Rugbyers Oemoemenoe kunnen niet uit de voeten op kunstgras Versluis dankzij megascores de sterkste in Vrouwenpolder Walcheren deelt eerste klap uit De Bruijn stunt met slotserie van negen 18 Met Jean Paul de Bruijn en Steven van Acker in een glansrol voor het driebandenteam van eredivisio- nist Dallinga werd de eerste thuis wedstrijd met 6-2 gewonnen van De Eekhoorn. Treva uit Goes ging met harde cijfers onderuit. Berry Dallinga startte slecht in zijn partij tegen Jerry Hermans, maar kwam nog wel goed terug. Op de andere tafel speelden Jean Paul de Bruijn en Kurt Ceule- mans een thriller. Het ging gelijk op tot Ceulemans middels een se rie van to definitief afstand leek te nemen en op 31-38 kwam. De Bruijn gaf zich nog niet gewon nen en maakte in de twintigste beurt met een magistrale serie van 9 een einde aan de partij. Na de thee won Frédéric Caudron na een eveneens hoog staande partij met 40-34 in 21 beurten van Frans van Kuyk en verzorgde Steven van Acker het klapstuk met een schitterende overwinning op zijn landgenoot Kenny Miatton (vorig jaar win nend finalist op het EK tegen van Acker). Met een puntgave serie van 13 besloot hij de partij met een moyenne, 40-19 in 18 beurten. Treva - Eddies-hr.nl 1-7: De Goese- naren gaan een moeilijk seizoen tegemoet. Zoveel is wel duidelijk na de tweede zware nederlaag op rij. Hoofdsponsor Raymond Eckel hoopt wel op de snelle komst van de Turkse vedette Mehmet Gören maar wekelijks inzetten lijkt een utopie en daarmee handhaving ook. In poule twee van de eerste divi sie won Joey de Kok zin zijn de buutjaar zijn tweede wedstrijd. Dit keer moest routinier Puck van Aart eraan geloven met 35-40 in 44 beurten. Richard de Bruin en Robert van Stevendaal overleefden in de natio nale Grand Prix in Oosterhout ook de tweede en derde ronde en komen vanavond opnieuw in ac tie. De rugbyers van Oemoemenoe startten de ereklasse met een 38-17-nederlaag op het veld van Waterland. Na een redelijke eer ste helft verloren de Middelburgers in de slotfase de greep op het duel en liep de thuisclub uit naar een rui me zege. Tovaal maakte het span nend tegen Ascrum 4 en pas in de slotfase stelden twee debuterende jeugdspelers de zege veilig: 26-13. start van Oemoemenoe was prima en het vele balbezit resulteerde in de tiende minuut in een try van de Zuid-Afrikaan Gareth Celliers, die door Joey Luitwieler werd geconver teerd: 0-7. Uit twee penalty's krabbel- Tovaal opent het seizoen met een zege. Ascrum 4 wordt in Goes met 26-13 verslagen de Waterland terug tot 6-7, maar Dic ky Wullems vergrootte de voor sprong weer tot 6-12 en hij zag Joey Luitwieler ook de conversion benut ten. Door een try en een penalty ging de thuisclub toch nog met een 16-14 voorsprong de rust in. Na rust schopte Joey Luitwieler zijn ploeg nog naar 16-17, maar daarna bleek de thuisclub veel beter uit de voeten te kunnen op het kunstgras. Waterland kwam vlot op 21-17 en in de laatste tien minuten was er voor de Middelburgers geen houden aan. Tovaal-Ascrum 4 26-13: Na een vlot te try van Alex Vlieland in de twee de minuut en een conversion van Ernst Berman leek Tovaal een gemak kelijke middag tegemoet te gaan, maar Tovaal moest tot op de bodem gaan om de Amsterdammers op de knieën te krijgen. Bij Tovaal lukte er na de vlotte combinatie tussen Hen dry en Vlieland helemaal niets meer en de tegenstander wist de weinige keren dat ze in de buurt van de Goe- se trylijn kwamen simpel te scoren. De thuisploeg ging zo met een 7-10 achterstand de rust in. In het eerste gedeelte van de tweede helft werden de aanvallen van de thuisclub vaak al door knullige fouten in de kiem ge smoord. Direct na rust liep Ascrum uit naar 7-13, maar kort daarop leken de Goesenaren pas te beseffen dat de steeds vermoeider rakende opponent via de flanken bestreden moest wor den. Na een try van Ernst Berman, misten de gasten een riante mogelijk heid om opnieuw op voorsprong te komen en in de slotminuten stelden Thomas Griep en Jorian Broekmeijer met vlotte breaks zelfs het bonus- punt nog veilig. De amazone uit Kamperland stuurde de met veel souplesse door het lijf bewegende merrie Veersedam's Shakira in beide proeven van Li met met de me gascores van 75,00 procent naar de overwinning. Annemiek de Widt uit Goedereede en de ruin George eindigde als tweede (71,33 en 72,16 procent). In de klasse ZZ-Licht eiste Maxi me Osse uit Heinkenszand, met de mooi bergopwaarts en veel af druk door de baan gaande Krack C-afstammeling Hem Cell Esta- dos, in beide omlopen de over winning op (67,00 en 64,14). De tweede stek was voor Amber Ha- ge uit Huijbergen en de ruin Ge orge (65,00 en 60,85). Wilma Stouten schreef zaterdag op de springwedstrijd van de Weefluiters in Nisse op overtui gende wijze de klasse L op haar naam. Als eerste starter in de bar rage stuurde de amazone uit Serooskerke de met veel techniek springende merrie Stoutens E-Day in 46,76 seconden foutloos over het parkoers. Zij gooide daar mee voor haar achtervolgers de deur in het slot. Een foutloze rit in 49,19 seconden was voor Jil Buijze uit Baarland en de vosmer- rie Goodlady goed voor de twee de plaats. In de handicap verreden klasse Z en ZZ maakte Jil Buijze met Ve nus de verwachtingen waar. Als laatste starter in de beslissende ronde stuurde de regerende Zeeuwse ZZ-kampioen de vos- merrie als een raket in 43,65 se conden over het parkoers. Een foutje op de laatste hindernis bracht de zege niet in gevaar. VLISSINGEN Het vrouwenteam van Walcheren is de hockeycom- petitie voortvarend begonnen. Met een afgetekende 4-1-zege werd thuisploeg Tempo versla gen. HSD verloor geflatteerd met diezelfde cijfers bij Teteringen. Tempo-Walcheren 1-4: Walche ren opende flitsend en kwam na drie minuten op voorsprong via Frederique van Amersfoort. Vijf minuten later was het Merel van Oostrom die de 0-2 wist te sco ren. Rond de twintigste minuut kwam de thuisploeg op 1-2. Het venijn zat echter in de staart. Walcheren liep in de laatste mi nuten uit naar 1-4 door treffers van Florine van Amersfoort en Annelouk van Mierlo. Teteringen-HSD 4-1: De eerste twintig minuten verzuimde een beter HSD de kansen te benut ten. Daarvoor moest het tol beta len. Via een strafbal kwam de thuisploeg op 1-0 en op slag van rust viel zelfs de 2-0. HSD kreeg nog een derde treffer te incasse ren, waarna het nog iets terug kon doen. In de 63e minuut scoorde Anneroos van der Zande uit een strafcorner op aangeven van Celine Martijn. In de voor laatste minuut kwam de ietwat geflateerde eindstand op het sco rebord. maandag 12 september 2016 Joop van den Oudenhoven Sluiskil Hans Markusse Purmerend Waterland-Oemoemenoe 38-17: De Fleur Versluis stal zaterdag op de dressuurwedstrijd van de Eendracht in Vrouwenpolder de show. Lucien Roelandt Vrouwenpolder Tovaal-speler Piotr Moleda aan de bal tijdens het duel met Ascrum. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62