Gelukkig: Bridget is nog steeds de oude 6 De zwarte cowboy krijgt steeds meer erkenning in Hollywood. Na Django Unchained en The Hateful Eight is het nu de beurt aan Denzei Washington in The Magnificent Seven. Loand Behold Nu in de bios Top 5 in de bioscoop Sully L'Avenir Ook voor Bridget Jones gaat de klok steeds sneller tikken. Op haar 43ste heeft zij geen partner, laat staan een kind en ook haar carrière als eindre dacteur van een chaotische talkshow vlot niet erg. Zoals de titel van dit derde deel van de romantische komediereeks al aan geeft, komt hier rigoureus verande ring in. Bridget raakt zwanger en heeft zelfs twee minnaars die in aan merking komen voor het vaderschap. Een van hen is haar grote liefde Mark Darcy (Colin Firth) en de ander een rijke Amerikaan (Patrick Demp sey) met wie zij tijdens een popfesti val de tent induikt voor een one- night-stand. Een verouderd vegeta risch condoom doet de rest. Drie kwart van de film bestaat uit de vraag wie de verwekker is. De kwestie wordt vakkundig uitgemol ken. Een cynische gynaecoloog (prachtige bijrol van Emma Thomp son) speelt het spel mee. Van Bridget maakt Renée Zellweger weer een heerlijke chaotische twijfelaarster die je al het goede gunt. Geruststellend nieuws voor de fans: Bridget is nog steeds de oude gebleven. FILMNIEUWS Adams, Stone en Hawke Regisseur: geen zin in Oscars Bridget Jones's Baby Ik wilde Denzei wel eens op een paard in actie zien Voor Den zei Was hington (61) was het be hoorlijk wennen om voor het eerst in zijn carrière een cowboy - en bovendien nog een re- volverheld - te spelen. Wat actierol- len betreft heeft de tweevoudig Oscarwinnaar zijn sporen al ruim schoots verdiend. Met films als Training Day, 2 Guns, Man on Fire en The Hurricane heeft hij bewezen dat hij rollen als politie- rechercheur, actieheld, wraakengel en profbokser overtuigend uit zijn mouw kan schudden. Maar als Chisolm, de onbetwiste leider van een zevental vechtersbazen dat een dorp beschermt tegen een bloeddorstige landeigenaar, moest Washington naar eigen zeggen behoorlijk afzien. DOCUMENTAIRE De Duitse regisseur Werner Herzog onderzoekt de geheimen van het in ternet in zijn nieuwe documentaire. Niet alleen de oorsprong, maar ook de kwalijke kanten, zoals gruwelijk misbruik van sociale media. Fascine rend kijkvoer. 4 (-) Sausage Party €162.172 5 (1) Huisdiergeheimen €134.414 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Sully €285.465 2 (2) Mechanic: Resurrection €183.414 3 (-) Suicide Squad €162.593 DRAMA Onder regie van Clint Eastwood speelt Tom Hanks de piloot Chesley Sullenberger, bijgenaamd Sully, die in 2009 de levens van 155 passagiers redde door zijn vliegtuig op de Hud son River te landen. Hij werd daar door een held tegen wil en dank. KOMEDIE Regie: Sharon Maguire. Hoofdrollen: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey en Emma Thompson. - Ab Zagt Bridget weet niet wie de vader is: Mark Darcy of Jack Qwant. DRAMA Isabelle Huppert bewijst haar klasse als beste Europese filmactrice in deze film over een filosofielerares die alles dreigt te verliezen. Haar man gaat vreemd, haar moeder dementeert, maar toch weet zij ogenschijnlijk overeind te blijven. Denzeis debuut als Het Oscar-sei zoen moet nog beginnen, maar er zijn al enkele voortekenen. Amy Adams, Ethan Hawke en Oliver Stone krijgen allemaal een eerbetoon tijdens het Gotham Inde pendent Film Awards-festival dat in november wordt gehou den. Voor som mige insiders is dit een indicatie voor mogelijke Oscar-nomina ties in 2017. COOGLER Regisseur Ryan Coogler, maker van de boksfilm Creed (met onder anderen Sylvester Stal lone), heeft de uitnodiging af geslagen om lid te worden van de Academy of Motion Pictures, die de Oscaruit reiking organi seert. Hij heeft geen zin om werk van ande ren te beoorde len. Er is dus geen sprake van protest. donderdag 15 september 2016 44 Antoine Fuqua (regisseur) Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58