De racefietser is geen hork Lijst locaties tweede azc blijft geheim 1 6 Vier keer file op de A58 in zes dagen 2 ZEELAND Viergaatjesprikding RISICOGEBIED KERN TERNEUZEN Commentaar I ij mooi weer kun je er op wachten. Op de nieuwsberichten kdat wielrenners betrokken zijn bij ongevallen. Vaak zijn ze "slachtoffer. Op hun dunne bandjes zijn ze kwetsbaar en an dere weggebruikers verkijken zich op hun snelheid. Andere keren zijn ze veroorzakers. Ze lijken de regels nogal eens aan hun laars te lappen. De incidenten komen hun imago niet ten goede. Is de gemiddelde racefietser echt zo'n hork? Nee, dat valt reuze mee. Het zijn veelal verstandige mensen die hun hobby uitoefe nen. Daarbij moeten ze zich wel realiseren dat ze er misschien uit zien als echte wielrenners maar dat in werkelijkheid niet zijn. Het zijn weggebruikers als alle andere, die zich moeten houden aan de zelfde regels. Onder racefietsers mag het een ongeschreven wet zijn dat je geen bel op je fiets hebt, volgens de geschreven wet dien je die wel te hebben. En te gebruiken. Toch kan juist dat ook intimiderend overkomen. Met grote snel heid iemand achterop rijden en bellen. Het blijft schrikken voor de langzamere gebruikers van het fietspad. Met het uitstippelen van speciale routes, genoemd naar bekende Zeeuwse wielrenners, probeert de provincie snelle en langzame fietsers al zoveel moge lijk van elkaar te scheiden. Maar het is onvermijdelijk dat ze elkaar tegenkomen. Dat de wielrenners vaak in groepjes rijden, maakt het voor veel andere weggebruikers nog bedreigender. Toch zijn het juist die groepen die de veiligheid doorgaans goed in acht ne men. De schreeuw van een aanstormend pelotonnetje is zelden be doeld om de volle breedte van de weg op te eisen, maar eerder een waarschuwing aan de eigen groep om in te schikken. Ergernis daar over is lang niet altijd terecht. Veiligheid op het fietspad begint bij begrip voor de mede-weggebruiker. Het blijft schrikken voor de langzamere gebruikers van het fietspad De LPM is de enige partij die blijft aandringen op het openbaar ma ken van de groslijst met locaties voor een tweede azc. Natuurlijk kan die lijst onrust veroorzaken, maar dat is geen reden die geheim te houden, stelde Carla Doorn gis teren in de commissie maatschap pelijke zaken. „De inwoners heb ben recht op die informatie. Dan moeten we maar met goede argu menten komen voor die locaties." Alle andere partijen steunden wethouder Chris Dekker in zijn weigering de lijst te publiceren. „Zeker nu dat tweede azc mis- ALMANAK schien niet meer doorgaat, blijven we bij ons standpunt", reageerde Dekker. „Er is geen noodzaak de lijst openbaar te maken en het voegt niks toe aan de discussie", zei PvdA'er Pim van Kampen. „Ze ker nu niet. We zouden een boel onrust kweken en dat is niet no dig." CDA, SGP, SP, GroenLinks, Christenunie spraken zich in de zelfde bewoordingen uit. WD en D66 mengden zich niet in het de bat; zij pleitten niet voor maar ook niet tegen geheimhouding. De LPM beklaagde zich er ook over dat het college de zoektocht naar een tweede locatie tijdelijk heeft gestaakt zonder dat met de raad te overleggen. Volgens Dek ker moet gewacht worden op meer duidelijkheid of dat tweede azc nog wel nodig is. Ook in deze kritiek bleek de LPM echter alleen te staan. De andere partijen von den dat het college zorgvuldig heeft gehandeld. Die Vlissingse deed onlangs een vreselijke ontdekking. Het viergaatjesprikding was uit haar twintig jaar oude Soen- necken perforator verdwenen. En, bleek toen ze zich tot im porteur Hobbelink wendde om een nieuw viergaatjesprikding, niet meer te krijgen. Groot was dan ook haar ver bazing toen de post een pakket afleverde van Soennecken met daarin, bij wijze van service, een gloednieuwe Registratur- locher mét Anschlagschiene. In goed Hollands: 'perforatoraan- leg', liet importeur Hobbelink fijntjes weten. Hoofdrol voor de kneusjes Vliegende start ALS onTour Subsidie voor duurzaam huis VLISSINGEN Bewoners Piet Hein- kade zijn het zat Een nieuw plafond in één dag! Grote kans dat automobilisten af gelopen dagen op de A58 in de file stonden. Gisteren gebeurden er twee ongevallen op de snelweg. Rond 11.00 uur stond er vijf kilo meter file naar Vlissingen, drie auto's raakten bij Lewedorp be schadigd door een mislukte in haalmanoeuvre. Iets na 13.00 uur stond er een file van vijf kilome ter vanaf Rilland in de richting van Bergen op Zoom door een ge kantelde paardentrailer - de die ren zijn ongedeerd. Vrijdagmid dag was er bij de Vlaketunnel een ongeluk met tien auto's, dat resulteerde in een file van tien ki lometer richting Bergen op Zoom. Een persoon raakte licht gewond. Maandag om half zes 's mid dags kantelde een bestelbus vlak voor de afslag naar 's-Gravenpol- der. Een rijstrook was anderhalf uur afgesloten, dit zorgde voor tientallen minuten vertraging richting Bergen op Zoom. Veel ongevallen en file op de A58 in korte tijd dus, maar poli tiewoordvoerder Mireille Aalders vindt dit niet uitzonderlijk. „Het is puur toeval, er zijn ook dagen dat er niets gebeurt." donderdag 15 september 2016 li Het is nog maar de vraag of Mid delburg een tweede asielzoe kerscentrum krijgt. En juist daar om is het belangrijk dat de lijst met mogelijke locaties geheim blijft, vindt de gemeenteraad. Maurits Sep Middelburg VLISSINGEN Dierenasiel Walcheren wijdt Dierendag dit jaar aan bij zondere buitenbeentjes en dierbare kneusjes onder de bewoners van de huisdie- renopvang. Het asiel houdt zaterdag 1 oktober van 11.00 tot 15.00 uur open dag. Vrijwilligers vestigen de aandacht op honden en katten die in hun nieuwe huis medische aandacht no dig hebben; zij vertellen ook ontroerende verhalen over hoe dat zo gekomen is. VLISSINGEN Ter land ter zee en in de lucht is het thema van de sponsorfietstocht ALS on Tour die zaterdag om 10.00 uur begint bij zandpaviljoen Pier 7 aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen. Zwemmers van Zwemmen langs Walcheren trainen, de fietsers verzamelen er voor de fietsweektocht van een week door Nederland en België en honderden ballon nen vliegen om geld te ver werven voor de ziekte ALS. MIDDELBURG Woningeigenaren die hun huis levensloopbestendig en/of energieneutraal wil len maken, kunnen subsidie krijgen van de provincie. Ook voor het slopen of sa menvoegen van huizen is geld beschikbaar. Wie zulke plannen heeft en meer wil weten over de mogelijkhe den voor subsidie, kan op 22 september tussen 18.00 en 20.00 uur terecht op het Stadskantoor voor een in loopbijeenkomst. De werkzaamheden aan de Piet Heinkade in Vlissingen liggen al een hele tijd stil. De bewoners zijn er klaar mee. Hun zicht wordt al maanden lang geblokkeerd door grote hopen zand. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) m u Joanne Karkdijk Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34