Willeke Alberti weigert rol van Duitserliefje M 3 Advocaat: ernstige fouten gemaakt bij mediation Volgens zijn ouders beroofde hun zoon zich van het leven uit frustratie over de omgangsregeling met zijn dochter. Het had anders gemoeten, dan had Frank waarschijnlijk nog geleefd Er waren bij het opschorten van de bezoekregeling nog opties aan hem voorgelegd ONTSPANNEN IN SYRIË Het in probleemscheidingen ge specialiseerde Omgangshuis Noord Holland in Zaandam wordt voor de rechter gedaagd. De ouders van een cliënt die in 2014 zelfmoord pleegde, vinden dat het personeel daar schuldig aan is. Medewerkers zouden hun zoon de dood in hebben gedre ven door het contact met zijn dochtertje stelselmatig te frustre ren. De familie van het slachtoffer vindt dat het Omgangshuis grove fouten maakte bij de bemidde ling tussen hun zoon en zijn ex-vrouw over het contact met de 9-jarige dochter. De vader zou op 4 april 2014 voor het eerst in anderhalfjaar onder toezicht wor den herenigd met zijn kind. Het Omgangshuis trok de toezegging op 1 april in, omdat een ontmoe ting tussen de ex-partners enkele dagen eerder was uitgelopen op een scheldpartij. Dezelfde avond nog pleegde de vader zelfmoord. De ouders houden het Om gangshuis aansprakelijk voor de fatale afloop, zegt hun advocaat Willem van de Meer. Hij spant namens de ouders een civiele zaak aan tegen het Omgangshuis voor het leed dat de nabestaan den is aangedaan. „De dagvaar ding gaat nog deze week de deur uit. Er zijn ernstige fouten ge maakt in de mediation tussen de moeder en de vader. Het had an ders gemoeten, dan had Frank waarschijnlijk nog geleefd. De ouders willen dat de rechter daar een uitspraak over doet. Dat zal ie- dereen kunnen begrijpen." Directeur L. Michels zegt in een reactie op de beschuldiging, dat de zelfdoding van de vader het Omgangshuis in dubbel opzicht heeft geschokt. 'Er waren bij het opschorten van de bezoekrege ling nog opties aan hem voorge legd. Ook omdat hij een vuurwa pen op zak had en de veiligheids risico's achteraf nog veel groter bleken. Alleen de vader zelf was verantwoordelijk voor zijn be sluit zijn leven te beëindigen; het Omgangshuis heeft dat aantoon baar in geen enkel opzicht geïni tieerd, voorzien of kunnen voor komen', aldus de directeur in een geschreven verklaring. Het drama rond de gescheiden vader van 48 die zichzelf op 1 april 2014 op het strand van Bloemendaal van het leven be roofde, is gedetailleerd opgete kend in het boek Zelfmoord na vechtscheiding van Ton Lankreijer, dat zaterdag verschijnt. De wanhopige vader vroeg de auteur enkele dagen voor zijn zelf verkozen dood per mail om zijn verhaal later wereldkundig te ma ken. Willeke Alberti speelt morgen avond bij de Bridge to Liberation Ex perience in Arnhem toch niet de rol van Antje die terugdenkt aan haar liefde voor een Duitse sol daat in de oorlog. De rol past niet bij haar, zegt ze. „Ik zou het mijn 93-jarige tante Willy die met een Canadese bevrijder is getrouwd, niet aan willen doen", zegt ze. Al berti blijft wel meedoen, maar zingt alleen het slotlied. De Bridge to Liberation Experien ce is een grootschalige voorstelling bij de John Frostbrug ter gelegen heid van de herdenking van de Slag om Arnhem. In juni werd be kend dat Willeke Alberti hoofd gast zou zijn van deze productie over 'liefde in oorlogstijd vanuit vrouwelijk perspectief. „Ik dacht dat het het verhaal van mijn tante zou zijn", vertelt Alberti. „Toen ik begreep dat het om liefde voor een Duitser zou gaan, realiseerde ik me dat ik die rol niet moet ne men. Ik heb in Duitsland ge woond en koester absoluut geen haat tegen Duitsers. Maar ik moet dit niet doen, vind ik." Actrice Yvonne Valkenburg neemt de rol over. Willeke Alberti benadrukt dat ze het verhaal van de voorstelling 'prachtig' vindt. donderdag 15 september 2016 ALEPPO Inwoners van de Syrische stad Aleppo zitten lekker op een terrasje ter gelegenheid van het offer feest Eid Al-Adha. Ze genieten van de rust in het door de regering gecontroleerde noordelijke deel van de stad. Een fragiel staakt-het-vuren heeft voorlopig een einde gemaakt aan de dagelijkse beschietingen door rebellen. De inwoners hopen vurig dat het bestand standhoudt. Sinds het ingaan ervan op maandag is geen enkele dode meer gevallen, fotoafp Piet Venhuizen Omgangshuis na zelfmoord gedaagd Marco Willemse Zaandam —Willem van de Meer, advocaat L. Michels, directeur Arnhem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3