Les in oude landbouwschool Nieuwe damwanden in haven Breskens ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Gemeente Hulst en projectontwikkelaar tekenen voor vermaakcentrum A Het verlopen pand aan de Houtmarkt. Inzet: artists impression van de toekomstige situatie, foto s ronald den dekker artists impression v&g architecten Het leek er nooit van te zullen komen, maar de voormalige bioscoop De Koning van Engeland in Hulst krijgt na tien jaar leegstand nu toch echt een nieuw leven. Niet te filmen." Zo om schreef de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder het tien jaar durend tra ject dat vooraf ging aan het mo ment van woensdagmiddag: de on dertekening van de overeenkomst tussen de gemeente en projectont wikkelaar Karei Rietbergen voor de omvorming van de voormalige bioscoop De Koning van Engeland tot vermaakcentrum. In de afgelopen tien jaar zijn net zoveel plannen voor het leegstaan de cinemacentrum gemaakt als ze weer zijn afgeschoten. Het vertrou wen dat het in die hoek van de bin nenstad ooit nog goed zou komen, verminderde onder burgers en po litiek met de dag. Behalve bij wethouder Diana van Damme, die bleef vertrouwen houden. „De gemeente heeft geen eigendom op deze locatie, dus kon zelf niks doen. Het economisch tij is gekeerd, ik hoop dan ook op recht dat we eind volgend jaar een prachtig vermaakcentrum heb ben." Mulder roemde het lef van Riet bergen om de 'rotte plek' van Hulst aan te pakken. Rietbergen lichtte bij de onderte kening van de overeenkomst zijn plannen nogmaals toe. In totaal ko men er in het grondig te verbou wen pand vier bioscoopzalen met in totaal 350 stoelen. In één van de zalen komt ook een podium voor theatervoorstellingen. Rietbergen: „Ik ben over de programmering in gesprek met het Scheldetheater." Ook komen er vijf hypermoder ne bowlingbanen en door de ba nen af te dekken, is de zaal ook ge schikt voor feesten en partijen. Daarnaast is er ruimte om wat te eten, komt er een kookstudio en mmm in de kelder een lounge en wijnkel der. Door de aanleg van een lift is het vermaakcentrum ook voor mindervaliden toegankelijk. De naam De Koning van Engeland, die al bijna honderd jaar verbon den is met het pand, blijft behou den. Naast het vermaakcentrum ko men aan de Houtmarkt ook een stadswoning en twaalf koop- en dertien huurappartementen. V&G Architecten uit Sas van Gent te kent voor het ontwerp van Stadsre- sidentie Houtmarkt. Eind dit jaar begint Rietbergen aan de klus. Van Damme gaat bin nenkort alvast een 'schoon kleed je' kopen om eind volgend jaar te kunnen schitteren op de rode lo per bij de officiële (her)opening van De Koning van Engeland. Het eigen gebouw van de basis school is al een poosje te klein. De afgelopen jaren werd daarom gebruikgemaakt van ruimte in het gebouw aan de Julianastraat, dat vroeger ook deel uitmaakte van de landbouwschool. Dat pand is echter in particuliere han den. „De eigenaren willen die ruimte zelf gaan gebruiken", ver telt directeur Henk Verweg van scholenkoepel Scoba. „Volkomen begrijpelijk natuurlijk." De gemeente Sluis stelt nu de lokalen in de Huizingastraat be schikbaar. Dat gebouw werd een paar jaar geleden nog flink opge knapt toen aannemer Rasenberg, die de reconstructie van de N61 uitvoerde, het als uitvalsbasis ging gebruiken. „Het ziet er daar door prima uit", vindt Verweg. De directeur is best tevreden met de oplossing, maar wijst er op dat het eigenlijk slechts om een lapmiddel gaat. Al jaren gele den is bij de gemeente Sluis im mers geld gereserveerd voor de Hoe sneller met de bouw van een nieuwe school wordt begonnen, hoe beter bouw van een nieuw schoolge bouw in het dorp. Met de komst daarvan schiet het niet op, onder meer doordat afspraken tussen de koepels Scoba en Escalda over het sluiten van één van de twee basisscholen in het dorp werden tegengehouden door nieuwe re gels van het Rijk. Scoba wilde er onder de nieuwe voorwaarden niet aan meewerken: het bestuur vond de gevolgen voor de eigen werknemers te groot. Met het mi nisterie wordt wel gepraat over versoepeling. Nog deze maand vinden nieuwe gesprekken plaats. „Ik heb er daardoor nog steeds hoop op dat we snel een oplossing vinden", zegt Verweg. „Uiteindelijk blijft in Schoondij ke ongetwijfeld maar één school bestaan. Daarom kan best begon nen worden met de bouw van een nieuwe school. Voordat die er staat, zijn we immers een paar jaar verder." Rijkswaterstaat begint komende week met het vernieuwen van de damwanden in de haven van Bres kens. Dat is een omvangrijke klus: het werk duurt tot medio volgend jaar. Het gaat om de damwanden van zowel de Vissers- als de Handels haven. Die zijn, onder andere door roestvorming, niet meer zo als ze moeten zijn. In de Vissershaven worden nieu we damwanden vóór de oude ge plaatst. In de Handelshaven ge beurt dat voor een deel ook, maar wordt ook een gedeelte van de hui dige damwand verwijderd. Omdat de wanden ook als water kering dienen, komt er eerst een kuipcontructie om de werkplek heen. Tijdens de klus worden de len van de kades in fasen afgeslo ten. Het werk kan trillingen en ge luidsoverlast met zich meebren gen. Aannemer Liebregts uit Mid- delbeers voert het werk uit. Na de renovatie moeten de wan den, die ook als waterkering die nen, er weer vijftig jaar tegen kun nen. Overigens is de gemeente Sluis met het Rijk in gesprek over over name van de haven. Sluis wil het gebied daarna voor hetzelfde be drag overdragen aan projectont wikkelaars. Die bouwen daar - als onderdeel van een forse vernieu wingsslag in het havengebied- dan vierhonderd appartementen. Wethouder Jack Werkman zei gisteren te hopen dat Sluis en het Rijk er binnen een paar weken uit zijn. donderdag 15 september 2016 De Koning van Engeland is straks weer spil van amusement Sheila van Doorsselaer Burgemeester Mulder (I) en projectontwikkelaar Rietbergen zijn blij dat ze eindelijk de overeenkomst kunnen tekenen. Basisschool Sint Petrus-De Wegwijzer uit Schoondijke neemt in de herstvakantie twee lokalen in gebruik in de voorma lige landbouwschool aan de Hui- zingastraat. De tijdelijke loka len in het gebouw aan de Julia- nastraat komen leeg. Martijn de Koning Schoondijke Henk Verweg, directeur Scoba Martijn de Koning Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81