Traplift nodig? Nu 20% nazomerkorting Ook in Zeeland te veel winkels Film over Tien vs 10 ZEELAND handicare-trapliften.nl/ZC of bel 072-75 111 75 GaboureySidibe Morgan Freeman handicare FILM BY THE SEA GROTE NAMEN slechts 1 week levertijd Goes Dat is in Zeeland het geval in de gemeenten Vlissingen, Middel burg en Noord-Beveland, waar 10 of meer procent van de winkels leeg staat. Volgens het rapport is de winkelleegstand het laagst (o tot 5 procent) in de gemeenten Tholen, Reimerswaal en Terneu- zen. In de andere Zeeuwse ge meenten is 5 tot to procent van het winkelvloeroppervlak vacant. De tijden zijn veranderd door dat consumenten meer online ko pen en grote steden beter bereik baar zijn geworden. Dat onder graaft de winkelfunctie van bijna eenderde van de gemeenten. In Zeeland is dat probleem wel klei ner omdat een aanzienlijk deel van de detailhandel profiteert van het toerisme. Verder laten faillissementen van grote ketens als V&D, Macintosh, McGregor, Perry Sport en Mitra hun sporen na. Het aanbod van winkelruimte in kernwinkelgebie den is daardoor met 9 procent ge stegen. In grote steden worden die ga ten snel opgevuld. Het zijn vooral kleinere en middelgrote steden die met de faillissementen van de landelijke ketens worstelen. In In Goes is bijvoorbeeld nog geen nieuwe huurder gevonden voor het V&D-pand Goes is bijvoorbeeld nog geen nieuwe huurder gevonden voor het V&D-pand. Gemeenten onderkennen dat ac tie nodig is zoals winkelgebieden verkleinen. Maar vaak ontbreekt het aan concrete plannen. FILMTIP Tjeerd Muller (2e r) en drie nabestaanden van de Tien: Mario (I) en Leendert (2e I) Jonker en Daan Lazonder (r). foto lex de meester ter was de Ierse acteur Jonathan Rhys Meyers op bezoek. BN'ers In de jaren erna, terwijl het fes tival gestaag groeide in omvang en faam, legde Film by the Sea zich - naast schrijvers en de pol- derglamour van Bekende Neder landers - vooral toe op regis seurs. De rij cineasten van we reldfaam die te gast waren op het festival, is indrukwekkend, met onder anderen Stephen Frears, Ettore Scola, Milos For- man, Istvan Szabó, Jonathan Demme en Volker Schlöndorff- om er maar een paar te nemen. Kopstukken van de wereldcine ma, maar bij het grotere publiek toch wat minder aansprekend dan acteurs en actrices. Groothe den, maar geen sterren. Ben Kingsley Het verschil bleek wel in 2007, toen het festival Sir Ben Kings ley op bezoek kreeg. De acteur Film by the Sea ontvangt morgen eindelijk weer eens een internationale beroemdheid. Een levende legende zelf: actrice Claudia Cardinale. Welke supersterren waren eerder te gast in Vlissingen? na de vertoning van haar be kendste film - Once Upon A Ti me In The West (1968) - inlei den. Morgan Freeman Het was al even geleden dat een filmster van dit kaliber het festival bezocht, hoewel Film by the Sea in dat opzicht een vlie gende start kende. Al bij de twee de editie, in 2000, wist het Mor gan Freeman te verleiden naar Zeeland te komen om zijn nieuwste film Nurse Betty te presenteren. Het werd een legen darisch bezoek. Hollywood aan de Westerschelde. Twee jaar la- Onderhuids zin dert het dezer dagen in Cine- City. Film by the Sea be reidt zich voor op de komst, morgen, van een ware di va: Claudia Cardinale. Een naam die zeker bij het al wat oudere publiek tot de verbeelding spreekt, al is de inmiddels 78-ja- rige Italiaanse actrice nog altijd volop actief. Cardinale neemt in Vlissingen de Grand Acting Award in ontvangst en zal daar- donderdag 15 september 2016 Trapliftmaker sinds 1886 Vooral in zijstraten en aanlooproutes in binnensteden staan win kelpanden leeg. archieffoto johan van der heijden In ruim een kwart van de 390 Ne derlandse gemeenten staat structureel te veel winkelruimte leeg. Dat stelt makelaarsorgani satie Dynamis vast in een onder zoek. Het gaat om gemeenten waar de bevolking slinkt en om gemeenten die vanwege hun re giofunctie een flinke winkelvoor raad hebben opgebouwd. Frank Balkenende Sterren geven Filr De zogeheten 'kijk- groep' had een belangrij ke stem in het program ma van Film by the Sea. Elke dag tipt een lid zijn of haar favoriete film. Vandaag: Annie Streng over Mellow Mud: „Prachtfilm die op het de solate platteland van Let land speelt. Gaat over de overlevingsstrijd van het 17-jarig meisje Raya en haar broertje Robis. Knap gemaakt: de toeschou wer mag zelf ook nog wat invullen..." De film draait vandaag om 21.00 uur in zaal 5. Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42