Lucie Loete op catwalk Londen Boa's mogen straks overal bekeuren Van der Valk breidt hotel Middelburg uit 2 NI WILLEM VAN DAM Column Nee, ik zal het niet over het kuchje van Clinton heb ben. En nee, mij zult u niet horen over het 'pleur op' en het 'tuig van de richel' van Rutte. Daar over is al genoeg gezegd en geschre ven. Nooit kunnen bevroeden dat een hoestbui van een presidents kandidaat tot een heuse Kwestie (De Volkskrant besteedde er zelfs meer dan twee volle krantenpagi na's aan) zou kunnen uitgroeien. Ook nooit gedacht dat het taalge bruik van onze minister-president tot een Nationaal Debat zou kun nen leiden. Verkiezingen doen rare dingen met politici. De een verzwijgt een longontsteking uit angst dat een longkwaaltje haar uit het Witte Huis zal houden, de ander gaat plots popie-jopie praten om de kie zers in de Schilderswijk te beha gen. 'Hola Van Dam, je had beloofd dat je het daar niet over zou heb ben, en nu doe je het toch'. Nou en? Doen politici ook vaak, beloftes schenden. Weet u nog, die duizend euro die we van Rutte zouden ont vangen? Weet u nog, dat Rutte ons verzekerde dat er geen cent meer naar Griekenland zou gaan? Weet u nog, dat Rutte beloofde dat er niet aan de aftrek van de hypotheekren te gemorreld zou worden? Alle maal niks van terecht gekomen. Een normaal mens zou zich na het breken van zoveel beloftes de ogen uit de kop schamen en met de staart tussen de benen de kuierlat ten nemen. Zo niet onze MP. Die roept 'sorry' in de Telegraaf, stroopt in Zomergasten de hemdsmouwen op, blikt drie uur lang minzaam in de camera en gaat verder alsof er niets aan de hand is. In maart bellen ze weer bij u aan, bedelend om uw stem. Samsom met een rode roos in de hand, Roe mer met een tomaat, Rutte in zo'n WD-bodywarmer en Krol leu nend op een rollator. Boeven zijn het, allemaal, hoorde ik mijn ome Kees vaak op een verjaardagsfeestje zeggen. Hij zal straks in elk geval niet open doen: „Inbraakpreventie, weet je wel?" Een normaal mens zou zich de ogen uit de kop schamen STELLING Wielrenners zijn asociaal TOOS HENK Winnaars Skills for Life Tour SGP/CU horen ondernemers Zoutelande is dorp nummer 1 VLISSINGEN Nachtbakker stopt vanwege overlast Veel modeontwerpers kunnen er slechts van dromen, maar voor Lucie Loete uit Kloosterzan de is het werkelijkheid. Pas afge studeerd aan de Stedelijke Acade mie voor Schone Kunsten in Sint Niklaas showt zij haar collectie damescouture tijdens de presti gieuze London Fashion Week aan de internationale pers en het publiek. De modellen flaneren vandaag in Loetes creaties over de cat walk in een zaal van The Vinyl Factory tijdens de openingsdag van het wereldberoemde mo de-evenement in de Britse hoofd stad. Loete is met haar 47 jaar niet de typische student. Na een car rière als bedrijfspsycholoog be sloot ze haar creatieve kant alle ruimte te geven en schreef ze zich in voor de pittige mode-op- leiding. Ze bleek zeer talentvol en dat resulteerde in een aantal bijzondere en kleurrijke collec ties waarmee ze al diverse prij zen won. „Mijn werk is opgemerkt en daar heb ik de uitnodiging voor de London Fashion Week aan te danken." Tijdens de showcase in The Vinyl Company wordt haar afstudeercollectie Unbeschreïblich Weiblich getoond. Ze grijpt daar mee terug op de New Roman tics, een stroming uit de jaren tachtig. De kleding valt op door de gewaagde kleurkeuzes, het ge bruik van bijzondere materialen (zoals synthetisch haar) en zelf- Mijn doel is uiteindelijk kleding onder mijn eigen label uitbrengen ontworpen prints. Alle stukken zijn handgemaakt en uniek. Loete: „Mijn doel is uiteinde lijk kleding onder mijn eigen la bel uitbrengen en te koop zijn in exclusieve boetieks." Loete heeft inmiddels ook al een uitnodi ging voor de in oktober te hou den Brussels Fashion Days. Een buitengewoon opsporings ambtenaar (boa) die een keer een dienst in een buurgemeente draait, kan daar binnenkort ook zo nodig een boete uitdelen. Tot nu toe kon dat niet en func tioneerden boa's slechts als toe zichthouders, zegt burgemeester Piet Zoon van Reimerswaal. „Wij hebben maar één boa in dienst. Maar op drukke dagen, zo als de Mosseldag in Yerseke, krij gen we hulp van boa's uit andere gemeenten." Alle Zeeuwse gemeenten zijn een samenwerkingsovereen komst aangegaan die het onder ling uitwisselen van boa's met behoud van hun bevoegdheden mogelijk maakt. Volgens Zoon heeft de deal geen gevolgen voor de al bestaande werkafspraken tussen Borsele, Kapelle en Rei merswaal. Deze gemeenten ma ken met gesloten beurs gebruik van eikaars boa's. Reimerswaal zoekt geen verdere samenwer king en zal 'terughoudend om gaan' met aanvragen van andere Zeeuwse gemeenten voor inzet van de Reimerswaalse boa. Hotel Van der Valk in Middel burg gaat uitbreiden. Het hotel zelf krijgt er veertig hotelkamers en ruimtes voor wellness en fit ness bij. Tegenover het hotel, op het nu nog braakliggende stuk grond in de Mortiere, komen twee tennisvelden en 155 extra parkeerplaatsen. Dit blijkt uit een plan dat door Van der Valk bij de gemeente is ingediend en dat ter inzage ligt tot en met 20 oktober. De ge meente wil het bestemmings plan Mortiere aanpassen om de uitbreiding mogelijk te maken. Daarin staan ook eisen waaraan Van der Valk moet voldoen, zo als afstand houden tot de huizen in de woonwijk die ernaast ligt. Van der Valk heeft al langer plannen voor uitbreiding in Mid delburg. De gemeente streeft op haar beurt naar verbetering en uitbreiding van het aanbod van hotelkamers en ziet hierin een kans om Middelburg aantrekke lijker te maken voor stedentrips. Vanavond is vanaf 19.30 uur voor belangstellenden een bijeen komst in hotel Van der Valk. WE HEBBES! LAST VAN TREITERVLO00ERS donderdag 15 september 2016 Preventie Vandaag: Reageer op pzc.nl Gisteren: Boeven vangen moet je overlaten aan de politie 371 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS GOES Basisscholen De Kraal in Tholen en St Petrus de Wegwijzer in Schoondijke hebben een compleet schooljudoprogramma ge wonnen. 25 andere Zeeuw se Gezonde Scholen en sCOOLsportscholen krij gen een proefles schoolju- do. Dat is in het kader van de Skills for Life Tour, waar mee de provincie aandacht vraagt voor bewegen op school en de ontwikkeling van kinderen. MIDDELBURG Het Zeeuwse midden- en kleinbedrijf (mkb) kan mor gen in Middelburg zijn stem laten horen tijdens een bij eenkomst die op touw is ge zet door de Statenfracties van Christenunie en SGP. Gastsprekers zijn de Kamer leden Elbert Dijkgraaf (SGP, foto) en Eppo Bruins (CU). Ook de Veenendaalse SGP-wethouder Marco Ver loop schuift aan. De bijeen komst in het provinciehuis begint om 14.30 uur. ZOUTELANDE Volgens Nederlandse va kantieliefhebbers is Zoute lande het best gewaardeer de dorp van Zeeland. Dat blijkt uit een berekening van reviewplatform Zoover. De badplaats wordt gewaar deerd met een cijfer 8,7. Bij de berekening zijn ruim 70.000 reviews van Neder landse dorpen en steden meegenomen. Veere is tweede in de Zeeuwse top tien van best gewaardeer de dorpen en steden. Bakkerij Tullenaar in de Paul Krugerstraat in Vlissingen is vanaf komende week 's nachts niet meer open. Jon geren die er komen, blijven voor de winkel hangen, scheuren met hun scooters en toeteren. Buren van de bakker klagen dat ze ervan wakker liggen. De bakkerij hoopt met de sluiting de jon geren een lesje te leren. Sheila van Doorsselaer Kloosterzande —Lucie Loete Joeri Wisse Kruiningen Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2