1 3 Vinyl Voor de fans Jazzysounds Pretpark De Poepfabriek Componist speelde ook vaak de bas II Dvd Muziek Muziek Kinderboek I «4- BuoSa zu Hause'. De samenwerking beviel beide partijen en mondde uit in meerdere gezamenlijke projecten. Marlotte: „Het Consort of Voices wil het publiek verrassen en ontroeren. We musiceren zo getrouw mogelijk in de stijl van de componist. We ma ken gebruik van oude instrumenten en bestuderen de oorspronkelijke partituren. We doen zo min mogelijk concessies, want dat levert het beste resultaat op. Wij kiezen voor duide lijke thema's en daardoor hopen we boeiende concerten met een palet aan klankkleuren en emoties te ver zorgen." Dramatiek Het nieuwe project van het ensemble is 'Love songs' van Dowland en Pur eed. „Daarin is de tekst ons belang rijkste uitgangspunt. Purcell was ge niaal in het verklanken van de tekst, hij schilderde met woorden en mu ziek. Dat komt mooi uit in Sweeter Mijn stem was mijn natuurlijke instrument en dat wilde ik ontwikkelen than Roses en O let me weep, waarin intimiteit en dramatiek belangrijk zijn. Het programma bevat liefdesliede ren van Dowland en Purcell die steeds afgewisseld worden met in strumentale muziek: pavanes, gail- lardes en grounds. Daarbij komen alle instrumenten solistisch aan bod. Het worden emotierijke en betove rende uitvoeringen." BASPARTIJ donderdag 15 september 2016 JPZ Ook over muziek gaat HBO-serie Vinyl. Bobby Cannavale speelt de rol van Richie Finestra, pro ducent en platenbaas in het New York van de jaren 70. Finestra is hard op zoek naar een artiest die voldoende geld in het laadje kan brengen om zijn be drijf te redden. Geproduceerd door Martin Scorsese én Mick Jagger. Vinyl is uitgebracht door Warner Flome Video L Al bijna twintig jaar oud en nog altijd van wereldklasse: de sin gle Bitter Sweet Sym phony van The Verve. Toen de Britse band met dat nummer een wereldhit scoorde, had de band al twee albums gemaakt: A Storm in Heaven en A Northern Soul. Nu verschijnen deze twee platen in een geremasterde versie met ex traatjes plus een dvd. Komt uit bij Universal Music Haar stemgeluid wordt wel vergeleken met Billie Holliday en Ella Fitzgerald. En inder daad: de Amerikaanse zangeres Madeleine Peyroux heeft een dijk van een stem. Op haar nieuwe cd Secular Hymns staan weer gloedvolle jazz-, tolk en bluesnummers, gepassioneerd bege leid door haar band. Secular Hymns wordt uitgegeven door Pennywell Productions c PRETPARK- DE POEPFABRIEK Leuk na al die succesti- tels over de werking van onze darmflora: Pretpark De Poepfabriek, geschre ven door Marja Baseier en Annemarie van den Brink, vertelt kinderen onder de 12 over wat er met ons eten gebeurt nadat we het hebben doorgeslikt. Een kijkje in ons binnenste, op een grappige en toegankelijke manier. Met tekeningen en zoekplaten van Tjarko van der Pol. Is verschenen bij Luitingh Sijthoff 44 Marlotte van 't Hoff A Marlotte van 't Hoff: „Optreden in Zeeland is voor mij altijd een thuiswedstrijd". Love songs, Consort of Voices, morgen in de Lutherse kerk in Zierikzee en zaterdag in de Engelse kerk in Middelburg, aanvang 20.00 uur. Meer informatie: consortofvoices.nl Basso continuo: een muzikaal begrip waarmee sommigen moeite hebben. Letterlijk betekent het 'voortdurende baspar tij'. In de barok werden de aria's ondersteund door laag klinkende in strumenten, zoals gamba, fagot, orgel en/of klavecimbel. Die baspartij werd niet altijd uitgeschreven, omdat de componist ook vaak de man was die klavecimbel of orgel speelde. Hij kende zijn eigen partij wel. De kunst om van de paar genoteerde akkoorden een mooie partij te maken, was de musici van toen wel toevertrouwd. Improvi seren hoorde erbij. De barokaria's en lie deren die Marlotte van 't Hoff zingt, worden begeleid door klaveci- nist André Poortvliet. Hij bespeelt een bij zonder type klavecim bel; een kopie van een Vlaams virginaal van de Rucker. Het origi neel uit 1600 staat in een museum in Milaan. De andere basso con tinuo spelers zijn Jus tin Glaie (luit bij Dow land en theorbe bij Purcell) en Annelies Poortvliet (viola da gamba).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55