Vijftien jaar Ook op het werk aan de powernap molenaar^ NU 50% KORTING OP ELEKTRISCH VERSTELBAAR .34% 6 NI NYNKE DE JONG Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Column Je weet natuurlijk nog wel waar je was, toen je het hoorde. Iedereen weet nog waar-ie was. Misschien zag je het tweede vliegtuig live het World Trade Center in vliegen. Mis schien hoorde je van iemand an ders over de verschrikkingen. En daarna werden bij de NOS telkens dezelfde beelden herhaald. De stoffige straten, de rennende men sen. trompetleraar, wist nog van niks. Ik wist ook nog weinig, maar wel dat het allemaal heel erg was. En nu is het alweer vijftien jaar geleden dat twee vliegtuigen zich in het WTC in New York boor den. Twee torens vol met mensen die net aan het werk waren ge gaan. Die die ochtend misschien nog snel een boterham hadden ge geten met hun geliefde. Die de kinderen nog even naar de crèche hadden gebracht. Die de avond er voor nog met een vriend hadden gebeld om plannen te maken voor het weekend. En al die levens waren op slag voorbij. Of de slachtoffers wisten dat het niet lang meer zou duren. We kennen allemaal de wanhopig ingesproken voicemails. Het sur realistische beeld van mensen die uit het raam van een wolkenkrab ber springen. Het beeld van mensen die uit het raam van een wolkenkrabber springen En het gekke is: na vijftien jaar is het dat geworden. Een beeld. Een stukje geschiedenis. En de mensen die bij die aanslag zijn omgekomen, worden een grote kluwen van gezichten en beroe pen. Foto's die langzaam verva gen. Terwijl er achter elk slachtoffer een familie staat. Een geliefde, een kind, een ouder. Die nu al vijftien jaar iemand moet missen. Voor wie de tijd misschien gewenning heeft gebracht, maar voor wie het missen niet minder is geworden. Ongewild zijn al die slachtoffers onderdeel geworden van een groter verhaal, van de wereldge schiedenis. Maar uiteindelijk zijn ze vooral gewoon mensen, die ge wone levens leefden voordat daar plots een eind aan kwam. Met daarachter gewone families die gis teren een zware dag hebben ge had, maar die in al die jaren daar voor ook gemist en gehuild heb ben. En die elke dag proberen om hun geliefde niet alleen onderdeel van de wereldgeschiedenis te la ten zijn, maar ook van hun eigen heden en verleden. Wanneer bij Sabic in Bergen op Zoom het lampje boven de deur op rood springt, weet het personeel: hier ligt een collega te tukken. Het bedrijf bouwde één van de kantoren om tot 'powernapruimte'. Wie zich duf voelt, kan op klaarlichte dag in een speciale ligstoel ploffen, de lamp dimmen en wegsoezen. Een dutje op kantoor moet gebruikelijk worden, stelt Zil veren Kruis. Vandaag brengt de verzekeraar een slaaponder- zoek naar buiten, uitgevoerd door TNS Nipo. Belangrijkste conclusie: één op de zes werk nemers kampt met slaappro blemen. Bijna twee derde van hen heeft daardoor concentra tieproblemen of maakt fou ten. Volgens de onderzoekers gaat het in de helft van de ge vallen om problemen op het werk. De werkdruk en het niet kunnen loslaten zijn de meest genoemde oorzaken, 's Avonds laat nog een mail ver sturen of blijven piekeren over een vervelend gesprek kunnen grote invloed hebben op de nachtrust. Zilveren Kruis dringt bij werkgevers aan op het aanstel len van een slaapcoach of het inrichten van een powernap ruimte. Maar let op, waar schuwt Hans Hamburger van het Amsterdam Slaap Cen trum in het Boerhaave MC: „Een powernap is alleen zin vol als er een keer te kort gesla pen is. Het dutje mag nooit langer dan 25 minuten duren. Anders kom je in een diepere slaapfase." Van de werknemers met slaapproblemen heeft één op de zeven zich wel eens ziek ge meld vanwege slaaptekort. Mannen liggen vaker wakker van het werk, vrouwen van privésituaties. Ook voor lei dinggevenden kan een tukje op het werk wonderen doen. LANGER THUIS WONEN Hoog-laag systeem Volledig verstelbaar Voor soepele schouders y Gepatenteerde schouderzone y Hoog-laag systeem y Verstevigde matrasranden y Warmteregulerend matras y In-en uitstapverlichting maandag 12 september 2016 @nynke Ik moest naar muziekles in Scharnegoutum. Jan, mijn Werk houdt één op de zes werknemers 's nachts uit de slaap, waardoor ze overdag slechter functioneren. Dit blijkt uit onderzoek van zorg verzekeraar Zilveren Kruis. De oplossing: een tukje op kantoor. Hanneke van Houwelingen Bergen op Zoom 'Excl. hoog-laag systeem. Actie loopt t/m 18 september. I' -===_

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6