Clubs laten rvc KNVB vallen penalty voor Pröpper Mourinhozet met United in op eindzege Europa League 29 seizoen tegen FC Midtjylland, toonde de oud-PSV'er volop flit sen van zijn klasse. In de Premier League was het allemaal uiterst moeizaam, resulterend in een storm van kritiek bij pers en pu bliek. Louis van Gaal, de manager die hem haalde, liet hem in de laatste maanden van het seizoen resoluut vallen. In de tabloids wordt Memphis PRESTIGE tegenwoordig haast steevast be noemd als 'United flop Memphis Depay'. Maar tegelijk klinkt ook de roep om een eerlijke kans voor de voetballer, nu het aanvalsspel van United nog verre van flitst, met Jesse Lingard als linksbuiten. Een twitterpoll onder supporters van United was helder: 90 pro cent van de fans pleitte voor een basisplaats voor Memphis. Voor wat het allemaal waard is, uiteraard. Bepalend wordt van avond de werkelijkheid op het veld, nota bene in de stad waar hij deels opgroeide, als kind van Sparta, en waar hij zich nog altijd thuis voelt. Wat ook enigszins voor hem pleit: het gaat rondom Memphis al maanden niet meer over randzaken, zoals een dure au to, zijn houding of zijn kleding. Zijn arbeidsethos wordt binnen en rond United alom geroemd. „Je kunt wel denken dat hij niet met zijn hoofd bij het voet bal is wanneer je hem in een du re auto ziet rijden, maar dat is on zin", stelde Mourinho eerder al. „Er valt niets op hem aan te mer ken. Hij is gefrustreerd over afge lopen seizoen, maar let op: hij zal terugkeren." Dat werd gisteren duidelijk na een gesprek tussen de clubs en de rvc. Daarin werden de procedures bij het vertrek en benoemingen van bestuurders doorgenomen. De antwoorden van de rvc waren voor de meeste clubs onvoldoen de. Gevolg van de vertrouwens breuk is dat de benoeming van Gijs de Jong als opvolger van KN- VB-directeur Bert van Oostveen werd opgeschort. Johan Lokhorst is de voorzitter van de rvc, waar verder Simon Kel der, Henk Kivits, oud-internatio nal Johan de Koek en Ger Vermeu len deel van uitmaken. Vorige week uitte KNVB-voor- zitter Michael van Praag al kritiek op de rvc. Van Praag was niet op de hoogte van het vertrek van di recteur Bert van Oostveen. De Amsterdammer had verwacht dat de raad van commissarissen hem in vertrouwen had genomen en bijgepraat. „We weten allemaal hoe het werkt: er moet draagvlak zijn bij de clubs, onze leden", stelde Jean-Paul Decossaux van de KN VB. „We vinden het logisch dat we ons met de commissarissen gaan beraden." Van Oostveen maakte eind au gustus zijn vertrek bekend. De di recteur lag onder vuur, onder meer vanwege zijn keuzes voor de bondscoaches van het Nederlands elftal. Ondanks het missen van het EK besloot de rvc Van Oost veen opnieuw te benoemen als di recteur, voor een periode van drie jaar. Amper tien maanden later vertrok de 45-jarige bestuurder uit Amstelveen alsnog. Pröpper als nieuwe nummer 1 op de lijst van nemers. Hij moet een einde gaan maken aan een bi zarre reeks. Liefst 11 van de laat ste 18 pingels in reguliere speel tijd heeft PSV nu verprutst. Cu rieus: in de penaltyserie vorig sei zoen tegen Atlético, juist op een avond met maximale druk in de knockoutfase van de Champions League, gingen er zeven achter el kaar feilloos raak. Luciano Nar- singh faalde die avond pas bij penalty nummer acht. Achter Pröpper is Gaston Perei- ro in principe de nieuwe vaste nummer 2. Cocu: „Maar Gaston moet dan uiteraard wel in het veld staan. Het is duidelijk dat wij geen lijstje meer kunnen ma ken van vijf, zes zekere nemers. Jeroen Zoet, als keeper met een vaste trap? Nee, een keeper daar mee belasten in de wedstrijd, daar ben ik geen voorstander van." In de catacomben staart behal ve Pröpper ook Guardado wezen loos voor zich uit. Hij baalt dat At- lético-doelman Oblak hem de baas is geweest. Bij Mexico neemt de 134-voudig internatio nal ook de penalty's, overtui gend. Cocu: „Andrés nam hem nu ook niet slecht. Zijn aanloop was lang genoeg, zijn schot hard genoeg en geplaatst. Alleen: de bal ging halfhoog, wat een keeper nog een kans geeft als hij voor de goede hoek gaat." UITSLAGEN donderdag 15 september 2016 „Dit is niet het toernooi waar we het liefst in spelen", zei Manches ter United-manager José Mourin- ho gisteren, in de aanloop naar het Europa League-duel met Feyenoord. „Ik niet, de spelers niet. Maar het is de realiteit, en we hebben wel respect voor dit toernooi. We willen ook dit toer nooi winnen, want dat is United nog nooit gelukt." Wayne Rooney, Antonio Valencia en Luke Shaw ontbreken in de se lectie, maar volgens Mourinho treedt United niet aan met een B-ploeg. „Ik had ook beloften op kunnen stellen, maar dat doe ik bewust niet. Dat zou ook een slechte boodschap zijn. Behalve die drie spelers is iedereen erbij." Rouleren gaat Mourinho wel in de Kuip. „Om eerlijk te zijn: ik denk nu aan twee wedstrijden tegelijk", aldus de Portugees. „Zondag te gen Watford is ook heel belang rijk. Maar de spelers denken niet zo. Die willen graag winnen van Feyenoord." Zeist Een ruime meerderheid van de eredivisieclubs heeft geen ver trouwen meer in een samenwer king met de raad van commissa rissen (rvc) van de KNVB. ANP Davy Pröpper komt in botsing met Antoine Griezmann. fotoafp VOETBAL Champions League. Groep C. Manchester City - Borussia Mönchengladbach 3-0 (2-0). 9. Aguero 1-0, 28. Aguero (pen.) 2-0, 77. Aguero 3-0. Groep E. Tottenham Hotspur - AS Monaco 1-2 (1-2). 15. B. Silva 0-1, 31. Lemar 0-2, 45. Al- derweireld 1-2. Bayer Leverkusen - CSKA Moskou 2-2 (2-2). 9. Mehmedi 1-0, 15. Calhanoglu 2-0, 36. Dzagoev 2-1,38. Eremenko 2-2. Groep F. Legia Warschau - Borussia Dortmund 0-6 (0-3). 7. Götze 0-1, 15. Papastathopoulos 0-2, 17. Bartra 0-3, 51. Geurreiro 0-4, 76. Cas tro 0-5, 87. Aubameyang 0-6. Real Madrid - Sporting Portugal 2-1 (0-0). 48. Cesar 0-1, 89. Ronaldo 1-1, 90+4 Morata 2-1. Groep G. FC Porto - FC Kopenhagen 1-1 (1-0). 13. Otavio 1-0, 52. Cornelius 1-1Rode kaart: 67. Gregus (FC Kopenhagen). Club Brugge - Leicester City 0-3 (0-2). 5. Albrighton 0-1, 29. Mahrez 0-2, 61. Mahrez (pen.) 0-3. Groep H: Juventus - Sevilla FC 0-0 (0-0). Olympique Lyon - Dinamo Zagreb 3-0 (1-0). 13. Tolisso 1-0, 49. Ferri 2-0, 57. Cornet 3-0. Europa League. Programma Nederlandse clubs. Van daag, 19.00 uur: Feyenoord - Manches ter United, AZ - Dundalk. 21.05 uur: Pana- thinaikos - Ajax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29