ÏULTUUR 25 'In de kreukels': cosmetica niet alleen meer voor vrouwen Sophie Hilbrand is niet van het tv-scherm te slaan. Deze week begon een nieuwe serie 'In de Kreukels'. Over kaalheid, ouder worden en Ronald de Boer. Tegen het einde van de vorige reeks In de Kreu kels kreeg Sophie Hilbrand (40) steeds vaker de vraag: 'En hoe zit het met de mannen?' „Dat kónden we niet laten liggen", zegt de BNN-presentatrice. Dus maakte ze een nieuwe serie over kaalheid, botox en penisverdikkingen. „Als je kijkt naar de mannen die in abri's hangen en met afgetrain de bovenlichamen op covers van bladen staan... De focus op cosme tische ingrepen is overgeslagen op mannen. We spraken artsen die vertelden dat mannen hun vrouw naar de botoxkliniek zagen gaan en dachten: waarom zou ik hier thuis blijven zitten met die frons? Ze gingen mee of raakten geïnspi reerd door hun vrouw. De ijdele man rukt op." „Ik heb het daar ook met vrienden over gehad en die zeiden: 'Twintig jaar geleden gingen we naar het ca fé, nu naar de sportschool.' We le ven in een beeldcultuur. Kijk naar Facebook, Instagram, waar men sen foto's van zichzelf de wereld in slingeren. We willen er perfect uitzien, spiegelen ons aan de beel den die voorbijkomen. Maar hoog leraren in de psychologie stellen dat we onszelf minder mooi vin den." „Ja, heel gek. We leven gezonder, onze tanden staan recht, we rol len fit door de wereld. Dan zou je zeggen dat we er dus mooier op zijn geworden. Maar we zijn juist minder tevreden. Die beeldcul tuur zorgt voor een enorme druk." „Tja, dat orgaan ligt toch het ge voeligst. We hebben onderzoek ge daan naar de etnische achtergron den en Gordon komt uitgebreid aan het woord. Die heeft zo veel mannen gehad; hij is toch een spe cialist. Hij komt met een ode aan de penis." „Jazeker. Kaalheid bijvoorbeeld. Een dokter zei: 'Ik zou willen dat er een speciaal meldpunt was voor deze problemen.' Hij ziet mensen voorbijkomen die suïci daal zijn. Er is zo veel schaamte en ellende. We hebben een jongen in ons programma die heeft besloten om honderdduizend zwarte stip jes op zijn hoofd te laten tatoeë ren alsof het stoppels zijn." „Geweldige man, zo openhartig. Hij is getrouwd in zo'n botoxfami- lie, maar dit kon je je een paar jaar geleden toch niet voorstellen? Hij is de schaamte voorbij, laat zo voor de camera in zijn hoofd prik ken. En nu heeft zijn broer ook een haartransplantatie laten doen. Frank zat laatst gewoon op televi sie als analist, halverwege dat pro ces. Nou, als je écht ijdel bent, ga je niet in zo'n uitzending zitten. Grappig hoe relaxed zij ermee om gaan." „Als ik de montages terugzie, denk ik weieens: hier zit wel héél veel vouw in. Maar ik zie dat toch als een prettige weg richting de ouderdom. Ik heb er niet zo veel moeite mee. Je moet er niet zo ex treem over doen. Zoals mannen die na hun veertigste nog steeds krampachtig een sixpackje willen laten zien. Dat heeft toch iets sneus." „Ja, daar zijn we mee bezig. Men sen zitten steeds vaker mentaal in de kreukels, en dat kan nooit de bedoeling zijn." „Nee, ik denk dat ik de signalen nu eerder oppik. Ik ben ook be wuster gaan leven, doe aan yoga en heb meer de balans gevonden. Natuurlijk ben ik weieens moe. Ik ben er zo aan gewend om energie te hebben, dat ik soms een beetje verbaasd tegen iemand zeg dat ik moe ben. De reactie is dan vaak: 'Vind je 't gek?' Dan heb ik bijvoor beeld lange dagen gemaakt, en ik heb kinderen van 6 en 4. Ik kan in middels wel beter plannen. Als je van hot naar her rent, moet je rust momenten inbouwen." „De opnames waren goed ver deeld, dus dat viel wel mee. Het paste prima." „Dat is natuurlijk ook weer niet zo. Maar er komen nu andere din gen voor in de plaats. Als Walde- mar en ik elkaar of de kinderen weinig hebben gezien, kiezen we voor lekker met z'n viertjes. Zeker als je weet dat de ander het volgen de weekend weer aan de bak moet. Ach, we hebben onze portie uitgaan ook wel gehad." „Baby's maken me heel blij, maar ik denk niet dat er nog een derde komt. Ik ben heel gelukkig zo." „Nog een paar jaar? Ach, uiterlijk misschien niet, maar van binnen zeker nog wel, haha! Ik denk er niet zo over na, groei van het ene programma in het andere. En door de fusie met de VARA ko men er misschien ook andere on derwerpen op mijn pad. Kan ik toch oud worden bij BNN." donderdag 15 september 2016 De ijdele man rukt od Dennis Jansen Hoe komt dat? Dat zou je niet zeggen met al die selfies. Maar een penisverdikking... Zijn er nog wel taboes? En hoe kreeg je Ronald de Boer zo gek om in de botoxstoel te gaan zitten? En ben je zelf al in de verleiding gekomen? En volgend jaar zijn de innerlijke kreukels aan de beurt. Je kunt er helaas zelf over mee praten: een paar jaar geleden kreeg je een burn-out. Ben je daar nog weieens bang voor? Maar je bent straks met vier pro gramma's tegelijk op televisie, dat hakt er toch wel in? Je gaat in elk geval nooit meer uit, las ik. Dat scheelt al. En komt er nog gezinsuitbreiding aan? Je bent 40. Hoelang kun je nog symbool staan voor het jeugdige imago van BNN?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25