Breskens wint één race bij thuiswedstrijd Pieter Verhoeven voelt zich thuis in Zeeuwse koersen TOP gaat weer onderuit in de ereklasse 17 Heel bewust zeggen we dan niet tegen die jonkies: je mag alleen aan de touwen trekken VEERE Tijdens de eredivisieronde op het Veerse Meer won Breskens één van de dertig races. Ook werd de ploeg tweemaal tweede. Wolphaartsdijk ein digde vaker in de achter- dan in de voorhoede. De twee Zeeuwse ver tegenwoordigers werden respectieve lijk twaalfde en vijf tiende. Het weer zat niet de hele tijd mee in Veere. Vrijdag en gisteren was de wind te wisselval lig, waardoor veel races niet door kon den gaan. Uiteinde lijk werden er in drie dagen maar 30 van de geplande 45 gevaren. Breskens heeft nu T52 punten en staat twaalfde. Wol phaartsdijk is met T94 punten de nummer vijftien. Op 30 september en 1 en 2 oktober is de vijfde en laatste competitieronde in Almere. De Groningse amateurwielren ner Pieter Verhoeven lijkt steeds meer van Zeeland te gaan hou den. Niet in het minst natuurlijk omdat zijn oma in deze provincie woont, maar vooral ook omdat hij zijn beste resultaten hier lijkt te behalen. Een paar maanden ge leden kwam hij op het erepo dium in Yerseke terecht en zater dag sloeg Verhoeven helemaal zijn slag door de klassieke Zee land Classic op zijn naam te schrijven. Hij hield daarbij een voor sprong van welgeteld drie secon den over van de vijftien die hij in de slotkilometers samen met Danië Langereis uit Delft had op gebouwd. Natuurlijk was Verhoe ven blij met deze zege, hij staat immers niet bekend als een groot verdiener op dat gebied. „Zeg dat wel. Dit is het pas mijn tweede overwinning. De eerste was in een trainingsrit. Vandaar dat het begrijpelijk is dat ik hier enorm blij mee ben", vertelde Verhoe ven na de huldiging. Voor hem kwam de overwin ning ook onverwacht, want na de 114 kilometer lange wedstrijd leek het er op dat een massale aankomst de beslissing zou brengen. „In de slotfase was eerst Langereis aan de haal gegaan. Ik dacht: daar moet ik bij zien aan te sluiten. Met zijn tweeën reden we een voorsprong van zo'n vijf tien seconden bijeen, maar naar mate we dichter bij de finish kwa men, kwam de grote groep steeds dichterbij. Bovendien ken de ik Langereis niet, maar die kon in de laatste honderden me ters niet volgen", zei Verhoeven. Langereis werd in de laatste me ter nog voorbij gereden door Pim Achterkamp. Dennis Raadtgever was met zijn achtste plaats de best geklasseerde Zeeuw. DVO-TOP 27-23: TOP speelde met lef. Het was net niet genoeg om na rust (12-10) de aansluiting te vin den. De ervaren tegenstander scoorde over alle schijven en haal de een hoog rendement. Daarmee was het verschil met gemaakt. Toch was coach Arco Goedkoop po sitief gestemd: „Het naïeve van vo rige week was eraf." Hij hoopt dat die lijn zich door zet tegen TOP Sassenheim, dat za terdag op bezoek komt in Arne- muiden. Tjoba-De Meervogels 14-19: „Tjo ba heeft verloren van zichzelf." De teleurstelling droop af van coach Tom Mertens, die voor rust (5-9) al om woorden verlegen zat. Eén vak kwam maar niet tot scoren, hetgeen de mentale uitwerking in het andere vak niet miste. Swift-KVS 22-24: 'Sneu' noemde coach Dennis Plantinga de neder laag tegen titelkandidaat KVS. De beleving en vechtlust van zijn ploeg hadden een beter lot ver diend, vond hij. In de laatste tien minuten miste Swift twee straf- worpen en scoorde KVS juist wel. Weg was de voorsprong en de kan sen op een stuntje. Tilburg-Fortis 14-22: Lorris revan cheerde zich met een klinkende overwinning op de zeperd van vo rige week. De Souburgers lieten er geen gras over groeien in Tilburg. De makke thuisploeg fungeerde als speelbal voor Fortis. Scores Fortis: Remco Crucq 8, Jus tin Koppejan 6, Joyce Schoonaard en Maurice van der Have 2, Yasmin Swiers, Kim Baas, Anita Wielema- ker en Mathijs de Vries 1. Ondo-Valto 23-15: Ondo toonde geen enkel ontzag voor de ervaren eersteklasser Valto. „Tactisch klop te het als een bus", zag coach Edwin Coppoolse al voor rust (11-9), al volgde het beste erna. In een kwartier demarreerde de ploeg uit Sint Laurens van 13-11 naar 20-12. Stormvogels kreeg de tweede winst van het seizoen niet cadeau. Bij rust (10-10) was de achterstand weggepoetst, maar het duurde tot de laatste tien minuten voordat Stormvogels de eerste punten kon optekenen op het fonkelnieuwe kunstgras in Westkapelle. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Sander Verrijzer 4, Niek Peene en Lauren Peene 3, Emmely de Vis ser, Petra Rijn en Loura Kleinepier 1. Scheldevogels-Togo 15-20: Tegen de verwachting in moest Togo flink aan de bak in Bergen op Zoom. Vooral het Brabantse da meskwartet bezorgde de Goesena- ren handen vol werk. KVK-Voltreffers 21-12: KVK liet zich in slaap sussen door het tem poriserende spel van Voltreffers. De onnodige fouten bleven pas in de laatste twintig minuten uit. Toen ontstond ook de simpel ogen de zege. Vandaag heeft Tjoba vooral van zichzelf verloren SKV tot 5-5 in het kielzog, maar be zweek na een kwartier onder de druk van Atlas. Na twee keer winst op 'de kleintjes' volgt zater dag de eerste echte test tegen Stormvogels. Blauw Wit-Dijkvogels 9-19: Als in gecalculeerd was oud-tweedeklas ser Dijkvogels een maat te groot voor Blauw Wit in hun openings wedstrijd van het seizoen. Voor rust (6-10) deed de thuisploeg nog mee, na de pauze nauwelijks meer. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse en Niek van Diemen 3, Wouter de Kun- der 2, Annemarijne Holl 1. Seolto-NI019-16: Ook de eerste thuiswedstrijd van het seizoen werd omgezet in winst. De voor sprong was er voortdurend, maar de Rotterdammers toonden weer baarheid. maandag 12 september 2016 5 De eredivisie zeilen is neerge streken op het Veerse Meer. Met het oude stadje Veere op de achtergrond strijden achttien teams, waarvan er steeds zes op het water zijn, om de race winst. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Mara Vroon, WV Breskens Wim de Vos Heinkenszand DVO bezorgde de korfballers van TOP hun tweede nederlaag in de ereklasse. De Arnemuide- naars verkochten hun huid duur in Bennekom. Hetzelfde lot was Swift en Tjoba beschoren in overgangsklasse C. JaapJan Ritsema Vlissingen Ereklasse. Scores TOP: Jeanine Marijs 9, Peter van Belzen 6, Remco Beze- mer 3, Jurgen Janse 2, Petra van Belzen, Emmelie Bouwens en Dylan Gillissen 1. Overgangsklasse. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Esmee Walraven en Patrick de Brui ne 2, Sharon Goedegebure, Manon Braam, Leanne Janse, Niels Pekaar en Jan-Kees Goossens 1. Scores Swift: Gijs Gillissen 6, Vera Kuiper en Lennart Hoogenboom 4, Sanne Oostinga, Aisja Zuidweg, Jo- ren Gillissen en Davin Thielen 1. Eerste klasse. Scores Ondo: Ronald Wisse en Thomas Mesu 7, Jeroen Mesu en Dennis Witte 3, Hanne Hollemans, Joyce van Eennennaam en Sacha Hoetkens 1. Derde klasse. Stormvogels-Good Luck 18-16: Scores Togo: Niek Meerman 6, Marten Postema en Joost Goos sens 5, Anouk Hazelaar en Marcel Joziasse 2. Scores KVK: Sander Slabbekoorn en Koen Volkers 4, Tonia Verdonk, José Nieuwenhuijse en Lennart Vol kers 3, Niels Verdonk 2, Nicole Bostelaar en Romy de Winter 1. SKV-Atlas 12-20: Op routine bleef —Tom Mertens, trainer Tjoba Scores Atlas: Tim Dibala 7, Evi Ovaa 4, Shannon Bakker en Ben van Hese 3, Johnny Forrer 2, Seran de Witte 1. Scores Seolto: Mayella Kuizenga 5, Ralf Dourlein 4, Remi van den Broe- ke en Pepijn Koppejan 3, Mariëlle Francke 2, Lieven Middelhoek en Cyntha Minderhoud 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61