1X1 Boef keert terug in Goese wijken 1 Bieb Hansweert zit niet op goede plek BEVELANDEN EN THOLEN 7 Discotheek ondergaat facelift en krijgt nieuw café- en loungegedeelte i ss Danstheater El Toro in Goes breidt uit in het pand van de naburige boekhandel. Het werk is in volle gang. We blijven ons focussen op jongeren. Voor hen zal er dan ook niets veranderen lii Goes In het pand aan de Sint Ja- cobsstraat 2 in Goes, waar in het verleden Bladzijde 13 zat, wordt flink ge klust. Al een aantal jaren is het pand in handen van André Verhoef, de ei genaar van Danstheater El Toro. Binnenkort wordt de voormalige boekhandel aan de uitgaansgele genheid toegevoegd. „Met deze uitbreiding kunnen we inspelen op de wensen van het Goese uit gaanspubliek", meent bedrijfslei der Ricky van Oost. Nu bestaat Danstheater El Toro, dat eind dit jaar zijn 46e verjaardag viert, uit een cafége deelte en een ruimte die als disco theek dient. De discotheek blijft na de vernieuwing op dezelfde plek, al krijgt deze wel een 'face lift'. De verandering zit 'm voor namelijk in de verhuizing van het café en de toevoeging van een loungegedeelte. Van Oost: „We willen de aan dacht van het lokale publiek blij ven trekken. Veel mensen heb ben verschillende behoeftes. De één houdt van dansen, de ander drinkt liever een speciaalbiertje aan een statafel en anderen geven de voorkeur aan rustig zitten en genieten van een cocktail. Dat kunnen we straks allemaal bie den." Het café gaat naar de straatkant en staat los van de discotheek en lounge. „Op deze manier kunnen we 's avonds eerder open. Hier voeren we op dit moment oriën terende gesprekken over. Doordat het café naar de voorkant gaat en er een glazen voorgevel in komt, wordt het waarschijnlijk aantrek kelijker om bij ons binnen te stap pen", blikt Van Oost alvast voor uit. Later op de uitgaansavonden staan de drie zalen met elkaar in verbinding, is toegang alleen mo gelijk via de hoofdingang en die- nen bezoekers zoals gebruikelijk entree te betalen. „We blijven ons focussen op jongeren. Voor hen zal er dan ook niets verande ren. Voor zowel het publiek als voor ons komen er meerdere mo gelijkheden. Doordat El Toro straks uit drie gedeeltes bestaat, kunnen we inspelen op verschil lende leeftijden en interesses. Ook liggen er voor ons meer kan sen om feesten en partijen te hou den." De verbouwing, die in fases ver loopt, is in volle gang. Doordat er eerst gewerkt wordt aan het pand, dat momenteel nog geen deel uitmaakt van het dansthea ter, merken de bezoekers niets van de werkzaamheden. Op het moment dat het ver nieuwde café af is, wordt de loun ge gerealiseerd in het oude cafége- deeltje. Danstheater El Toro ver wacht in december in de nieuwe opzet van start te kunnen gaan. „Wat ons betreft is het een suc ces geworden", vertelde politie woordvoerder Esther Boot na af loop. „Van 5 tot en met 11 okto ber is het de nationale week van de veiligheid. Dan is op 11 okto ber het centrum van Goes de vol gende buurt waar we Boef in de Wijk gaan doen." En volgens wijkagent Joanne Kodde blijft het daar niet bij: „Ik weet de volgorde niet uit mijn hoofd, maar er komen meer Goe se wijken aan de beurt. Want voor de eerste keer was dit een geslaagde avond." Ondanks de tropische tempera turen waren er dinsdagavond zo'n twintig deelnemers naar het wijkgebouw aan de Evertsen- straat gekomen. Zij gingen de wijk in om een boef te vangen. En dat werd behoorlijk fanatiek gedaan. De vossenjacht met Face- bookaanwij zingen leidde uitein delijk tot de aanhouding van twee 'boeven'. De bedoeling van de politie is inwoners anders naar hun eigen wijk te laten kijken. Zij moeten bewuster worden van veilige en onveilige situaties in hun buurt. Dat lukte dinsdagavond prima. Alle deelnemers letten op open staande ramen en deuren en an dere onveilige situaties. Ook op Facebook werd door volop gerea geerd op het spel. De boekenrekken en zelfserviceba- lie van de Bieb in de buurt in Hansweert, staan op een paar me ter afstand van voordeuren van be woners van Maria-Oord. „Alle par tijen (Bibliotheek Oosterschelde en Zorggroep Ter Weel, red.) zijn het er over eens dat dit geen opti male oplossing is", zegt wethou der Izak Vogelaar ruim een half jaar na de opening van de bieb. In andere Reimerswaalse dor pen waar de bibliotheek dicht ging, werd de Bieb in de buurt on dergebracht in het restaurant van het plaatselijke zorgcentrum van Ter Weel. „In Maria-Oord was daar geen plaats, waardoor is uitge weken naar een andere vleugel. Maar daar zit je een beetje in de in tieme ruimte van de bewoners. Daarom nodigt het ook minder uit om zomaar binnen te lopen." Volgens Vogelaar zijn inmiddels alle leners telefonisch benaderd door de bibliotheek om te vragen waar ze behoefte aan hebben. „Zowel de optie voor de verhui zing naar de oude stek in brede school De Kolk als het inrichten van een kleiner servicepunt bij het restaurant van Maria-Oord staan open", zegt Vogelaar. Engelse Waxjassen MGO MGO donderdag 15 september 2016 El Toro kan straks alle kanten op Len Wolters André Verhoef en Ricky van Oost (rechts) zijn druk in de weer met de verbouwing van danstheater El Toro. Met de uitbreiding in het na burige pand van de voormalige boekhandel hoopt El Toro een breder publiek aan te spreken, foto marcelle davidse Het interactieve politiespel Boef in de Wijk krijgt een ver volg in Goes. Dinsdagavond had Goes-West de Zeeuwse primeur van het spel. Het poli tieteam Oosterscheldebekken hield daar de eerste versie van het spel in de provincie. Willem Adriaansens Goes Bezoekers van de Bieb in de buurt in Hansweert komen te veel in de intieme ruimte van be woners van zorgcentrum Maria- Oord. Een nieuwe plek is nodig. Joeri Wisse Hansweert Achter de Houttuinen 34 - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77