Optreden Bachkoor 'Houd belangen inwoners en toeristen zeer goed in balans' WALCHEREN 7 Werk aan Piet Heinkade ligt nog maanden stil door tegenvallers De bewoners zijn het spuugzat. Zij kijken al maanden uit op onkruid in plaats van de haven en sluis. Het werk aan 'hun' Piet Heinkade in Vlissingen ligt al maanden stil. M Het is een drama. Ik ben er helemaal klaar mee jk* zitten wel dicht bovenop die ver vuilde grond. Wie weet krijgen we over een paar jaar wel last van onze luchtwegen", zegt Ina van Lomwei fel. Op 9 juni viel bij de huizen aan de Vlissingse kade de laatste brief op de deurmat; van wege onvoor ziene omstandigheden waren de werkzaamheden voor de verster king van de laad- en losvoorzie- ning voorlopig stil komen te lig gen. De verwachting was dat het werk half juli hervat kon worden en in oktober gereed zou zijn. Daarna bleef het stil. Geen brie ven meer, maar ook geen bedrij vigheid op de kade. Tot grote er gernis van de bewoners. Zij ble ven achter met de puinhoop voor hun deuren die de de versterking van de laad- en losvoorziening voor de industrie met zich mee bracht. Al sinds het begin van de werk zaamheden, eind februari, blokke ren zandhopen het zicht op de Binnenhaven. „Ik ben hier gaan wonen vanwege het zicht, maar nu heb ik ineens 'duinen' voor mijn deur", vertelt Vivian Fontey- ne. „Gelukkig is mijn woonkamer aan de achterkant van het huis." De woonkamer van buurman Arie van Lomwei ligt wel aan de straatkant. „Ik ben het strontbeu, ik woonde hier zo mooi. Het is echt een verschrikking." Het echt paar Van Lomwei heeft al een ver zoek gedaan om de grond voor hun huis te verplaatsen, maar dat kan zomaar niet. „De grond is ken nelijk vervuild en mag niet zo maar worden verplaatst. Maar wij Buurman Will Bongers is er ook helemaal klaar mee. „Het is ge woon een drama, we weten niet waar we aan toe zijn. Bovendien wordt de auto de hele dag gezand straald." De straatgenoten zien het nog niet gebeuren dat het werk voor hun deuren snel wordt hervat. „Vorige week is de keet van de aannemer weggehaald, dat lijkt me geen goed teken", stelt Arie. De gemeente Vlissingen meldt dat de damwand slechter was dan verwacht en dat het werk daarom is stilgelegd. Er wordt gerekend hoe de kade zo goed mogelijk voor zo weinig mogelijk geld ver sterkt kan worden. „Met twee sla gen om de arm weten we half ok tober meer", zegt een woordvoer ster. Op zijn vroegst wordt het werk hervat in november. „De be woners krijgen binnenkort weer een brief." Enkele mensen willen vol op toe risme blijven inzetten, maar meer mensen waarschuwden dat 'de kip met de gouden eieren' niet moet worden geslacht. Een tijdje terug was de verhouding tussen permanente inwoners en tweede huizenbezitters zestig te gen veertig procent. Intussen is dertig procent van de Oostkapel- lenaars in de parken vaste bewo ner, zeventig procent heeft daar een tweede huis. Het centrum van het dorp is nog wel groten deels van permanente inwoners, omdat niet alle huizen tweede woning mogen zijn. Als het aan makelaar Abraham Wisse ligt, wordt dat beleid losgelaten. Bij het gemeentebestuur van Veere leeft die gedachte niet, benadruk te kernwethouder Chris Maas. De wethouder kreeg direct steun van bestuurders van de dorpsraad. Blijf er op letten dat er ook voldoende voorzieningen voor dorpelingen blijven Plaatsvervangend voorzitter Wim van Maanen legde uit dat jonge ren uit eigen dorp nooit meer een huis in Oostkapelle kunnen ko pen als alle huizen ook als twee de woning mogen worden ver kocht. „Een huis in de Toren straat van 170.000 euro brengt als tweede woning misschien wel 270 mille op. Dan jaag je starters dus weg", zei Van Maanen onder instemmend gemompel van veel dorpsbewoners. Enkele inwoners die tot voor kort in Brabant of de Randstad woonden, betoogden dat zij eerst een tweede woning in Oostkapel le hadden, alvorens te besluiten er permanent te komen wonen. De sociale inborst van de Oost- kappelaars -'je wordt makkelijk in de gemeenschap opgenomen'- speelde daarbij voor een aantal van hen een belangrijke rol. MIDDELBURG Bachkoor BWV en het Belgische barokorkest Aspetti Musicali treden zondag vanaf 16.30 uur op tijdens een cantate dienst in de Nieuwe Kerk. Onder leiding van dirigent Joop Schets worden de Mis in F en het motet Lobet den Herrn gespeeld en gezon gen. Toegang is gratis, wel is er een collecte bij de uitgang. Engelse Waxjassen MGO MGO donderdag 15 september 2016 Een puinhoop voor de deur Bewoner Arie van Lomwei heeft het helemaal gehad met de zandhopen die zijn uitzicht blokkeren, foto ruben oreel Marieke Kesteloo —Will Bongers, bewoner Oostkapelle is mooier dan Dom burg. Over die conclusie waren de meeste aanwezigen het woensdagavond tijdens de dorpsraadsvergadering van Oostkapelle eens. Over de vraag hoe die schoonheid te handha ven, verschilden de meningen. René Hoonhorst Oostkapelle Inwoners van Oostkapelle Informatie: bachkoorbwv.nl leisure wear Achter de Houttuinen 34 - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39