De racefietser is geen hork FNV Monitor: Hulst sociaalste gemeente 1 6 i Vier keer file op de A58 in zes dagen 2 ZEELAND Viergaatjesprikding RISICOGEBIED KERN TERNEUZEN Commentaar I ij mooi weer kun je er op wachten. Op de nieuwsberichten kdat wielrenners betrokken zijn bij ongevallen. Vaak zijn ze "slachtoffer. Op hun dunne bandjes zijn ze kwetsbaar en an dere weggebruikers verkijken zich op hun snelheid. Andere keren zijn ze veroorzakers. Ze lijken de regels nogal eens aan hun laars te lappen. De incidenten komen hun imago niet ten goede. Is de gemiddelde racefietser echt zo'n hork? Nee, dat valt reuze mee. Het zijn veelal verstandige mensen die hun hobby uitoefe nen. Daarbij moeten ze zich wel realiseren dat ze er misschien uit zien als echte wielrenners maar dat in werkelijkheid niet zijn. Het zijn weggebruikers als alle andere, die zich moeten houden aan de zelfde regels. Onder racefietsers mag het een ongeschreven wet zijn dat je geen bel op je fiets hebt, volgens de geschreven wet dien je die wel te hebben. En te gebruiken. Toch kan juist dat ook intimiderend overkomen. Met grote snel heid iemand achterop rijden en bellen. Het blijft schrikken voor de langzamere gebruikers van het fietspad. Met het uitstippelen van speciale routes, genoemd naar bekende Zeeuwse wielrenners, probeert de provincie snelle en langzame fietsers al zoveel moge lijk van elkaar te scheiden. Maar het is onvermijdelijk dat ze elkaar tegenkomen. Dat de wielrenners vaak in groepjes rijden, maakt het voor veel andere weggebruikers nog bedreigender. Toch zijn het juist die groepen die de veiligheid doorgaans goed in acht ne men. De schreeuw van een aanstormend pelotonnetje is zelden be doeld om de volle breedte van de weg op te eisen, maar eerder een waarschuwing aan de eigen groep om in te schikken. Ergernis daar over is lang niet altijd terecht. Veiligheid op het fietspad begint bij begrip voor de mede-weggebruiker. Het blijft schrikken voor de langzamere gebruikers van het fietspad Gemeenten moeten sinds vorig jaar, toen de Participatiewet van kracht werd, bijna alle mensen met een uitkering naar werk zien te leiden. De ene gemeente pakt dat anders aan dan de andere. Daardoor kunnen regionaal grote verschillen en daarmee rechtson gelijkheid ontstaan. Dat blijkt ook uit de FNV Lokale Monitor, waar aan 144 gemeenten hebben mee gedaan. In Zeeland waren dat Bor sele, Goes, Hulst, Kapelle, Middel burg, Noord-Beveland, Reimers waal, Veere en Vlissingen. Ze halen bij lange na niet de prestaties van de beste jongetjes van de klas: gemeenten Westland (de sociaalste volgens de FNV), Amsterdam, Den Haag, Oss, Smal- lingerland en Maastricht. West- land is met stip de nummer één, omdat die gemeente continu toetst of uitkeringsgerechten met een stage-werkervaringsplaats geen gewone banen verdringen. Als dat wordt geconstateerd, stopt Westland ermee. Acht van de negen Zeeuwse ge meenten controleert dat niet of toetst het hooguit af en toe. Hulst is een uitzondering. Daar wordt wel continu onderzocht of stage plaatsen en werkervaringsplekken niet ten koste gaan van reguliere banen. Als het gaat om ondersteuning van cliënten boeken Hulst, Middel burg, Veere en Vlissingen een plus. Borsele, Kapelle, Goes, Noord-Beveland en Reimerswaal krijgen nul punten. Deze vijf sco ren in het onderzoek sowieso laag. ALMANAK Die Vlissingse deed onlangs een vreselijke ontdekking. Het viergaatjesprikding was uit haar twintig jaar oude Soen- necken perforator verdwenen. En, bleek toen ze zich tot im porteur Hobbelink wendde om een nieuw viergaatjesprikding, niet meer te krijgen. Groot was dan ook haar ver bazing toen de post een pakket afleverde van Soennecken met daarin, bij wijze van service, een gloednieuwe Registratur- locher mét Anschlagschiene. In goed Hollands: 'perforatoraan- leg', liet importeur Hobbelink fijntjes weten. Zuid-Amerika even in 't Kerkje Roze ballonnen boven Axel Hulst in Dialoog krijgt vervolg SLUIS Grote catwalk in centrum Sluis Een nieuw plafond in één dag! Grote kans dat automobilisten af gelopen dagen op de A58 in de file stonden. Gisteren gebeurden er twee ongevallen op de snelweg. Rond 11.00 uur stond er vijf kilo meter file naar Vlissingen, drie au to's raakten bij Lewedorp bescha digd door een mislukte inhaalma noeuvre. Iets na 13.00 uur stond er een file van vijf kilometer vanaf Rilland in de richting van Bergen op Zoom door een gekantelde paardentrailer - de dieren zijn on gedeerd. Vrijdagmiddag was er bij de Vla- ketunnel een ongeluk met tien au to's, dat resulteerde in een file van tien kilometer richting Bergen op Zoom. Een persoon raakte lichtge wond. Maandag om half zes 's middags kantelde een bestelbus vlak voor de afslag naar 's-Gravenpolder. Een rijstrook was anderhalf uur af gesloten, dit zorgde voor tiental len minuten vertraging richting Bergen op Zoom. Veel ongevallen en file op de A58 in korte tijd dus, maar politie woordvoerder Mireille Aalders vindt dit niet uitzonderlijk. „Het is puur toeval, er zijn ook dagen dat er niets gebeurt." donderdag 15 september 2016 I? Hulst is volgens vakbond FNV de sociaalste gemeente van Zee land. Borsele, Kapelle, Goes, NoordBeveland en Reimerswaal bungelen onder aan de ladder. Frank Balkenende Middelburg WATERLANDKERKJE Het duo Claudia en Manito geeft zaterdag een concert in 't Kerkje van Waterland kerkje. De muzikanten laten akoestische muziek met Zuid-Amerikaanse en zigeu nerklanken horen, met als thema 'Arpamor' (liefde voor de harp). Claudia is naast zangeres ook harpis te en Manito speelt gitaar en componeert. Een kaartje kost 12 euro en het concert begint om 20.00 uur. AXEL Golfvereniging De Woeste Kop in Axel kleurt vandaag weer roze. De vijfde editie van A Sister's Hope Golf- dag wordt gehouden en de opbrengst gaat naar A Sis ter's Hope, een organisatie die geld inzamelt voor on derzoek naar borstkanker. Dit jaar bestaat de stichting tien jaar in Nederland. Rond 17.30 uur laten de deelne mers honderd roze ballon nen op. HULST Hulst in Dialoog krijgt een vervolg in november. Na drie bijeenkomsten en een wandeldialoog vorig jaar, houdt de organisatie maan dag een startbijeenkomst om een nieuw thema te be palen. Vorig jaar was dat 'het geluk van de vrijheid'. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur en is in het Kruispunt aan Tabak straat 26. Meer informatie via de site hulstindialoog.nl. In het centrum van Sluis wordt er zaterdag een grote openluchtmodeshow gehou den. Op de Groote Markt, het Walplein, de Beesten markt en 't Meulenende staan catwalks, waar om 13.30,14.30 en 15.30 uur modeshows worden gelo pen. Tussendoor is er enter tainment. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) m Joanne Karkdijk Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79