Fruittoetje met citroensiroop I 26 Lezers helpen lezers Wat eten we vandaag? Varieer met het fruit, afhankelijk van wat er voorhanden is. De si roop kan overigens makkelijk te voren worden gemaakt en bewaard. Voeg de reepjes munt als de siroop be waard wordt liever pas op het laatste moment toe. Dan blijven de blaadjes lekker fris en stevig. In plaats van met cake, kan dit toetje ook met meringue of met ijs worden geserveerd Bereiding Breng de suiker met het water aan de kook en roer tot de suiker is opgelost. Draai het vuur laag en laat de oplossing ongeveer 10 minuten zachtjes koken. Pers de citroen uit en rasp ongeveer de helft van de citroenschil af. Breng de si roop op smaak met het citroensap en de rasp en laat nog kort pruttelen en in dikken. Laat afkoelen. Maak het fruit schoon, schil de peer en snijd het vruchtvlees in blokjes, Snij de appel on geschild in parten en verwijder het klokhuis. Snij de parten in stukjes. Ver wijder de pit bij de pruimen en snij ze klein. Ris de bessen van de takjes en neem de druiven van het trosje. Meng het fruit. Steek de plakken cake mooi uit of snij de randen eraf (lekker om te verkruimelen over een ander toetje). Leg enkele blaadjes munt op elkaar en rol ze op. Snijd het rolletje in smalle reepjes. Meng dit door de siroop. Ver deel de cake over de borden en schep hierop het fruit. Schenk enkele lepels van de siroop hierover en garneer even tueel extra met een extra muntblaadje. Ingrediënten Komende dagen GEHOORD... BIJ DE D ÏOGIST OPMERKELIJK Schildpad Punto donderdag 15 september 2016 Wilt u ook een oproep doen? E-mail dan een korte tekst met contactgegevens en eventueel een foto (in jpg-formaat) naar lezershelpenlezers@pzc.nl. Wie kan ons helpen aan een vloerkleed, geverfd met mee krap? Dit voor Brusea en wel oudheidkamer. Tevens zoeken wij een houten scheepsmast a 7 meter. Margret van Beek, 06-10351453 mivbeek@kpnmail.nl We hebben de zolder opge ruimd. Voor de liefhebber DO KA uitrusting uit de vorige eeuw (Dürst vergroter, kleuren analyzer, timer etc.). Praktisch compleet. Daarbij een authen tieke (antieke) commodore computer, zonder monitor. Evt. in ruil voor een bloemetje (of niet) gratis af te halen. B. Mieras, baantje@kpnmail.nl Wie kunnen we blij maken met gratis Auto Kampioenen? Wij hebben voor u vanaf 1993 tot 2008 complete en incomplete jaargangen. Alles in 1 keer. Joke Sommeijer, sommeijer@zeelandnet.nl Amateurbierbrouwers opgelet! Gratis hop plukken bij Saartje's Theetuin in Ellewoutsdijk! Mak kelijk te plukken aan de schut ting. OP=OP A.u.b. eerst bellen of mailen voor afspraak. Nico Slaakweg, 0113-548479, info@benbbijsaartje.nl Wie kan mij helpen aan bladmu ziek van het duo Leni en Ludwig (begin jaren '60)? Kos ten worden vergoed. M. Poulisse, mpoulisse@zeelandnet.nl Wie heeft een grote hopplant met bellen in zijn tuin staan en kan daar een stuk van missen? Ik zou dit graag willen gebrui ken als herfstdecoratie tijdens een open dag. Hartelijk be dankt bij voorbaat. E. Houberg, edith.noord@gmail.com Was u woensdag 7 augustus jl. in Middelburg en bent u daar uw iPad vergeten? Ik heb hem gevonden. Bel uw eigen num mer, dan zie ik of u de rechtma tige eigenaar bent, zodat uw toestel weer in uw bezit komt. A. van der Zweth, Nieuw-Beijer- land. Mijn broer wordt 2 november 65 jaar. Hij heeft in zijn jeugd als bell boy op de Holland Ame rica Line gevaren. Hij was toen 17 jaar, dus het was ongeveer 1968. Nu wil ik vragen of er le zers zijn die nog iets leuks van die tijd hebben, eventueel fo to's die ik mag kopiëren. Ria van der Poel Hendrik Ido Ambacht janpoel@xs4all.nl II GEEN KRANT ONTVANGEN? 088-0561510 Vragen over VERHUIZING OF VAKANTIE? 088-0139910 Abonneren U kunt gebruikmaken van onze aanbiedingen via pzc.nl/abonneren of neem contact op met onze klantenservice voor een aanbod. Klantenservice Wilt u een vakantie of verhuizing doorgeven, uw abonnement beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910 van maandag t/m vrij dag van 9.00-17.00 uur. Of geef uw wijzigingen online door via pzc.nl/service. Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur bezorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorgklacht? De bezorgservice is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 7.00-17.00 uur. Op zaterdag van 8.00-12.00 uur. U kunt 24 uur per dag online uw bezorgklacht doorgeven via pzc.nl/service of via 088-0561510. Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn onze leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nalezen op pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren. Auteursrechten Alle auteursrechten en databankrechten ten aan zien van de inhoud van deze uitgave worden uit drukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij de PZC c.q. de desbetreffende makers. PZC De Persgroep Nederland Edisonweg 37e, Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 HOOFDREDACTIE SALESDIRECTIE Hoofdredacteur Arie Leen Kroon Commercieel directeur Tessa van Waarde REDACTIES Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus 145 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Heeft u tips voor de redactie? Mail naar redactie@pzc.nl 088-0130200 JANNY VAN DER HEIJDEN NAGERECHT MORGEN 4 personen Pappardelle met cantharellen en eventueel een scheutje Madeira of BEREIDINGSTIJD Marsala. ca 15 minuten ZATERDAG 100 gram suiker Zure, hete soep met garnalen: de ruim 150 ml water smaak zuur en pittig is bij ons minder 1 grote citroen bekend maar in Azië erg geliefd. 1 handpeer 1 friszure appel 2-3 pruimen 3 trosjes rode bessen 1 klein trosje druiven zonder pit 4 dikke plakken cake enkele blaadjes munt Het is niet zo druk bij de drogist. Bij de kassa wordt iemand geholpen, en de twee dames voor mij zijn daarna aan de beurt. Ze praten druk met elkaar, maar dat gaat geheel langs me heen. Tot ik ze hoor praten over oude mannetjes. „Die vragen altijd of ze even vóór mo gen, terwijl ze alle tijd van de wereld hebben", moppert de één. De ander beaamt dat volle dig. „Ja, belachelijk is dat: ik laat dat nooit toe." Nou heb ik - al een paar jaar gepensio neerd - dat nog nooit gevraagd, maar ik besluit de dames eens uit te dagen. Als de caissière vraagt wie de vol gende is, stap ik naar voren en vraag aan de da mes: „Zou ik mis schien even vóór mogen?" Ze kijken me ver baasd aan en zeg gen meteen: „Ja, natuurlijk mag u voor: ga uw gang!" F. van Wensen Ook iets leuks gehoord of gezien? Mail naar: alledag@persgroep.nl Een vrouw poseert in het kunstwerk van de Japanse schilder Shigeki Matsuyamas. De duizelingwekkende installatie heet Nar cissism: Dazzle en is te zien in één van de ruimtes van de kunst en modebeurs in Yoyogi National Stadium in Tokio. De jaarlijkse beurs is uitgegroeid tot een groots evenement met 500 exposan ten en meer dan 20.000 bezoekers, foto eugene hoshiko/ap Vier mensen hebben in de Duitse stad Nürnberg uren lang gezocht naar een schild pad die in de carrosserie van een auto was verdwenen. Wat ging eraan vooraf? De vrouw vond het reptiel tij dens een wandeling met haar hond. Ze was van plan het naar de plaatselijke die renbescherming te breng en. Tijdens de autorit ver dween de kleine ontdek kingsreiziger uit de mand waar hij in zat. Ai! Na een zoektocht van- vier uur werd het dier pas gevonden. De auto-expert moest eerst de binnenbe- kleding van de Fiat Punto verwijderen. Het dier was vanuit de kofferbak de car rosserie ingekropen. Goed afgelopen? De schildpad heeft geen ver wondingen opgelopen bij de reddingsactie. De verzor gers van de dierenopvang hebben hem Punto ge noemd, naar de auto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26