m - - Eneco Tour is voor veel renners O SU 14 ZEELAND WIELRENNEN BRIAN VAN GOETHEM VC Vlissingen wijkt uit naar kunstgras TMZ-prijzen voor Koeman en Pemen Demo's Delta Sport op Havenplein Wielrenner Brian van Goethem kijkt terug op een goed seizoen, met een zege in de Memorial Briek Schotte aan het eind. De grote droogte begint voetbalclubs in Zee land parten te spelen. Vooral op Walcheren zal er daardoor komend weekeinde geïmpro viseerd moeten worden, zowel door de se nioren- als de jeugdploegen. Hoofdklasser VC Vlissingen wijkt zondag voor de thuiswedstrijd tegen Gestel al uit naar het kunstgrasveld. De grasvelden aan de Irislaan en op sportpark Baskensburg mo gen tijdelijk niet bespeeld worden. Bij on der meer sv Walcheren zorgt dat ook voor veel programmawijzigingen. Willem-Jan Koeman uit Wissenkerke en Jo- han Pemen uit Rijsbergen zijn bij Trimbe- langen Midden Zeeland (TMZ) bovenaan geëindigd in de Riedam-klassementen. Dat zijn de klassementen van het hele seizoen. Koeman eindigde als eerste bij de amateurs. Hij won minder koersen dan Kapellenaar Ja cob Wijnstra, maar reed veel constanter. Bij de 40+ was de strijd aanmerkelijk minder spannend, omdat Johan Pemen al voor de Zeeland Classic van afgelopen zaterdag niet meer geklopt kon worden. Zaterdag, na afloop van de Slotkoers in Ka- pelle, zullen de prijzen worden uitgereikt in de loods van de firma Nutswerk aan de Rijksweg 3 in Kapelle. De wedstrijd zelf wordt verreden in de Willem Annapolder en begint om 13.00 uur met de 40+ en de D-categorie. Om 14.15 uur starten de ama teurs en de S/P-klasse. Turnvereniging Delta Sport grijpt de Natio nale Sportdag van zaterdag aan om op het Havenplein in Zierikzee diverse demonstra ties te geven. De vereniging is aanwezig met onder meer de wedstrijdspringgroep. Ook wordt getoond wat acrogym inhoudt, een nieuwe discipline bij Delta Sport. Hier voor wordt de hulp ingeroepen van Carola Minkels en Kaya Honders, twee nationale toppers van Flik Flak Den Bosch. De activiteiten op het Havenplein, waar nog meer sporten te zien zijn, zijn van 13.00 tot 16.00 uur. Wallonië Blauw Wit ielrenner Brian van Goethem moet het van zijn aanvals lust heb- ben. De 25-jarige coureur van Team Roompot-Oranje Peloton kiest regelmatig al vroeg in de wedstrijd het hazenpad. Hij zag dit jaar al vaak zijn pogingen stran den, maar de aanhouder wint. Evenals vorig jaar pakte hij dins dag in Desselgem de zege tijdens de Memorial Briek Schotte. Hoewel de Sluiskillenaar een so lo van ruim 10 kilometer afrondde, spreekt hij niet over een spectacu laire wedstrijd. „Het koersverloop was eigenlijk saai, maar dat kwam waarschijnlijk door de hitte", ver telt hij een dag na zijn zege. „Na zo'n 10 kilometer reed ik met twaalf renners weg. In de finale was ik vervolgens de eerste renner die probeerde te ontsnappen. Dat bleek meteen de juiste poging te zijn. Mijn voorsprong werd nooit groter dan zo'n 14 seconden, maar het was uiteindelijk voldoende." Voor Van Goethem is het een mooie opsteker. „Het is altijd leuk om te winnen, maar dat ik voor het tweede jaar op rij in Dessel gem heb kunnen winnen, is na tuurlijk wel speciaal. Normaal lukt zoiets nooit. Je kunt wel zeg gen dat die wedstrijd me goed ligt." Bovendien liet hij wereldtop pers als Sep Vanmarcke en Jens Debusschere achter zich. „Dat geeft veel vertrouwen. Zulke ren ners willen immers ook gewoon zo'n wedstrijd winnen. Dat ik dan juist die wedstrijd in warme weersomstandigheden kan win- nen, geeft gewoon een goed ge voel." Najaar Eind augustus kwam hij ook al uit stekend voor de dag in de Schaal Seis. In die wedstrijd reed Van Goethem eveneens de hele dag in de aanval. Uiteindelijk kwam hij als zesde over de meet. „Het is niet zo dat ik speciaal naar deze pe- Mijn voorsprong werd nooit groter dan zo'n 14 seconden, maar het was voldoende Vrijwel alle sprinters van naam melden zich maandag in Bols- ward waar de zevendaagse ritten koers van start gaat. „We zijn trots alle topsprinters, die binnen kort jacht zullen maken op de we reldtitel, te mogen verwelko men", zei organisator Rob Discart gisteren bij de presentatie in Den Bosch. „Ik denk dan aan André Greipel, Marcel Kittel, Mark Ca vendish, Nacer Bouhanni, Caleb Ewan, Dylan Groenewegen, Giaco- mo Nizzolo, Elia Viviani en Ar- naud Démare." „We verwachten een zeer open en boeiende wed strijd", keek Discart vooruit. „Op de voorlopige deelnemerslijst prij ken de namen van tweevoudig winnaars Tim Wellens en de Noor Edvald Boasson Hagen, donderdag 15 september 2016 VOETBAL WIELRENNEN TURNEN Bij watersportvereniging Noord-Beveland wordt zondag de Zeeuwse Solorace gehou den. Deze wedstrijd is voor zeilers die eens zonder complete bemanning willen proberen te winnen. Tegelijkertijd is er een Oldies Ra ce, voor boten die vóór 1996 gebouwd zijn. Er wordt gevaren vanuit de haven van Colijns- plaat. Om 12.00 uur is de start van de Solora ce. Tien minuten later worden de Oldies weg geschoten. Tijdens de Grand Prix de Wallonië, een eendagskoers over 205 kilo meter, is Middel burger Nick van der Lijke 36ste geworden. De wielrenner van Team Roompot kwam in Namen aan op 1.45 minu ten van winnaar Tony Gallopin, de Fransman van Lotto Sou dal. Volgende week maandag begint Van der Lijke aan de Eneco Tour. Ook zijn ploeggenoot Brian van Goethem rijdt die etappekoers. I De korfballers van derdeklas ser Blauw Wit uit Kloetinge verlo ren ook de twee de wedstrijd op het veld. Ze moesten doorde weeks inhalen te gen NIO. Het duel in Rotter dam eindigde in 19-13. Blauw Wit staat in de derde klas se K dus nog op nul punten. Aanvallen loont Job de Feijler Sluiskil w ~*r 'Cv-C 3» 2' - *2- —V Jk. -r 1 Roompot-renner Brian van Goethem (rechts) eerder dit jaar in de aanval in de Scheldeprijs. yorickjansens/anp —Brian van Goethem De Eneco Tour is dit jaar een goede voorbereiding op het we reldkampioenschap, dat op een vlak parkoers in Qatar wordt ge houden. Peter van Leeuwen Den Bosch a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68