u BC Vlissingen staat er beter voor dan jaar geleden 16 ZEELAND BASKETBAL COMPETITIESTART Basketbalsters uit Terneuzen zouden in de eerste klasse maar weinig tegenstanders hebben. De basketbalsters van Schelde sport zouden dit seizoen eigenlijk in de eerste klasse zuid uitkomen. Een aantal redenen heeft de Ter- neuzense basketbalvereniging ech ter doen besluiten om hiervan af te zien. Dat betekent dat het vrou wenteam dit jaar weer tweedeklas ser is. „De eerste klasse kende in de voorlopige indeling slechts zes teams. Dat is niet aantrekkelijk. Verder spelen de reisafstand (tot diep in Brabant) en het leveren van scheidsrechters voor dit ni veau een rol in de beslissing", ver telt trainer Martin van Ham. De vrouwen van Scheldesport werden het afgelopen seizoen Vorige week zijn we met de gezamenlijke training begonnen. Het spelen van oefenwedstrijden is niet gelukt overtuigend kampioen in de twee de klasse. Met Vossenberg, Aga- thos en BV Souburg, die (vrijwil lig) uit de eerste klasse degradeer den, is volgens Van Ham de twee de klasse sterker geworden. Er zit ten tien ploegen in. De coach ver wacht verder veel tegenstand van het jeugdige team van Vlissingen 2. De Zeeuwse inbreng wordt com pleet gemaakt met Volharding uit Goes. De lat wordt minder hoog gelegd in Terneuzen. „We hopen aan te haken bij de top drie." De voorbereiding verliep moei zaam. Van Ham: „Dat had met de vakantie te maken. We hebben ge traind in kleine zaaltjes. Vorige week zijn we met de gezamenlijke training begonnen. Het spelen van oefenwedstrijden is niet ge lukt." De selectie is in de breedte ver sterkt met de Spaanse Myriam Al- caina Soler en jeugdspeelster Man- dy Jansen, die vorig seizoen al en- SELECTIES kele wedstrijden speelde. Naïma Boerebach, die in oktober zestien jaar wordt, zal regelmatig bankzit ter zijn. Paulien van den Heuvel en Maaike Castelijn wonen in Bre da en Apeldoorn. Zij zijn alleen bij uitwedstrijden inzetbaar. Mar jolein van Ham- Kruijsse sluit van wege gezinsuitbreiding pas na de winterstop aan. Mannen Binnen de selectie van het man- nenteam is er nagenoeg niets ver anderd. Alleen Peter Maat, die het afgelopen seizoen al een paar wed strijden meedeed, behoort nu tot de vaste kern. Daardoor heeft de ploeg op de centerpositie meer mogelijkheden. Routinier Maurits van Aalst fun geert als speler-trainer, geassis teerd door Van Ham. De Terneuze- naren gaan in de tweede klasse (met twaalf ploegen) voor een plek in de middenmoot. „Er zijn nieuwe ploegen bij gekomen, waarvan we de sterkte niet we ten", aldus Van Ham. Ook de bas ketballers zijn pas laat in training gegaan. Een tweede mannenteam speelt in de Zeeuwse klasse. „We zijn alweer vijf weken aan het trainen en hebben wat dat betreft een voorsprong ten opzichte van vorig seizoen", vertelt de 24-jarige coach, die zondag jarig is, vanaf zijn vakantieadres in Frankrijk. „Ook zijn de jongens nu een stuk beter op elkaar ingespeeld." Vlissingen komt uit in de eerste divisie. Een zware competitie, zegt Karadzic. „Het zal nog een flinke klus worden om ons te handha ven." Maar hij is ook ambitieus. „Het zou mooi zijn als we bij de beste vijf kunnen eindigen. Stie kem hoop ik daarop." Het seizoen van de basketbal sters van BC Vlissingen staat voor al in het teken van progressie boe ken. Arjan de Bruin, coach van de tweededivisionist, wil dat zijn vrouwen het beter doen dan afgelo pen jaar. „Het zou leuk zijn als we een stap kunnen zetten. Afgelopen sei zoen werden we negende, dit jaar willen we meer. Een plek bij de beste vijf zou mooi zijn", aldus De Bruin, die niet aan het kampioen schap wil denken. „Als het kan, gaan we er ook wel voor. Maar die kans acht ik klein." Bovendien is er bij Vlissingen een hoop veranderd. „Twee erva ren speelsters zijn tijdelijk gestopt. Eén heeft een tussenjaar genomen, de ander een kindje gekregen." Daarom moet De Bruin het met een jonge ploeg doen. „De meeste speelsters zijn zestien, zeventien, achttien jaar. Maar er zit wel een hoop rek in, het is een mooie uitda ging." De eerste oefenwedstrijd werd in ieder geval ruim gewonnen, met 48-81 bij Giants in Bergen op Zoom. „Maar dat zegt niet zoveel, zij spelen in een lagere klasse dan wij", besluit De Bruin. donderdag 15 september 2016 Scheldesport blijft liever in de tweede klasse Aector Dooms Terneuzen Martin van Ham Hoewel ze kampioen werden in de tweede klasse en een niveau hoger mochten gaan spelen, kiezen de basketbalsters van Scheldesport voor een langer verblijf in die tweede klasse, foto ronald den dekker Vrouwen: Marjolein van Ham-Kruijsse, Marjolein Bruurs, Anneke de Clerck, Julia Fuertes Cabello, Gözde Dere, Elsemiek Kruijsse, Daniëlle van den Heuvel, Maaike Casteleijn, Paulien van den Heuvel, Ka ren van den Heuvel, Lisa de Bruijne, Myriam Alcaina So ler, Mandy Jansen, Naïma Boerebach. Coach: Martin van Ham. Mannen: Maurits van Aalst (speler-trainer), Den nis Bakker, Alexander van Glansbeek, Matthijs King- ma, Martin van Ham, Thijs de Groote, Yoeri Buijze, Joep Hofman, Jeffrey Ro- mondt, Peter Maat, Tim Lan gen. Met wat voor groep hij zondag tij dens de start van de competitie aantreedt, blijft een verrassing. Maar coach Stefan Karadzic van de basketballers van BC Vlissin gen verwacht dat zijn ploeg con ditioneel goed in elkaar steekt. Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48