De racefietser is geen hork Sport tegen pesten Fjoertoer heeft band l ffi i Vier keer file op de A58 in zes dagen 2 ZEELAND Viergaatjesprikding RISICOGEBIED KERN TERNEUZEN Commentaar I ij mooi weer kun je er op wachten. Op de nieuwsberichten kdat wielrenners betrokken zijn bij ongevallen. Vaak zijn ze "slachtoffer. Op hun dunne bandjes zijn ze kwetsbaar en an dere weggebruikers verkijken zich op hun snelheid. Andere keren zijn ze veroorzakers. Ze lijken de regels nogal eens aan hun laars te lappen. De incidenten komen hun imago niet ten goede. Is de gemiddelde racefietser echt zo'n hork? Nee, dat valt reuze mee. Het zijn veelal verstandige mensen die hun hobby uitoefe nen. Daarbij moeten ze zich wel realiseren dat ze er misschien uit zien als echte wielrenners maar dat in werkelijkheid niet zijn. Het zijn weggebruikers als alle andere, die zich moeten houden aan de zelfde regels. Onder racefietsers mag het een ongeschreven wet zijn dat je geen bel op je fiets hebt, volgens de geschreven wet dien je die wel te hebben. En te gebruiken. Toch kan juist dat ook intimiderend overkomen. Met grote snel heid iemand achterop rijden en bellen. Het blijft schrikken voor de langzamere gebruikers van het fietspad. Met het uitstippelen van speciale routes, genoemd naar bekende Zeeuwse wielrenners, probeert de provincie snelle en langzame fietsers al zoveel moge lijk van elkaar te scheiden. Maar het is onvermijdelijk dat ze elkaar tegenkomen. Dat de wielrenners vaak in groepjes rijden, maakt het voor veel andere weggebruikers nog bedreigender. Toch zijn het juist die groepen die de veiligheid doorgaans goed in acht ne men. De schreeuw van een aanstormend pelotonnetje is zelden be doeld om de volle breedte van de weg op te eisen, maar eerder een waarschuwing aan de eigen groep om in te schikken. Ergernis daar over is lang niet altijd terecht. Veiligheid op het fietspad begint bij begrip voor de mede-weggebruiker. Het blijft schrikken voor de langzamere gebruikers van het fietspad Ter afsluiting van haar tijd als kin derburgemeester organiseert Noa Dekkers donderdag 22 september een sportdag met pesten als the ma. Dat doet ze samen met sport centrum Laco in Zierikzee. Groe pen 7 en 8 van dertien basisscho len op Schouwen-Duiveland doen tijdens de sportdag mee aan cli nics. Waaronder die van oud-prof basketballer Henk Pieterse, die met een 'Pest mij maar'-toer door het land trekt. Noa geeft daarnaast op 22 sep tember het startsein voor een esta fette die het Dialoognetwerk Schouwen-Duiveland begint. Vrij willigers van dit netwerk trekken langs scholen om kinderen over pesten met elkaar in gesprek te la ten gaan. RENESSE Fjoertoer en de ge meente Schouwen-Duiveland zijn voor drie jaar een sponsorovereen komst aangegaan. In 2015 is al een jaar 'proefge draaid' en nu is besloten de spon soring te verlengen. Fjoertoer zet het 'Ik heb een band met Schouwen-Duiveland' beeldmerk op rugzakjes en petten die aan deelnemers worden uitge- ALMANAK deeld. Ook op affiches en met een fotobord langs het parcours, waar deelnemers zich kunnen laten fo tograferen, maakt de gemeente re clame. De gemeente vindt Fjoertoer een goed voorbeeld van een evene ment dat bijdraagt aan de 'bele ving' van Schouwen-Duiveland en alles wat hier rondom water en strand te genieten valt. Die Vlissingse deed onlangs een vreselijke ontdekking. Het viergaatjesprikding was uit haar twintig jaar oude Soen- necken perforator verdwenen. En, bleek toen ze zich tot im porteur Hobbelink wendde om een nieuw viergaatjesprikding, niet meer te krijgen. Groot was dan ook haar ver bazing toen de post een pakket afleverde van Soennecken met daarin, bij wijze van service, een gloednieuwe Registratur- locher mét Anschlagschiene. In goed Hollands: 'perforatoraan- leg', liet importeur Hobbelink fijntjes weten. Sportspektakel op Havenplein Servicebus op donderdag Vliegende start ALS on Tour Zierikzee Hospice viert 10-jarig bestaan Een nieuw plafond in één dag! Grote kans dat automobilisten af gelopen dagen op de A58 in de file stonden. Gisteren gebeurden er twee ongevallen op de snel weg. Rond 11.00 uur stond er vijf kilometer file naar Vlissingen, drie auto's raakten bij Lewedorp beschadigd door een mislukte in haalmanoeuvre. Iets na 13.00 uur stond er een file van vijf kilome ter vanaf Rilland in de richting van Bergen op Zoom door een ge kantelde paardentrailer - de die ren zijn ongedeerd. Vrijdagmid dag was er bij de Vlaketunnel een ongeluk met tien auto's, dat resulteerde in een file van tien ki lometer richting Bergen op Zoom. Een persoon raakte licht gewond. Maandag om half zes 's mid dags kantelde een bestelbus vlak voor de afslag naar 's-Gravenpol- der. Een rijstrook was anderhalf uur afgesloten, dit zorgde voor tientallen minuten vertraging richting Bergen op Zoom. Veel ongevallen en file op de A58 in korte tijd dus, maar poli tiewoordvoerder Mireille Aalders vindt dit niet uitzonderlijk. „Het is puur toeval, er zijn ook dagen dat er niets gebeurt." donderdag 15 september 2016 li ZIERIKZEE ZIERIKZEE Hockey, bootcamp, rugby, majorette, boksen, yoga, dans, turnen, karate, tennis, voetbal en kickboksen. Keu ze genoeg zaterdag bij de demonstraties aan het be gin van de Nationale Sport week. De demonstraties worden van 13 tot 16 uur ge geven op het Havenplein in Zierikzee. Er staat ook een klimwand en voor de klein sten is er een luchtkussen. Het SMWO organiseert de sportweek op Schouwen. SIRJANSLAND Met de sluiting van de basis scholen in Sirjansland en Ouwerkerk heeft de biblio theek met ingang van van daag de busdiensten aange past. De servicebus (met pinautomaat, chipcard, etc.) staat voortaan een kwartier tje langer in Nieuwerkerk en Oosterland. In Sirjansland wordt de voor school be doelde Columbus vervan gen door de servicebus op donderdagochtend. Ouwer kerk had de servicebus al. VLISSINGEN 'Ter land ter zee en in de lucht' is het thema van de sponsorfietstocht ALS on Tour die zaterdag om 10.00 uur begint bij strandpavil joen Pier 7 aan de Boule vard Evertsen in Vlissingen. Zwemmers van Zwemmen langs Walcheren trainen, de fietsers verzamelen er voor de fietsweektocht van een week door Nederland en België en honderden ballon nen vliegen om geld te ver werven voor de ziekte ALS. Hospice Kaaskenshuis in Zierikzee bestaat tien jaar. Familieleden van mensen die in het hospice overleden zijn, zijn enthousiast en dankbaar. 'Het is allemaal liefde dat hier heerst.' Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) Joanne Karkdijk Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65