i Blufpoker met witwassers en drugskoningen Angstaanjagend en effectief camerawerk in een eng bos 7 Filmremake knalt van het doek „Het was bloedheet tijdens de opna men. Bijna veertig graden", puft Washington nog na in Venetië, waar The Magnificent Seven zijn Europese pre mière beleefde. „Bij die hoge tempera turen hielp het niet mee dat ik volledig in het zwart was gekleed. Zwarte hoed, zwarte jas, zwart shirt. Zelfs het zadel en mijn paard waren zwart." „Maar dit zijn champagneproble men", relativeert Washington meteen zijn geweeklaag met een gulle lach op zijn gezicht. „Na zo'n opnamedag stap ik in mijn Ferrari en ga ik lekker naar mijn mooie huis. Ik wil niet echt klin ken als de verwende filmster die het o zo zwaar heeft." Regisseur Antoine Fuqua koos Was hington, met wie hij al diverse andere films had gemaakt, als eerste voor de hoofdrol. „Niet omdat hij zwart is, maar omdat hij de beste in zijn vak is. Ik wilde hem wel eens op een paard in actie zien. Denzei straalt een soort natuurlijk lei derschap uit dat goed in deze film past." Donkere cowboys Toch realiseren Fuqua en Washington dat westerns met donkere revolverhel den schaars zijn. „Dat komt vooral om dat de regisseurs van westerns in de ja ren 50 en 6o allemaal blank waren. Ze keken niet verder dan hun eigen ras", meent Washington. Er waren een handvol uitzonderingen - zoals Posse (1993) van regisseur Mario van Peebles en de komedie Blazzing Sadies met een zwarte sheriff van Mei Brooks - maar meestal waren zwarte cowboys een zeldzaamheid. Fuqua: „Wij wilden een realistische en repre sentatieve western maken die een goede dwarsdoorsnede geeft van de Ameri kaanse bevolking van toen. Daarom zit ten er ook een Aziaat, een Mexicaan en een Indiaan in. En natuurlijk blanken. Ook een vrouw levert een belangrijk aandeel." Tussen de regisseur en zijn hoofdrol speler bestaat een groot verschil over de waardering van het genre. Washington: „Wij keken nooit naar westerns thuis. Met wie zou ik mij als zwarte moeten identificeren? Ik had dan ook de origi nele versie van The Magnificent Seven niet gezien toen Antoine mij vroeg. Ik heb zijn aanbod volledig beoordeeld op de kwaliteit van mijn rol en het script." Fuqua heeft een andere achtergrond. „Mijn grootmoeder was dol op wes terns. Zij liet mij bij haar thuis vaak meekijken. Ik vermoed ook om mij van de straat te halen, zodat ik niet in pro blemen zou komen. Dankzij haar heb ik alle westernklassiekers gezien." Religie speelt net als in Brimstone, de film van Martin Koolhoven, een belang rijke rol in The Magnificent Seven. Fuqua: „Dat is een logische keuze. Religie en geweld gaan ook vandaag de dag vaak hand in hand. De schurk in deze film is in mijn ogen geen landeigenaar die uit is op meer gewin, maar een terrorist die kerken in brand steekt en gelovigen ver moordt. Om die reden vertelt deze wes tern ook iets over de huidige wereld." THE MAGNIFICENT SEVEN The Infiltrator Undercoveragent Robert Mazur wist medio jaren 80 een netwerk van witwassers bloot te leggen; een levensgevaarlijk avontuur waarover hij later schreef in een boek. Dat is nu verfilmd, met Breaking Bad-acteur Bryan Crans ton als besnorde Mazur in de hoofdrol. Terwijl president Reagan moord en brand schreeuwde over alle drugsellende in zijn land, bleek het voor een Colombiaanse drugskoning als Pablo Escobar kinderlijk eenvoudig om in Ame rika zaken te doen. Niet zelden omdat hij brandschoon ogende witwassers inzette. Mazur dook undercover als bluffende witwas ser in die levensgevaarlijke wereld van drugsbazen, waarin obscene beloningen net zo makkelijk afge wisseld worden met een rake ko gel. Bryan Cranston is het sterkste punt in deze thriller vol syntheti sche maatpakken, donkere pilo- tenbrillen en vette snorren. Hij speelt wederom overtuigend een man die op de grens van goed en kwaad balanceert. Cranstons sub tiele, gelaagde spel detoneert he laas af en toe met dat van enkele overgestileerde, voorspelbaar psy chotische drugskartelkarikaturen. - M.N. Blair Witch 1999 was het jaar van The Blair Witch Project, de griezelige found- footagehorror die bioscoopbezoe kers de gordijnen injoeg. Anno 2016 trekt opnieuw een camera ploeg een van God verlaten woud in om te onderzoeken waarom de zus van een van hen er jaren gele den verdween. De camera's van de alras verdwaalde jongeren filmen er angstaanjagende elementen die je in een normaal bos niet tegen komt. Plus een afschuwelijk be nauwde, claustrofobische scène. Na de originele Blair Witch ver schenen er vele foundfootagecol- lega's, dus is de nieuwigheid er wel vanaf. Maar er is bij deze re make opmerkelijk inventief nage dacht over het camerawerk en de montage. Men filmde met lichtge voelige DV-camera's, een drone en minicameraatjes op de hoof den van de acteurs. donderdag 15 september 2016 westernheid De huurlingen vormen een gemêleerd gezelschap, waarin alle rassen van de Amerikaanse maatschappij zijn vertegenwoordigd, foto filmdepot The Magnificent Seven gaat dit weekeinde in enkele theaters in voorpremière. Volgende week gaat de film landelijk draaien. WESTERN Regie: Antoine Fuqua. Hoofdrollen: Denzei Washington, Chris Pratt en Ethan Hawke. Niet elke nieuwe versie van een filmklassie ker - denk aan de recente flop Ben-Hur - loopt op een fiasco uit. Dat bewijst regis seur Antoine Fuqua met zijn opknapbeurt van The Magnificent Seven, de klassieke wes tern uit 1960 met Yul Brynner, Steve McQueen en Charles Bronson, die op zijn beurt op het Japanse meesterwerk Seven Samourai uit 1954 van Akira Kurosawa was gebaseerd. Door andere accenten te plaatsen, recht vaardigt Fuqua (die eerder de legende King Arthur (2004) verfilmde) zijn eigentijdse be werking. Ook al is zijn cast iets minder im posant dan in 1960, ook deze lichting - onder aanvoering van Denzei Washington - mag er zijn. Washington is de leider van het bonte pro fessionele gezelschap vechtersbazen dat door een boerengemeenschap wordt inge huurd om een misdadige landeigenaar (een vileine Peter Sarsgaard) tot staan te bren gen. De huurlingen vormen een gemêleerd gezelschap, waarin alle rassen van de Ame rikaanse maatschappij zijn vertegenwoor digd. Fuqua verwerkt ook religieuze motieven in zijn bewerking, die aan het slot worden ge openbaard. Door de ultieme belegering van het dorp tot een waar schietfestijn te maken, knalt deze western van het doek. MISDAADTHRILLER Regie: Brad Furman. Hoofdrollen: Bryan Cranston, John Leguizamo, Diane Kruger The Infiltrator is gebaseerd op een waargebeurd verhaal. HORROR Regie: Adam Wingard Hoofdrollen: James Allen McCune, Callie Hernandez, Valorie Curry - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59