c: CA BC Vlissingen staat er beter voor dan jaar geleden W. 16 ZEELAND BASKETBAL VOLHARDING A De ploeg van trainer Kees Steur begint in de tweede klasse. Studente Jessica Spies komt terug naar Zeeland voor de trainingen. v Goes Landelijk gezien is het vrouwenbasketbal in een neerwaartse spiraal geraakt. Het aantal teams neemt af. Maar niet in Goes. Bij basketbalvereni ging Volharding hebben ze vanaf dit seizoen juist weer wél een vrouwenploeg, na jaren van afwe zigheid. „We zijn erg trots en blij dat we weer met een vrouwenteam aan de competitie mee kunnen doen dit seizoen", vertelt trainer Kees Steur, tevens voorzitter van de Goese basketbalvereniging. „Ze ker in ons district, rayon zuid, heb ben veel clubs geen vrouwen- ploeg meer." Ook in Goes heeft het een tijd op z'n gat gelegen. In 2012 had de club voor het laatst een senioren team dat uitkwam in de competi tie. „Wel hebben we wat meis jes-jeugd gehad. Vorig seizoen hadden we bijvoorbeeld een on der 20-team. Maar een deel daar van is te oud geworden." Aan de ene kant is dat jammer, aan de andere kant juist niet. Het noodgedwongen doorschuiven van de te oud geworden meiden is namelijk dé reden voor het ont staan van het vrouwenteam. Zo is Jessica Spies vanaf dit seizoen een senior. En een fanatieke ook. „Ik studeer bewegingstechnolo- die of werk de provincie verla ten", legt ze uit. „Ook van onze oude jeugdploeg is een aantal speelsters gestopt om die reden." Maar met behulp van wat oud-speelsters, die wel weer zin hadden om te spelen, is er toch een team gekomen. „Het is een leuke groep", vertelt Spies. „De leeftijdsverschillen zijn wel groot. De jongste is achttien en de oudste rond de dertig. Maar dat maakt niet uit. Buiten het veld le vert de generatiekloof soms grap pige gesprekken op en in het veld kunnen we elkaar uitstekend vin den." gie in Den Haag en ben ook regel- weer eens een vrouwenteam en matig in Amsterdam. Ik reis dus dat reizen heb ik daar zeker voor heen en weer om te trainen", ver- over. Volgend seizoen doe ik het telt ze. „We hebben nu eindelijk weer als het moet." Aan vrouwen zoals Spies heeft BV Volharding behoefte. „Meestal moet een vrouwenteam juist stop pen omdat speelsters vanwege stu- Zelf ben ik ook maar 1 meter 60 en mij lukt het ook. De lengte doet er dus helemaal niet toe Zaterdag begint de competitie voor de vrouwen van Volharding, die uitkomen in de tweede klasse. Agathos uit Raamsdonksveer is de eerste tegenstander. „We staan er open in en zien wel waar het schip strandt", zegt trainer Steur. „De punten die we kunnen pak ken, zullen we zeker pakken, want de ploeg is erg fanatiek. Maar gezelligheid is ook belang rijk." Hij wil ook nog graag een op roep doen. „Meisjes of vrouwen die geïnteresseerd zijn, kunnen zich altijd bij ons melden of langs komen op de training woensdag avond. We willen nu natuurlijk zo lang mogelijk een vrouwenteam hebben en daarom zijn nieuwe le den welkom." Een belangrijke toevoeging van Spies: je hoeft niet per se heel lang te zijn om mee te kunnen doen. „Zelfben ik ook maar 1 meter 60 en mij lukt het ook. De lengte doet er dus helemaal niet toe." „We zijn alweer vijf weken aan het trainen en hebben wat dat betreft een voorsprong ten opzichte van vorig seizoen", vertelt de 24-jarige coach, die zondag jarig is, vanaf zijn vakantieadres in Frankrijk. „Ook zijn de jongens nu een stuk beter op elkaar inge speeld." Vlissingen komt uit in de eerste divisie. Een zware competitie, zegt Karadzic. „Het zal nog een flinke klus worden om ons te handhaven." Maar hij is ook ambitieus. „Het zou mooi zijn als we bij de beste vijf kunnen eindigen. Stiekem hoop ik daarop." Vrouwen Het seizoen van de basketbalsters van BC Vlissingen staat vooral in het teken van pro gressie boeken. Arjan de Bruin, coach van de tweededivisionist, wil dat zijn vrouwen het beter doen dan afgelopen jaar. „Het zou leuk zijn als we een stap kunnen zetten. Afgelopen seizoen werden we negende, dit jaar willen we meer. Een plek bij de beste vijf zou mooi zijn", aldus De Bruin, die niet aan het kampioenschap wil denken. „Als het kan, gaan we er ook wel voor. Maar die kans acht ik klein." Bovendien is er bij Vlissingen een hoop veranderd. „Twee ervaren speelsters zijn tij delijk gestopt. Eén heeft een tussenjaar ge nomen, de ander een kindje gekregen." Daarom moet De Bruin het met een jonge ploeg doen. „De meeste speelsters zijn zes tien, zeventien, achttien jaar. Maar er zit wel een hoop rek in, het is een mooie uitda ging." De eerste oefenwedstrijd werd in ieder ge val ruim gewonnen, met 48-81 bij Giants in Bergen op Zoom. „Maar dat zegt niet zo veel, zij spelen in een lagere klasse dan wij", besluit De Bruin. De vrouwen van BV Souburg spelen dit seizoen in de tweede klasse en hebben een stapje terug gedaan. „Wij worden steeds ouder en de tegenstanders helaas niet", grapt coach Ilse Caljouw. Naast Souburg spelen ook Volharding, BC Vlissingen 2 en Scheldesport (Terneu- zen) in de tweede klasse voor vrouwen. donderdag 15 september 2016 Na jaren van afwezigheid weer Goes' vrouwenteam V' "Jr Jessica Spies is één van de speelsters in het nieuwe vrouwenteam van basketbalvereniging Volhar ding. FOTO MARCELLE DAVIDSE —Jessica Spies Met wat voor groep hij zondag tijdens de start van de competitie aan zal treden, blijft nog even een verrassing. Maar coach Stefan Karadzic van de basketbal lers van BC Vlissingen verwacht in ieder geval dat zijn ploeg conditioneel goed in elkaar steekt. Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70