j 5" Spat bloed op shirt? Geen De tijd begint te dringen voor Memphis Depay. Feyenoord - Manchester United wordt in meerdere opzichten een sleutelduel voor de Nederlander. 28 VOETBAL EUROPA LEAGUE Kort Giro Goud voor Zanardi Bijna vijftien jaar na zijn zware crash in de Formule 1 heeft Alex Zanardi zijn derde gou den medaille behaald op de Paralympische Spelen. De 49-jarige Italiaan won in Rio de Janeiro op de handfïets de tijdrit over 20 ki lometer (H5). Zanardi reed in de Formule 1 voor Minardi en Lotus. Een zware crash in 2001 maakte een einde aan zijn loopbaan. Real Madrid ontsnapt Titelverdediger Real Madrid is de groepsfa- se van de Champions League gisteravond begonnen met een miraculeuze overwin ning. Het Spaanse sterrenensemble keek te gen Sporting Portugal tot in de 89e minuut aan tegen een achterstand, maar die werd in de slotfase omgebogen naar een 2-1 over winning. Cristiano Ronaldo maakte de 1-1, waarna Elvaro Morata de winnende maakte. Monfils mist Davis Cup De Franse tennisploeg kan komend week einde in de halve finale van de Daviscup te gen Kroatië niet beschikken over Gaël Mon fils (foto). De nummer acht van de wereld meldde zich gisteren af met een knieblessu re. Het is na het wegvallen van de eveneens geblesseerde Jo-Wilfried Tsonga de tweede tegenvaller voor Frankrijk. Monfils wordt vervangen door Richard Gasquet. Quote van de dag 'Ik heb ADHD en dat ik daar medicijnen voor slik, is niets om voor te schamen' Formule 1 Matchfixing Een shirt vol bloed, overgehouden aan een keiharde botsing in een kopduel rond de 0-1 van Atlético Madrid. Het stadion kookt over als Davy Pröpper als een gewonde commando naar de zijlijn loopt. Daar heeft hij nu snel zijn gapen de hoofdwond laten hechten. Ook heeft hij een schoon shirt aange daan. Pröpper staat weer klaar om in het veld te komen. Zijn gedachten zijn al bij de penalty die Luciano Narsingh heeft versierd en die hij moet nemen. Althans, dat denkt hij. Maar ineens is er onduidelijk heid, consternatie. Een grap? Nee, nee, gebaart arbiter Martin Atkin son, je mag nog niet terug. Wat blijkt: ook op zijn nieuwe shirt is nog een spat bloed te zien. Pröpper moet maar een derde trui tje regelen. De tijd die dat kost, wacht Atkinson ondertussen niet af. Geen Pröpper op de stip, maar Andrés Guardado, die als aanvoer der de verantwoordelijkheid op zich neemt en... mist. „Ik vind het nog steeds ongeloof lijk", stamelt Pröpper als hij na af loop terugblikt op het incident. „Er zat echt maar een heel klein beetje bloed op dat tweede shirt. Niemand die het verder zag of er last van had." Het was ook vlak voor rust. Hij had die penalty kun nen nemen en bij wijze van spre ken daarna rechtstreeks aan de thee kunnen gaan. „We hebben een probleem met penalty's, dat is duidelijk", stelt PSV-trainer Phillip Cocu op zijn beurt. „Maar in de reeks van mis sers is dit vanavond wel een geval apart. Davy zou hem juist bewust gaan nemen, hij heeft de overtui ging, hij is nog niet met een verle den belast." Memphis De pay draagt nog altijd nummer 7. Het num mer van Ge orge Best en Bryan Robson, van Eric Cantona en van Cristiano Ronaldo. Mana ger José Mourinho rangeerde we reldkampioen Bastian Schwein- steiger deze zomer hardhandig op een zijspoor, door de Duitser te rug te zetten naar de beloften. Memphis mocht blijven, compleet met legendarisch rugnummer. „Het boeit mij niet wat mensen denken, ik heb vertrouwen in hem", zei Mourinho half augustus nog. „Ik wil hem behouden. Ook omdat ik in hem een goede jon gen zie. Een echte professional." Maar de realiteit is voorlopig an ders. Zaterdag werd de Nederlan der opnieuw buiten de wedstrijd selectie gelaten voor de derby te gen Manchester City. Het aantal speelminuten tot nu toe in de Pre mier League: één. Ook Oran- je-bondscoach Danny Blind nam hem niet mee, voor de interlands tegen Griekenland en Zweden. Vanavond tegen Feyenoord lonkt eindelijk een basisplaats voor de duurste Nederlandse voet baller ooit, maar op voorhand al speelt Memphis met het mes op de keel. Wil hij nog iets aan zijn troebele perspectief veranderen bij United, dan zal het in de Kuip moeten gebeuren. De Europa Lea gue-wedstrijd tegen Feyenoord wordt een cruciaal sleutelduel voor de voetballer. Falen is funest. En speelt hij zelfs vanavond niet, dan kun je wel stellen dat er definitief geen toekomst meer voor hem is op Old Trafford. Memphis koos er deze zomer heel bewust voor om bij Manches ter United te blijven. Geïnteres seerde clubs, mogelijke huurcon- structies; het is nooit een optie ge weest, domweg omdat de aanval ler voor zijn kansen wilde gaan on der Mourinho. Na het zo teleur stellende afgelopen seizoen, waar in al het vertrouwen stilaan uit zijn lijf wegsloop, was Memphis klaar voor een frisse herstart. De houding van Mourinho hielp daarbij. Niet alleen maakte hij Memphis onderdeel van zijn 25-koppige hoofdselectie, de mana ger sprak zich intern ook uit voor het behoud van de Nederlandse aanvaller. Manchester United in vesteerde fors in nieuwe spelers deze zomer, op vrijwel alle belang rijke posities, maar niet op de vleu gels. Henrikh Mkhitaryan speelt nu weliswaar hangend op rechts, maar de Armeniër is in de kern een middenvelder. Flitsen Memphis speelde zijn beste wed strijden voor United tot nu toe in Europees verband. Tegen Club Brugge, in de voorronde van de Champions League, en later in het donderdag 15 september 2016 PARALYMPICS VOETBAL TENNIS Aanvaller Ryan Babel is op weg naar de Spaanse club Deportivo la Coruna. De club liet weten dat Nederlander nog medisch ge keurd moet worden. Waarschijnlijk wordt de transfer vandaag afgerond. Voormalig profvoetballer Artjom Bezrodny is op 37-jarige leeftijd overleden. De Russi sche middenvelder, die één keer uitkwam voor het nationale team, kreeg een hartinfarct tijdens het joggen. De Fransman Tony Gallopin heeft zijn eer ste overwinning van het seizoen geboekt. Hij was de sterkste in de Grand Prix van Wallo nië. —Turnster Simone Biles weerspreekt de doping- verdenkingen die Russi sche hackers hebben geuit na een cyberaan- val op het WADA. De honderdste editie van de Ronde van Italië gaat volgend jaar van start op Sardinië. De eer ste drie etappes gaan begin mei over het Italiaan se eiland. Het vol ledige parkoers wordt eind okto ber bekend. 17 Jenson Button (foto) rijdt zijn ze ventiende sei zoen in de For mule 1. De 36-ja- rige coureur moet in 2017 ge noegen nemen met een reserve rol bij McLaren en overweegt in een andere klas se te rijden. 7 Volgens de Inter nationale Tennis- federatie (ITF) hebben twee Oe- zbeekse scheids rechters zeven maanden lang wedstrijden ge manipuleerd om gokkers te hel pen. De twee zijn levenslang geschorst. sa tl O 1 v) PSV heeft een serieus penalty probleem, dat de ploeg nu ook opbreekt in Europa. Davy Pröpper mocht niet trappen van de arbitrage, omdat er nog een spat bloed op zijn shirt zat. Te rug naar een cruciale minuut uit PSV - Atlético. Maarten Wijffels Eindhoven Memphis moet het nu doen Sjoerd Mossou Rotterdam A Memphis Depay moest het dit seizoen doen met één inval beurt tegen Bournemouth. Hij stond slechts een minuut in het veld bij United, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28