Cruise Italië - Amsterdam E 19 13 dagen per Costa Magica (f) Meer dan negentig schepen van de in surseance verkerende Zuid- Koreaanse rederij varen momen teel over de wereldzeeën met meer dan 500.000 containers aan boord. Hanjin Shipping heeft twee con tainerschepen in de verkoop gezet om de schulden te drukken. Deze schepen, de Hanjin Mar en de Hanjin Marine, zijn rond de 20 miljoen dollar waard. Drie buik schepen voor ijzererts, kolen en graan zouden al zijn verkocht aan partijen uit Singapore en Grieken land voor bijna 40 miljoen dollar. De problemen rond Hanjin zor gen wereldwijd voor een logistie ke chaos. De 95 schepen van het bedrijf hebben voor vele miljar den aan goederen aan boord. Die worden momenteel niet, of mond jesmaat, gelost. En containers die al gelost zijn, worden in sommige havens vastgehouden. De val van Hanjin komt ook voor de retail op een hoogst onge lukkig moment. Momenteel ver voeren veel schepen producten voor de decemberfeestdagen. De topman van containerleasebedrijf Seaspan sprak al van een 'grote nu cleaire bom' voor de sector. „Het schudt aan de bevoorradingske ten, de hoeksteen van de globalise ring", aldus Gerry Wang. Hoe de sector de patstelling kan doorbreken, is onduidelijk. Ha vens laten de Zuid-Koreaanse schepen alleen binnen als beta ling van de havenkosten wordt ge garandeerd. Deskundigen denken dat er voor zo'n 14,5 miljard dollar aan goederen ronddobbert in de containers op Hanjin-schepen. De surseance van Hanjin, in grootte de zesde rederij ter we reld, komt niet als een volslagen verrassing. Deskundigen wijzen er al jaren op dat de containersche pen steeds groter worden en de vrachtprijzen -door de enorme onderlinge concurrentie - maar blijven dalen. „Er kunnen meer Hanjins volgen", stelt Olaf Merk van de Organisatie voor Economi sche Samenwerking en Ontwikke ling (OESO). Ook 's werelds grootste rederij Maersk zou met enorme betaling problemen te kampen hebben. De Deense reder trapte in 2010 met de bouw van een reeks megasche- pen een wedloop af, waarna de ene na de andere containerreus van de werf liep en er nu een enor me overcapaciteit is in de sector. Begin van de maand liepen ook de gemoederen in Rotterdam hoog op over de Hanjin-contai- ners. Overslagbedrijf ECT wilde de gearriveerde Hanjin-containers alleen vrijgeven als er een fikse on kostenvergoeding door de verla ders zou worden betaald. De rech ter moest uiteindelijk tussenbeide komen; hij besliste in het voordeel van de transportbedrijven. Normaal v.a. 999 nu tijdelijk v.a. Bremerhaven Amsterdam Zeebrugge le Havre Savona Marseille a Coruna Leixos/Po Lissabon Cadiz Inclusief vliegreis, transfer en 13-daagse cruise met alle maaltijden aan boord t/ Eenmalige reis, alléén vertrek op 19 mei 2017 Reguliere prijs vanaf 999 Tijdelijke actie: boek snel! Exclusief bij Stip Reizen I of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-18:00 uur) donderdag 15 september 2016 FOTO AP Hanjincontainers? Het is nog volstrekt onduidelijk of de 2.300 containers van rede rij Hanjin, die op weg zijn naar Rotterdam, ooit op hun eindbe stemming zullen aankomen. Leon van Heel Rotterdam Vroeg boekstunt! Gosta Vroegboekstunt: Stip draait de prijzen om! Elders vanaf 1793, normaal bij Stip vanaf 999, nu tijdelijk vanaf slechts 666... Dat is nog geen 52 per dag! Boek nu en vaar in het mooie voorjaar in 13 dagen per 4-sterren Costa Magica vanuit Savona naar Amsterdam. Onderweg bezoekt u o.a. Tanger, Cadiz, Lissabon, Leixos (Porto), Le Havre en Zeebrugge. Aan boord vindt u sfeervolle bars en restaurants, een theater, casino en wellnessgedeelte. Profiteer snel want deze vroegboekprijzen gelden zolang de voorraad strekt. binnenut v.a. 666 buitenhut v.a. 916 balkonhut v.a. 1101 zie stipreizen.nl/crcmtb stip reizen, n 0 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en reizen nl J prijswijzigingen voorbehouden. S git ANVR w SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19