Schot in aanpak 'Huize den Berg' Word bezorger! 'a Wax t\xwldw& 'Bussen terug bij de Zaete' 'Corien naar de Top' al op 12.000 euro 6 BEVELANDEN EN THOLEN Het is geen rijksmonument, daarom hebben we het bezwaar verworpen Werken in de buitenlucht? Er was één zienswijze ingediend. Een omwonende maakte bezwaar tegen de sloop van een pand aan de Nieuwstraat. „Omdat het niet gaat om een rijksmonument of iets dergelijks, hebben we dat ver worpen", stelt burgemeester René Verhulst. In het gebied tussen de Nieuw straat, 's-Heer Hendrikskinderen- straat, Stoofstraat en Ramusstraat was tot enkele jaren geleden Hui ze den Berg gevestigd. De gebou wen staan grotendeels leeg sinds de verstandelijk gehandicapte cliënten zijn verhuisd naar een nieuw onderkomen aan de Rom- merswalestraat in Goes-West. Het oude complex bestaat uit tal van gebouwen. Het plan is om er senioren, gehandicapten en de menterenden in te huisvesten. Een deel van de panden wordt ge sloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Het nieuwe bestem mingsplan plan biedt volgens een woordvoerster van de gemeente overigens ook mogelijkheden voor de komst van twintig regulie re woningen. Huize den Berg verhuisde in 2011 naar de Rommerswalestraat. Het oude complex is daarna nog twee jaar in gebruik geweest, maar sinds 2013 staat het groten deels leeg. Dat een nieuw plan zo lang op zich liet wachten, kwam omdat de Nederlandse Zorgautori- teit toestemming moest geven om het complex te mogen verkopen. Dat groene licht bleef lang uit. Met het vaststellen van het be stemmingsplan is de pap nog niet helemaal gestort. Mensen kunnen straks ook nog bezwaar maken te gen de bouwvergunning. COLIJNSPLAAT Het begon met een streefbedrag van 5.895 euro; één euro voor elke meter die ze moet klimmen om de top van de Kilimanjaro te berei ken. Inmiddels staat de teller voor de stichting On Wheels al op bijna 12.000 euro. „Echt, dat had ik nooit verwacht. Het is zo hard gegaan", zegt Corien Kramer (55) uit Colijnsplaat. De afgelopen maanden zat ze bepaald niet stil om de inkom sten voor het goede doel te ver groten. „Tijdens de Colijnsplaat- se dagen liep ik met een rugzak op, waar mensen munten in konden stoppen. Zo kon ik al vast wennen aan de vijf kilo die ik meedraag op de klim." Veel mensen maakten ook vo rige week nog geld over. „Ieder een die had gedoneerd, is met een foto of logo op een vlag ge drukt. Die vlag neem ik mee naar de top van de Kilimanjaro en houdt mij warm tijdens kou de nachten." Over twee weken vertrekt Kramer. Na vijf dagen wil ze 6 oktober de top berei ken. „Mensen kunnen nog tot 31 oktober doneren. Sommige mensen doneren pas als het mij ook echt is gelukt." Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl Chauffeurs die letterlijk busla dingen toeristen naar Yerseke brengen, moeten niet meer worden weggestuurd als ze op het parkeerterrein van De Zae te aan de Korringaweg willen parkeren. Wethouder Jaap Sin- ke gaat de politie vragen 'een beetje minder streng' te zijn. Sinke reageerde dinsdag tij dens de raadsvergadering op vragen van Andries Jumelet (CU). Tijdens drukke weken, ontstonden volgens hem 'enor me parkeerproblemen', omdat chauffeurs moesten vertrekken. „Dat was het enige terrein waar ze terechtkonden. Waar kun nen ze dan wel terecht?" Volgens Sinke handelde de politie 'feitelijk correct'. „In de kern van Yerseke is het verbo den parkeren voor bussen en vrachtauto's. Dat verbod is er al jaren, maar daar is nooit op ge handhaafd." Dat veranderde toen bewoners van het nieuwe appartementengebouw naar de politie stapten. „Zij ervaren overlast van vrachtwagens die daar met een ingeschakelde koelmotor staan of soms een weekend lang parkeren." Peter Koeman (CDA) liet di rect weten niets te voelen voor een 'gedoogbeleid'. „Dit moe ten we formeel regelen." IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD VERLATE VAKANTIEPRET donderdag 15 september 2016 De herontwikkeling van voorma lig Huize den Berg in de Goese binnenstad is een stuk dichterbij nu het college het bestemmings plan heeft vastgesteld. Rob Paardekam Goes René Verhulst, burgemeester Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de PZC. 's Morgens voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt ltot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar. Legitimatie verplicht. Joeri Wisse Yerseke THOLEN Karaoke voor mensen met een beperking Feestcafé Tholen verzorgt zaterdag een avond vol karao ke voor mensen met een beperking. De locatie hiervoor is het sport- en ge meenschapscen trum Meulvliet. Het feest begint om 19.30 uur en duurt tot 23.30 uur. THOLEN Motortoertocht voor het goede doel De Kiwanisclub Tho len houdt zaterdag 17 september voor de zevende keer een nazomermotor toertocht waarbij de opbrengst naar een goed doel gaat. Dit jaar gaat de op brengst naar Stich ting Leergeld Oos- terschelderegio die kinderen in achter standssituatie helpt. De tocht begint rond 09.30 uur bij Carrosserie Elen- baas aan de Paas- dijkweg 11 in Poort vliet. Vanaf hier rij den de motoren een route richting Zeeuws-Vlaanderen die uiteindelijk weer bij Elenbaas eindigt. Na de tocht staat de deelnemers een barbecue te wach ten. De kosten be dragen 30 euro voor een motorrij der en 25 euro voor een passagier. Inschrijven via kiwa- nis.nl. ELLEWOUTS- DIJK Kunsttentoonstel ling In 't Kerkje van Elles- diek in Ellewoutsdijk is op zaterdagmid dag 17 september de tentoonstelling Kleur, Vorm en Com positie met werk van Evelien Apel doorn te bewonde ren. Evelien Apeldoorn woont en werkt in Driewegen. Ze be gon haar loopbaan in de bloemsier- kunst, maar begon tien jaar geleden met intuïtief schilde ren. Tussen 13.30 uur en 16.00 uur zijn be langstellenden wel kom. De toegang is gratis. YERSEKE Regen, véél regen. Dat stond Zeeland en dus ook Yerseke afgelopen 11 augustus te wachten. Het jongeren werk in Reimerswaal kon dan ook niet anders dan de toen geplande activiteit met opblaasbare stormbanen af te bla zen. Gisteren zou de Yersekse jeugd alsnog tekeer mogen gaan op de stormbanen. „Nu was het veel te warm, de kinde ren zouden zich eraan verbranden", zegt jongerenwerker Jessica Stols. Het alternatief: een opblaasbare tobbe- dans-baan. „Dankzij de brandweer van Yerseke die vanmor gen het bad vulde, is het gelukt." Ook de jeugd was blij. Ze ker honderd kinderen kwamen afkoelen op het voetbalveld. FOTO MARCELLE DAVIDSE COLIJNSPLAAT Voorstraat 66, 11.30-15.30 uur- Cultuurhistorische rondleiding door Co lijnsplaat en de di recte omgeving GOES Vredeskerk, Van der Veghtplein 2, 09.30-11.30 uur-ln- loopochtend in kerk met koffie of thee; Erasmuspark, 14.00 uur - Start wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Lijnbaan 32,19.30 uur-Gra tis kennismakings les Vrolijk Frans, leer de Franse taal aan de hand van ver halen HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt; Hoef bladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, 13.30 uur-Start fietstocht voor se nioren over een rou te van 25 kilometer KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekeweg 74, 13.30 uur - Bingo; 20.00-22.00 uur- Lezing Boele Ytsma over de plantaardi ge lifestyle KATTENDIJKE 't Katshuis, 20.00 uur - Lezing Yoka Heijstek over wo nen in Amerika YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen Bewe gen voor 65+; 10.00-11.00 uur - Al- levo lessen Bewe gen voor 50+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76