Cel dreigt na weigeren kliniek 4 ZEELAND 'Hell or High Water' De leerlingen graven hun theezakjes deze week weer op 'Sully en Bridget Jones's Baby' Een theezakje kan waardevol le informatie geven over het broeikaseffect. Honderd vijftig leerlingen van het Reynaert college in Hulst hielden zich daar de afgelopen maanden mee bezig. De leerlingen begroeven drie maanden geleden vier nauwkeu rig gewogen theezakjes in hun achtertuin. Twee van de zakjes werden voorzien van een plastic koker om een mini-broeikaseffect na te bootsen. Deze week graven de kinderen hun zakjes op en we gen ze opnieuw. Na de opgraving worden de gegevens opgestuurd naar de Universiteit van Utrecht, initiatiefnemer van het wereldwij de project Teatime4science. De universiteit hoopt door thee zakjes met en zonder 'broeikasje' met elkaar te vergelijken meer te weten te komen over het effect van de klimaatverandering op de afbraak van plantmateriaal. In Hulst hebben ze wel een ver moeden hoe het experiment gaat uitpakken. In de kokertjes wordt het warmer. Marian Sponselee, technisch onderwijsassistent en leider van het project op het Rey naertcollege, vermoedt dat de thee in de zakjes in de warmte sneller verteert. Ook de bodem waarin de zakjes liggen, is moge lijk van invloed. „De zakjes van on ze leerlingen liggen begraven van Nieuw-Namen tot Koewacht en van Koewacht tot Ossenisse", ver telt Sponselee. Het project op het Reynaertcollege is met het opstu ren van de zakjes niet ten einde. Bij scheikunde zullen de verschil lende grondsoorten nog nader on derzocht worden. Om een zo be trouwbaar mogelijk resultaat te krijgen, zijn op alle plekken in de wereld dezelfde soorten thee ge bruikt: groene thee en rooibos van Lipton. „Die soorten zijn tenslotte overal op wereld te verkrijgen", legt Sponselee uit. A. reed op 2 augustus vorig jaar in Rilland met een grote Landrover terreinwagen in op de ex van zijn vriendin. De vrouw had de ver dachte even daarvoor gebeld dat hij hem lastigviel. Daarop ont stond een ruzie, waarbij de ex A. een blauw oog sloeg. Meteen er na leek A. weg te rijden, maar plots keerde hij en reed met - vol gens het Openbaar Ministerie - 'aanzienlijke snelheid' in op zijn belager die op het fietspad reed. In elk geval reed hij fors harder dan de fietser, zo is op camera beelden van het tegenover gele gen tankstation te zien. Er is een botsing te zien. De fiets en de fiet ser werden enkele meters meege sleurd, maar de man kwam er met lichte verwondingen vanaf. De rechtbank in Middelburg legde in februari een gevangenis straf op van twaalf maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, van wege een poging tot doodslag. Een van de voorwaarden om die vijf maanden niet te hoefen uitzit ten was meewerken met de re classering en zich laten opnemen in een kliniek om van zijn drugs gebruik af te komen. Gisteren bleek bij het gerechtshof dat veel voorwaarden worden overtreden. „We zijn wel een beetje klaar met hem", schreef de reclasse ring. Omdat verslavingszorg gis terochtend nog een mail stuurde dat ze 'voornemens waren het tra ject van begeleid wonen te stop pen', werd de zaak aangehouden. De reclassering moet onderzoe ken of ze echt niet meer verder kunnen. A. hoopt zelf verder te kunnen met behandeling. Hij ver telde dat het allemaal te traag gaat in de klinieken waar hij komt; dat het daardoor misloopt. De rechter beslist in december. Zaterdag 17 september Slotfeest Film by the Sea met de film: en een optreden van Liptease, bekend van Holland's Got Talent. Extra voorstellingen: donderdag 15 september 2016 Lisa van Hoije, leerlinge van het Reynaertcollege in Hulst, graaft haar theezakjes na drie maanden op. fotos peter nicolai Een opgegraven theezakje Theezakje zegt veel over broeikas Marieke Kesteloo Het uitzitten van een celstraf van een jaar dreigt voor de 36-ja- rige T.A. uit Rilland. De reclasse ring liet eerder weten dat hij niet wilde meewerken aan de be handeling in een kliniek. Maar nu ook de verslavingszorg hem uit het traject voor begeleid wo nen wil zetten, lijkt het erop dat A. zijn celstraf moet uitzitten. Pieter van Klinken Den Bosch Kaarten té koop via: www.filmbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36