22 SHOW CULTUUR ANGELA Was Anna Nooshin online al een naam om rekening mee te houden, nu wordt ze ook op tv gelanceerd. Wie is deze deskundige en jurylid? Schrijver Van Egmond wil boek maken over DWDD Column Op NPO 2 begon de dramaserie Icarus, die zich het best laat omschrijven als een reeks nepdocumentaires over gevallen publieke personen. Gisteravond was dat Rita Verdonk, gespeeld door Yvonne van den Hurk. Haar Rita (in de serie worden alleen voornamen gebruikt) viert tegenwoordig haar ambities bot op de lokale oudjes en het bestuur van de Rota ry. Maar ondertussen probeert ze onophoude lijk terug te keren in de schijnwerpers. - Rita, Mark (Rutte), Henk (Krol) - vond ik het zeer onbevredigend. Want ik kan me goed voor stellen dat de echte Verdonk thuis tegen de ra men aan knalt van ergernis over de staat van het land en denkt dat zij de oplossing heeft. Maar of dat waarheid is? Wie weet geniet ze juist van de rust en het moederen, oma-zijn én borrelen met vriendinnen. Dus zegt de nepdocumentaire helemaal niets over haar, of haar karakter. Ik was na afloop vooral benieuwd hoe het nu écht met haar gaat. Snel door naar RTL4, Herrie op de Bosbaan. Het bekende realityrecept: Herman den Blijker en 'Meneer Reimers' (juist geen voornaam) knappen een zieltogende horecatent op, deze keer in Amsterdam. Maar ook hierbij vraag ik me af hoe echt alles is. Want dit blijkt wéér een toko van de Volen- damse familie Schilder, waar Herman en Reim- pie vorig jaar ook al mee in de clinch lagen in Herrie in Hotel Spaander. Eén van mijn favoriete programma's toen. Verkaik speelt groene heks 'Sjors' bevalt van een zoontje ie de foto's en vlogs (vi- deoblogs op YouTube) van Anna Nooshin bekijkt, zie een we reld vol kleding, make-up en de mooiste reizen. In een kan ten niemendalletje turend over de Amsterdamse grach ten prijst ze de trailer van de nieuwste 50 Shades-film aan. Ze maakt met knappe man nen om zich heen reclame voor de spijkerbroeken van H&M. Ze vliegt naar Tokio voor een feestje van Diesel of ligt bevallig op bed met een crème van Clinique in haar handen. 'Love love love', ju belt ze erover. Voor wie niet op de hoogte is van wie er op internet wordt gezien als 'influencer': Anna Nooshin is een grote. Met haar lifestyle- en modesi te NSMBL.nl (spreek uit: en semble) trekt ze een miljoen unieke bezoekers per maand. Op Instagram wordt ze door 230.000 mensen gevolgd, op YouTube heeft ze 75.000 abon nees. Ze schreef twee boeken (On top en On lifeen boort nu met haar klussen voor tele visie - RTL Boulevard, Expedi tie Robinson en Holland's Next Top Model - weer een heel nieuw publiek aan. „Men sen zeggen nu: je bent ineens overal! Volgens mij is dat niet zo, maar ik ben misschien op de radar gekomen van men sen die mij niet kenden", legt de 29-jarige uit. Haar bereik maakt haar een veelgevraagd 'uithangbord' voor bekende merken. Naar verluidt betaalt een merk als Chanel 3.000 tot 5.000 euro voor een gesponsord artikel op NSMBL.nl, maar dat wil Nooshin niet bevestigen. „Ik vind het niet chic om over geld te praten. Ik vind het gek dat mensen dat zo fascine rend vinden. Ja, ik kan er ze ker van leven. Ik hou van za kendoen, ik hou van commer cie. Als ik wel bedragen noem, dan is de eerste reactie vaak: dat is extreem veel. Maar dan begrijp je niet wat er allemaal bij komt kijken." Die blogs, vlogs en selfies zijn niet even hapsnap klaar, benadrukt ze. Ze is een con- trolfreak pur sang, doet alles zelf- van de agenda bijhou den tot de zakelijke deals. „Ik neem mijn opdrachtgevers on wijs serieus. Als zij willen dat ik hun product aanprijs en zij betalen mij ervoor, dan zorg ik dat het er leuk en glamou- reus uitziet. Anna als merk is zó erg wie ik ben, dat wil ik ook niet uit handen geven. Maar de buitenwereld laat ik niet zien hoeveel werk het is, omdat ik wil dat die mooiste plaatjes mensen inspireren." Moet haar leven er dan al tijd perfect uitzien? Tot hoe ver gaat dat? „Natuurlijk ga ik nog in mijn joggingbroek naar de supermarkt. Ik maak ook vlogs als ik net wakker ben en geen make-up op heb. Dat boeit me echt niet. Maar: ik ben een perfectionist, ik kan slecht tegen spullen die niet mooi zijn." Anna werd geboren in Iran en vluchtte op 7-jarige leeftijd met haar ouders en zusje naar Nederland. Hoewel ze nu een van de populairste meisjes van het web is, was ze dat niet op school. „Welnee, ik ging ook niet graag naar school. Ik heb sinds ik klein ben al moeite gehad met re gels. Ik zeg nu altijd tegen de meiden: je moet niet te vroeg pieken. Hoe je op school was, zegt niets over hoe je een paar jaar later bent." Haar piek moet nog komen, denkt ze. Hoopt ze. „Ik ben een onwijze dromer. Ik denk dat het leven zonder dromen heel saai zou zijn. Waar ik van droom? Een eigen cosmetica- lijn, een merchandiselijn en ik wil programma's produce ren. Ik ben nog lang niet waar ik wil zijn." Kanshebbers 'ring' bekend Schrijver Michel van Egmond gaat in gesprek met het VARA-programma De Wereld Draait Door over een mogelijk boek. Dinsdagavond was Van Eg mond met René van der Gijp te gast in de VARA-talkshow, om hun boek De Wereld volgens Gijp te promoten. Van der Gijp onthulde tijdens het gesprek aan tafel dat Van Eg mond dolgraag een jaar zou wil len meelopen bij DWDD. Na de uitzending spraken Van Eg mond en presentator Matthijs van Nieuwkerk nog over het idee. De twee kennen elkaar nog van het programma Holland Sport, waarvoor ze beiden werk ten. „Matthijs krabbelde niet te rug, verre van, maar hij zei wel het spannend te vinden", aldus Van Egmond. Het contact was veelbelovend, maar niets is nog zeker. „Dat snap ik ook wel. Wanneer ik een boek schrijf, dan komen daar ook gasten van het pro gramma in voor en dat is met een politicus bijvoorbeeld moei lijk. Voorlopig ben ik nog druk met andere zaken, maar er komt zeker wel een vervolggesprek." Er is weinig veranderd. Het is weer lekker bek vechten tussen de Rotterdamse rauwdouwers en de Volendamse bullebakken. Maar hoe geloof waardig is het dat broers Evert en Ab steeds op nieuw de hulp van Herman en Reimers inscha kelen, dan gaan schreeuwen dat ze het niks vin den en vervolgens gewoon doen wat ze zelf wil len? En dat de andere twee op hun beurt maar blijven klagen dat er zo niet te werken valt en dit echt, écht de laatste keer was. Ja ja, en ik ben gekke Henkie (nee, niet Krol). Het kan niet anders of er komt een flinke por tie show bij kijken. Na een geslaagde explosieve opname staan ze vast gezellig te highfwen met z'n allen. Dat kun je verwerpelijk vinden. Maar het blijft wél leuke tv. Daarom beschouw ik Her rie op de Bosbaan óók gewoon als dramaserie. Geen nep-documentaire, maar een verrukkelij ke comedy. Quote van de dag 'Ik ben echt een kattenman Dat ronkende geluid op schoot is toch heerlijk?' donderdag 15 september 2016 Echt? Juist omdat het over bestaande figuren gaat MUSICAL Willemijn Ver kaik keert terug op West End als Elphaba, de groene heks uit de musical Wicked. De Ne derlandse is van af januari een half jaar te zien. Ze speelde de rol al in diverse landen. SHOW Actrice Inge Schrama (30) is bevallen van een zoontje, Hugo. Schrama, die de rol van Sjors Lan- geveld speelt in Goede Tijden, Slechte Tijden, heeft met haar partner Daniël Samkalden al een dochtertje van 3, Bet- ty-Sue. Marlies van Leeuwen BESTSELLERAUTEUR PRIJZENFESTIVAL De tv-programma's Beste Zan gers, Chantal Blijft Slapen, Dan ce Dance Dance, Expeditie Ro binson, Floortje naar het Einde van de Wereld, Geer en Goor, Heel Holland Bakt, Moordvrouw, Over Mijn Lijk en Penoza maken 13 oktober kans op de Gouden Televizier Ring. Gisteren werd de laatste tussen stand in de race om de felbe geerde tv-prijs bekendgemaakt. De helft van de lijst met titels komt van de publieke omroep, de andere helft van het commer ciële RTL. Vorig jaar won Syn- DROOM, een programma van RTL4. Reageren: angela@persgroep.nl —Ruud Gullit wordt helemaal rustig van een kat om zich heen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22