ideale voorbereiding op WK Mobach valt terug in tweede deel EK-tijdrit DZK hoopt nu op langer verblijf in de tweede klasse g^agi ZEELAND 15 k^hbmSS Van Goethem gaat nog jaar door bij Roompot riode heb toegewerkt, maar de wedstrijden in het najaar liggen me vaak beter. In mei was ik ech ter ook goed. Ik zat toen even eens regelmatig mee in een ont snapping tijdens een etappe koers, maar die zijn dan vaak bij voorbaat kansloos. Verder moest ik tot nu toe met behoorlijk wat pech afrekenen, maar in de Schaal Seis was ik goed en in Des- selgem viel gelukkig alles op zijn plaats." Het wegseizoen is bijna ten einde. Over een maand besluit Van Goethem zijn tweede jaar als profrenner. De Sluiskillenaar is tevreden met het verloop. „Ik ben dit jaar opnieuw gegroeid als renner", maakt hij de balans op. „In lastige wedstrijden ver teer ik makkelijker heuvels. Ik voel dat ik sterker ben geworden en dat zie ik ook aan de wattages die ik wegtrap. Voor wielrenners als ik is het lastig om dat te ver- SLUISKIL Brian van Goethem rijdt volgend jaar eveneens in dienst van Team Roompot-Oranje Pelo ton. Hij heeft zijn contract met één seizoen verlengd. De 25-jarige inwoner van Sluiskil hoopt ook dan weer nieuwe stappen te zetten. „Ik wil me in de kijker rij den en aantonen dat ik van waarde ben voor een World- Tour- ploeg. Als ik me zo kan blijven doorontwikke len, is dat realistisch. Het is daarvoor wel belangrijk dat ik progressie blijf boeken. Als dat niet lukt, dan weet ik niet of ik het wel waard ben om bij de profs te blij ven rijden." Van Goethem is echter hoopvol. „Ik kan wel zeggen dat ik nu als een volwaardi ge prof leef voor de sport. Ik zet alles op zij voor het wiel rennen. Ik denk dat ik ook op trainingsgebied nog wat kan verbeteren. Het is pas het eerste jaar dat ik in samenwerking met Frans van Diepen zo doelgericht met mijn trainingen bezig ben. Waar ik vroeger ge woon een stukje ging fiet sen, train ik nu heel be wust." talen naar uitslagen, maar ik weet van mezelf dat ik een nieuwe stap heb gemaakt dit jaar." Doorstoten Zijn eerste twee profjaren zijn dan ook niet tegengevallen. „Ik kan daarop tevreden terugkijken. Bij de junioren en beloften stond ik na de eerste klim al langs de kant, maar op dat gebied ben ik veel verbeterd. Je hoopt natuur lijk altijd op meer. Renners als Tiesj Benoot zie je meteen door stoten bij de profs. Hij kan gelijk vooraan meedoen in wedstrijden als de Ronde van Vlaanderen, maar ik mag niet klagen." maar ook die van wereldkampi oen Peter Sagan, olympisch kam pioen Greg Van Avermaet, Tom Boonen, Alexander Kristoff en Tom Dumoulin." Tijdrit Ook bij de tijdritten zal het WK zijn schaduw vooruit werpen. Discart: „Voor de individuele tijdrit is het uitkijken naar een clash tussen wereldkampioen Va- sil Kirijenka, Tony Martin en Tom Dumoulin. In de ploegen tijdrit zal BMC veel tegenstand mogen verwachten van Etixx- QuickStep en Movistar." Aan de twaalfde editie van de Eneco Tour nemen behalve de WorldTour-teams ook vier teams van het tweede niveau deel, waaronder het Nederlandse Roompot-Oranje Peloton. Na de ploegentijdrit op vrijdag in Sit- tard-Geleen wordt er in het slot- weekeinde eerst geklommen in de Ardennen waarna op de laat ste dag in de finale beklimmin gen van de Muur van Geraards- bergen en de Bosberg wachten. Jarno Mobach is gisteren zesde ge worden op het EK tijdrijden voor junioren in het Franse Plumelec. De achttienjarige wielrenner uit Philippine deed 36.35 minuten over de 25,4 kilometer lange indi viduele tijdrit. Hij was daarmee 37 seconden langzamer dan de Franse winnaar Alexys Brunei. Mobach lag bij het eerste tus- senpunt nog op medaillekoers. Na 14,5 kilometer noteerde hij een tijd van 20.53 minuten. De Zeeuws-Vlaming deelde daarmee de tweede plaats met de Frans man Alexys Brunei en de Zwitser Mare Hirschi. De Noor Iver Knot ten klokte op dat punt de beste tijd met 20.44. In het tweede gedeelte van de tijdrit gaf Mobach echter tijd prijs op zijn concurrenten. De renner die volgend jaar uitkomt voor de opleidingsploeg van Giant-Alpe- cin, moest uiteindelijk genoegen nemen met de zesde plek. Mobach rijdt morgen ook nog de wegwedstrijd bij de junioren. Yersekenaar Antwan Tolhoek rijdt zaterdag de koers voor belof ten. Halverwege de jaren 90 en zo'n vijftien jaar geleden werd De Stormvogel, één van de twee clubs die in DZK opgingen, al kampioen in de derde klasse. Het avontuur in de tweede klasse duurde toen beide malen kort; na één seizoen degradeerden de Vlis- singers weer. Dit keer willen de Walchenaren er een keer in blijven. De hoop is daarbij gevestigd op onder ande ren Pim Bekkers. Hij staat dit sei zoen voor de groep. Sjaak Leijnse, de coach die voor de zomer met DZK de titel greep, heeft ervoor gekozen om de jeugdploeg te gaan leiden. Bekkers heeft de laatste ja ren veel ervaring opgedaan met het training geven in Eindhoven, aan een selectie van het district. De verwachting is dat hij met de mannen van DZK stappen kan gaan zetten. Nieuw in de ploeg is de uit Ter- neuzen afkomstige Bas van Hou- welingen. Hij speelde voorheen bij De Schelde, maar ging vervol gens studeren in Eindhoven. Daar deed hij bij PSV ervaring op in de eerste klasse. DZK kan, nu hij te rug is bij een Zeeuwse vereniging, van die routine profiteren. Tegenover de komst van Van Houwelingen staat het vertrek van Jasper van de Razenberg en Jordy de Nood. DZK speelde afgelopen zondag al een bekerduel. De tegenstander was derdeklasser Nuenen. De Vlis singse equipe speelde moeizaam, maar won wel met 12-7. SELECTIE donderdag 15 september 2016 uiteindelijk toch V - - - V- =.- t'i'-1 -- - -* -r r t it Job de Feijter Plumelec DZK werd afgelopen seizoen kampioen. Nu mag de Vlissingse wa- terpoloploeg het weer proberen in de tweede klasse, foto ruben oreel De waterpoloërs van DZK beginnen zaterdag voor de der de keer in de clubgeschiedenis aan een seizoen in de tweede klasse bond. Ze ontvangen thuis, in het Vrijburgbad in Vlis- singen, om 19.15 uur Wiekslag. Ko Mechielsen Vlissingen Mees Leijnse, Lennard Breel, Bas Mechielsen, Alex Breel, Jasper Rouwendal, Sjoerd Leijnse, Sjakko Bek kers, Wouter Stap, Pedro Mol, Bas van Houwelingen en Martijn Mechielsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69