NIEUWS 7 Zo'n 200 mensen, zaterdag in de Jaarbeurs, verwerpen dat de aanslagen op het WTC het werk zijn van al-Qaeda. 'Je kunt niet doen alsof je het niet ziet.' koopjedeal.nl) °ag—M™1 ledereen die zich in 9/11 verdiept, weet: hier klopt iets niet e waarheid ligt op straat, waar om wil nie mand 'm zien? De 55-jarige do cent Caroly van Oostende twijfelt aan het officiële ver haal over li september 2001. Ze is gewend aan de oorde len dat ze 'een beetje malen de' is. Dat wie twijfelt een sneue figuur is die 'ergens op een zolderkamer' schim mige sites afstruint. Laatst was er tot haar gru wel wéér zo'n tv-program- ma dat alle complotdenkers als bozige mannen met lage opleiding wegzette. „Maar ik ben een vrouw, hoogop geleid, heb een goede baan én een positieve blik op de wereld: we zouden er met z'n allen veel baat bij heb ben als we niet alles pikten wat de autoriteiten ons wil len laten geloven." Een dagje onder 'gelijkge stemden': daarom heeft Van Oostende zich voor het con gres '15 jaar 9-11 - Bevrijding van Bedrog' aangemeld. Een dagje onder mensen met, zo als zij zegt, 'een kritische geest'. Die verder kijken dan 'de gemanipuleerde werke lijkheid'. „Want iedereen die zich in nine eleven ver diept weet: hier klopt iets niet." Van Oostende krijgt bijval van voormalig ver pleegkundige Therees Pa- tijn (76). Hoe kunnen men sen erin trappen? „Ik dacht direct na de aanslag al: dit slaat nergens op. Hoe kun nen de Amerikanen zo snel weten dat al-Qaeda erachter zit?" Er zitten in het typi sche Jaarbeurszaaltje met roestbruine gordijnen, sys teemplafonds en haperende microfoons zo'n tweehon derd mensen: sommigen met rollator, anderen met hipsterknot. Er is een man in zwart pak die alles zin voor zin in een blocnote no teert, en een vrouw met bloemige Dr. Martens die aan een wit breiwerkje zit. Ze offeren deze stralende zaterdag 'met liefde op' om nog eens van elkaar te ho ren dat niet Bin Laden de bad guy was, maar president Bush zelf. 'The truth is out there', roept de Amerikaanse auteur en 'vrijdenker' F. William Engdahl. En om sa men te gniffelen. Die ge luidsstoring: werk van de CIA? Alle 'gaten' in het offi ciële verhaal worden onder daverend applaus doorgeno- - -- men. Een van de sprekers en helden van dit gezel schap: de omstreden TU-docent/auteur Coen Ver- meeren. Zijn conclusie: de terreurvliegtuigjes kunnen nooit zó veel schade aan de wolkenkrabbers hebben toe gebracht dat ze instortten. Wie de Amerikaanse pre sident dan pushte om bijna 3.000 Amerikanen te ver moorden? Wie ervan profi teerde? Die vragen hoeven in dit gezelschap noch ge steld, noch beantwoord te worden. Want A, dat was na tuurlijk 'het militair-indus triële complex' dat de massa rijp wilde maken voor de War on Terror om, B, chaos te scheppen en wapens te slijten, zodat, C, we nu met een diepe crisis in het Mid den-Oosten zitten. En de gewone journalis tiek? Die laat dat verhaal uit angst voor het eigen hachje liggen, analyseert het panel onder leiding van voorma lig NOS-presentatrice Nora- ly Beyer. Maar wat maakt het uit? Internet, sociale me dia en kritische burgers ne men de mediarol volgens Maria van Boekelen (burger journalist bij We Are Chan ge) toch over. Iets wat Beyer tot hilariteit van de zaal be aamt. „Over tien jaar kijkt niemand meer naar het NOS-Journaal." Al snel gaat het trouwens niet alleen meer over New York, maar over de gevaren van elektromagnetische stra ling, over het verhaal dat het Bijlmertoestel van El Al was, over dat West-Oekraï ne achter MH17 zit. En, o ja, een vrouw wil toch even we ten of iemand 'inzake 9-11' rekening houdt 'met de Kop- tische kalender'. Die laatste vraag krijgt zelfs dr. ir. Coen Vermeeren even stil. Deelnemer Caroly van Oostende zegt het met spijt in de stem: de 'complotden kers' zijn maar met weinig. Maar dat verandert, er komt 'iets op gang'. Architect Wi- co Valk, een van de andere sprekers, is ervan overtuigd dat 'er een dag aanbreekt' dat iedereen de leugens doorprikt. „Als je het een maal ziet, kun je niet meer doen alsof je het niet ziet." Van Oostende gaat bij de Raad voor de Journalistiek achter dat tv-programma aan dat 9/11-sceptici als zie- lenpoten wegzette. Het woord complotdenker moet een positieve bijklank krij gen. „Laten we er een geu zennaam van maken." Vanaf slechts €19,95 Vanaf slechts €189,- Nu slechts €12,95 maandag 12 september 2016 Twijfel blijft bij de 'complotdenkers' Eefje Oomen Utrecht D —Caroly van Oostende Zuinige en waterdichte LED-balken van 60 of 120 cm Perfect voor in de schuur, garage, werkplaats of kelder Vervang je oude TL-balken en bespaar enorm op je energiekosten Energieklasse A+; de aanschafprijs heb je binnen de kortste keren terugver diend! Goed voor maar liefst 30.000 branduren Bestand tegen (spat)water, vocht en damp Adviesprijs Korting U bespaart: €59,95 67% €40,- korting Alaska Bedding 3D AIR Pocket Matrassen met honderden euro's korting! Maar liefst 9 verschillende comfortzo- nes voor de perfecte slaappositie en ondersteuning Het NASA traagschuim vermindert lichamelijke klachten; altijd een goede nachtrust Geschikt voor alle slaapposities (rug, buik, zij) 3D AIR ventilatieband vooreen optimale vocht/luchtcirculatie en duurzaamheid Verkrijgbaar in alle reguliere matras- maten Adviesprijs Korting U bespaart: 699,- 73% 510,- Overzetzonnebril met polariserende glazen Geen last meer van laaghangende zon en hinderlijke schitteringen in de auto Makkelijk over je bestaande bril heen te plaatsen Ook zeer handig als je gaat varen of vissen; altijd een perfect zicht Geschikt voor dames en heren Geen dure zonnebril op sterkte meer nodig Stijlvol design; hiermee mag je abso luut gezien worden Adviesprijs Korting U bespaart: €49,95 74% €37,- korting BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (VfKEUR l) NIET TEVREDEN? GELD TERUG!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7