Rod Picott probeert wereld te verklaren Tussen plectrum- en poepfabriek 2 ROD PICOTT beteken is "csr VanZandaofhct (p Boek De plectrumfabriek Consort of Voices 'Lovesongs' is het thema van de nieuwe uitvoering van Consort ot Voices. Het Middelburgse ensemble voor oude muziek vertolkt liefdesliederen van Dowland en Purcell. Muziek die sopraan Marlotte van 't Hoff op het lijf is geschreven. 'Altijd muziek om me heen' Uitgelicht Uit de grote bron aan talentvolle ameri- cana artiesten krijgt ook Zeeland met re gelmaat wat voorgeschoteld. De trouba dours met gitaar, soms met één of meer be vriende vakgenoten als begeleider op een toer door Europa. Hun muziek drijft op tradities uit folk, blues, rockabilly en country. Ze strooien met songs die kunnen ontroeren, verwonderen en die tegelijkertijd door de bagage uit het ver leden appelleren aan een collectief geheugen. Het stempel tijdloos kan er zonder probleem op. Deze maand komt Rod Picott met gitarist en banjospeler Sergio Webb langs. Amerikaan Rod Picott (1964) bewijst al ne gen albums en vele honderden optredens lang dat hij het vakmanschap bezit van het schrijven en uitvoeren van songs die ertoe doen. Niet de minsten in het genre - Slaid Clea ves, Ray Wylie Hubbard en Fred Eaglesmith - namen werk van hem op of lieten weten door hem beïnvloed te zijn. Z'n stem gaat van breek baar en melancholisch naar ruw en ongepolijst. Zijn zang doet den ken aan de vroege Bruce Springsteen zoals die klinkt op Hij geeft geen het album Nebraska. Dan weer hoor jein antwoorden, zijn geluid de schu- hooguit een rende stem Tom Waits, het sussende mogelijke melodieuze van Tow- bijtende van Steve Earle. Een stem met karakter dus. Songwriting is voor Picott vooral het geven van een zin aan gebeurtenissen. Een manier om de wereld te verklaren. Picott ver staat de kunst de luisteraar aan het denken te zetten. Geeft geen antwoorden, hooguit een mogelijke betekenis. Picott werkte eerst achttien jaar in Maine als bouwvakker. „De songwriter was er altijd al, het duurde alleen even voordat ik dat zelf door had", zegt hij daarover. Een eerste album ver schijnt in 2001. Rod is dan 35 jaar en woont in Nashville. Het laatste album, Fortune, verscheen vorig jaar. De 12 songs klinken als een biografie over kansen, succes en mislukkingen. ITUNES TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN arlotte van 't Hoff zong als klein meisje al met haar moe der. De juf van de basisschool noemde haar een nachtegaaltje. Marlotte wilde zangeres worden, haar eigen in strument ontwikkelen. „Ik had niet zo veel met techniek aan leren van andere instrumen ten. Mijn stem was mijn na tuurlijke instrument en dat wilde ik ontwikkelen. Maar ik heb eerst een opleiding manage ment gevolgd, de conservatoriumdo centen vonden me nog te jong voor een opleiding zang. Ik ben ervoor ge gaan en kreeg alle steun van thuis." „Ik ben een echt Zeeuws meisje, geboren in Zierikzee en opgegroeid met muziek. Ik stond te dirigeren toen mijn zussen piano en dwarsfluit speelden. Ik speelde gitaar toen ik een 3A gitaar kon vasthouden. Maar zingen ging me het gemakkelijkst af. Als ik folkmuziek, Bach of Rutter hoorde, zong ik alles mee. Op de middelbare school ben ik me gaan richten op klassieke zang. Toen ik de koralen van de Mattheus Passie mocht meezingen, was ik zo gefasci neerd door de solisten, dat er voor mij maar één doel was: zang stude- ECHTPAAR ren." Ze deed auditie bij verschil lende conservatoria en werd overal toegelaten. „Ik kon dus kiezen en ben naar Tilburg gegaan omdat ik graag wilde studeren bij Hanneke Kaas schieter, een docent met wie ik met een een klik had. In mijn laatste stu diejaar verhuisden mijn ouders naar Oosterland. Het huis bezit een stu deerkamer waar een piano in staat. Voor mij een ideale plek. Ik studeer daar en geef er ook les. Concerteren in Zeeland is voor mij altijd een thuiswedstrijd." Oratorium In Tilburg bouwde Marlotte aan haar repertoire. Met haar stem had ze meerdere mogelijkheden. Zij legde zich toe op barok en later het roman tische lied. „Tijdens mijn studie kreeg ik de gelegenheid om een ex cellentieprogramma te doorlopen. Ik koos voor Oratorium. Dat was gewel dig. Niet alleen het verhaal en de af fecten van de barokmuziek passen bij mij, ook de uitvoering van moderne oratoria. Momenteel ben ik veel bezig met oude muziek. Bach is en blijft toch wel mijn favoriet, maar een uit stapje naar Barber en Copland uit de twintigste eeuw is een welkome af wisseling." André Poortvliet van het Middel burgs muziekensemble Consort of Voices, vroeg haar in 2013 of ze wilde meewerken aan het project 'Bei Bach donderdag 15 september 2016 René de Dreu is muziekliefhebber. Hij schrijft over allerlei soorten muziek. Wat: Rod Picott Sergio Webb Waar: Spoetnik, Oude Markt, Vlissingen Wanneer: zaterdag, 20.00 uur Reageren? uitenthuis@persgroep.nl 1. Nick Cave - Skeleton Tree Vorig jaar zomer verloor de Aus tralische rocker zijn 15-jarige zoon. Skeleton Key is een intens droevige muzi kale weerslag van dat verlies. 2. Diverse Arties ten - Ibiza Deep House Hits 2016 30 housestam- pers voor een klein prijsje. Met bijdragen van Armin van Buuen, Pete Philly Per quisite, Frank Pole en vele an deren. 3. Kensington - Rivals Album uit 2014 van de lievelinge tjes van 3FM, nu in de aanbieding op iTunes. BRON: ITUNES B PZ Alex van Warmerdam is regis seur, acteur en schrijver, zijn broer Marc is onder meer filmpro ducent en directeur van theater gezelschap Orkater, jongste broer Vincent is musicus en componist. En nu ook schrijver, want met De plectrumfabriek schreef hij zijn de buutroman. Een autobiografisch geïnspireerd co- ming-of-age-roman, over een jongen die opgroeit tussen een ambitieuze vader, zijn wankele moeder en twee eigenzinnige broers. De plectrumfabriek is verschenen bij De Geus Eeuwenoude liefde Jeanette Vergouwen Rod Picott staat zaterdag in Spoetnik. Marlotte van 't Hoff: „Mijn dagen zijn gevuld met muziek. Mijn man is trombonist en we weten samen heel goed hoe het er in de muziekwereld aan toegaat. We kennen de wisse lende werktij den en zijn vaak 's avonds en in het weekend onderweg. We wonen ook wel con certen van elkaar bij. We zijn twee jonge mu sici die zich willen ont wikkelen. Met een man als trombonist moet het ooit lukken om samen een project op te zet ten." Even een paar dagen helemaal onderdompelen in muziek, Vivian de Gier verheugt zich er nu al op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54