekken los Geschikt voor alle vloeren, maar ook voor ramen, badkamer, toilet, banken, gordijnen, kleding etc. Licht van gewicht; makkelijk manoeuvreerbaar Incl. 10-delige accessoire set met o.a. raamreiniger Adviesprijs 159,95 Korting 63% U bespaart: €100,- Bij het ontrafelen van het ont staan van de Melkweg blijft kunstmaan Gaia vijf jaar lang sterren gemiddeld 70 keer vol gen. Dat levert 40 miljoen waar nemingen per dag op. 7-delige oorbellenset van zoetwater imitatieparels Prachtige set voor elke gelegenheid; classy, elegant en subtiel Voor elke outfit een bijpassend paar oorbellen Geleverd in een luxe geschenkbox Ook een perfect cadeau voor je geliefde of dochter! Adviesprijs Korting U bespaart: €99,95 80% €80,- korting korting Digitale alcoholtester met sleutelhanger Toont exact hoeveel alcohol je op hebt en of je nog mag rijden Voorkomt onnodige boetes of zelfs ongelukken Verplicht in Frankrijk (ook als je er alleen doorheen rijdt) Adviesprijs Korting U bespaart: 29,95 70% €21,- 4 N BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9