Penalty in laatste minuut Eerste seizoenszege Patrijzen, brengt Kloetinge langszij Luctor'88 laat een punt achter 15 Ploeg uit Zierikzee kijkt bij rust al tegen 0-3-achterstand aan Promovendus is na eerste helft eigenlijk al klaar. MZC combineert goed, maar heeft tegen WNC moeite met het creëren van kansen. „Kom op jongens, koppie omhoog en gewoon blijven voetballen. We hebben nog meer dan zeventig minu ten." Er zijn zeventien minuten ge speeld als MZC'n-trainer Alexander van Keulen zijn ploeg wat moed pro beert in te spreken. Tegenstander WNC is, op dat moment tegen de verhouding in, net op o-i gekomen. Een flinke stomp in het gezicht van de thuisploeg, die daarna aangesla gen oogt. De woorden van Van Keulen mis sen echter hun doel. Nog geen vijf minuten na de openingstreffer, de eerste klap, volgt al de knock-out: o-2. „Zij slaan gewoon keihard toe op de momenten dat het moet, ter wijl wij wel goed voetballen, maar juist moeite hebben met het creëren van kansen", concludeert de trainer. Met name de manier waarop de te gendoelpunten tot stand komen, zal de komende week nabesproken wor den in Zierikzee. Aan de o-t gaan ver schillende defensieve fouten vooraf en de 0-2 wordt ingeleid door slordig balverlies van Rick Bevelander. „Goedkope goals", noemt Van Keu len het. „Dan maak je keihard kennis met het niveau. In de tweede klasse kun je jezelf nog foutjes permitte ren. In de eerste klasse worden die meteen afgestraft." Op slag van rust wordt het ook nog 0-3, mede door een misser van keeper Niels Zoutewelle. De eind stand, zo blijkt later. Al vindt MZC na rust nog wel het net. Vijf minu ten voor tijd scoort Freek Torensma, maar hij begaat daarbij een overtre ding. Feestje afgeblazen, geen eerste Zierikzeese treffer in de eerste klas se. „Terecht. Ik sprong hem wel erg in zijn nek", is de aanvoerder eerlijk. De cijfers zijn hard. Twee gespeeld, nul punten, niet gescoord en zes te gentreffers. „Dit is natuurlijk niet de start waarop we hadden gehoopt", geeft Torensma aan. „De eerste we ken zijn moeilijk, alles is nieuw. Het niveau is hoger en we komen ploe gen tegen die we niet kennen. We moeten dus snel leren, maar doen dat blijkbaar nog niet snel genoeg." Ook zal er een manier gevonden moeten worden om het gebrek aan ervaring ten opzichte van andere ploegen te maskeren. Oké, MZC heeft een aantal spelers in de selectie die op vrij hoog amateurniveau heb- We moeten dus snel leren, maar doen dat blijkbaar nog niet snel genoeg ben gevoetbald. Maar bij WNC heb ben ze bijvoorbeeld Guillano Grot rondlopen. De spits heeft meer dan 150 duels in het betaald voetbal op zijn naam, speelt bepaald niet sterk in Zierikzee, maar scoort wel (0-1). Werk aan de winkel dus voor Van Keulen en zijn mannen. Het duel met WNC legt verschillende pijn punten bloot. Toch geeft de wed strijd ook hoop. Bij vlagen speelt de KARAKTERISTIEK thuisploeg zeer verdienstelijk, zeker in het eerste kwartier zit er muziek in. „Vorige week speelden we wat ne derig. We lieten ons terugzakken en schoten alle ballen achterin snel weg. Ook toen werd het 3-0. Nu voet balden we lekker mee en combineer den we soms goed. Dat is al een stap die we hebben gezet", zegt Torens ma. „Maar het moet natuurlijk wel een doel hebben: punten pakken." Het ging wat stroef, maar Kloetinge is van de nul af in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Dankzij een rake penalty in de negentigste minuut van Tom Wuyts boekte de ploeg van trainer Arie van der Zouwen zaterdag de eerste competitiezege van het seizoen, thuis tegen Oude Maas: 1-0. Met een biertje in zijn hand deed Van der Zouwen zaterdag zijn zegje. „Die heb ik wel verdiend. Of beter gezegd: die heb ben de jongens voor me verdiend. Want wat hebben ze er tot het einde voor ge knokt", zei hij na de eerste driepunter. De trainer zag dat zijn ploeg in de eerste helft heer en meester was. „We hebben vier hele grote kansen gecreëerd, terwijl zij er daar nul tegenover stelden", vertelde hij. Toch stond het 0-0 bij rust. „De eerste twintig minuten na de pauze waren wij echter de kluts kwijt." Na de drinkpauze was Kloetinge-speler Stefan Quinten het dichtste bij een treffer. Een vrije trap van zijn voet raakte de paal. In de negentigste minuut kwam de goal er echter alsnog voor Kloetinge. Tom Wuyts mocht aanleggen vanaf de straf schopstip en faalde niet. Op de valreep be zorgde hij zijn ploeg de winst. „Toen brak er wel even chaos los. Een speler kreeg rood wegens protesteren en hun keeper kreeg na de wedstrijd volgens mij ook nog een rode kaart", aldus Van der Zouwen. Patrijzen boekte de eerste zege van het sei zoen in de vierde klasse A van het zondag voetbal. De ploeg won met 3-0 van Sluiskil. Luctor'88 speelde 1-1 bij Groede en is subtopper. Steen, Clinge en Hontenisse gaan ongeslagen aan kop in deze klasse. On deraan de ranglijst wachten Corn Boys, Sluiskil en Biervliet nog op het eerste punt je- Groede-Luctor'881-1: De ploegen waren voor rust aan elkaar gewaagd, maar toch schoot Barry Olierhoek de bezoekers uit Heinkenszand al vroeg op voorsprong uit een vrije trap: 0-1. In de tweede helft was Groede de boven liggende partij, maar mede omdat Bart van den Hemel een inzet tegen de paal zag ein digen, bleef het lang 0-1. Tien minuten voor tijd gaf invaller Ruud van Westen de voor zet waaruit Arno van den Hemel alsnog de verdiende gelijkmaker aantekende: 1-1. Patrijzen-Sluiskil 3-0: Een zeer terechte overwinning voor zijn ploeg volgens Patrij zen-trainer Stéphane Cépèro, die de tegen stander slechts één keer gevaarlijk voor het doel van Patrijzen zag opduiken. Niels Paar- dekooper en Richard Hardenbol zorgden voor 2-0 halverwege. Ook na de rust bleef de thuisploeg com pact spelen, waardoor gaandeweg steeds meer ruimte ontstond. Meivin Janse profi teerde hiervan door de eindstand op 3-0 te bepalen. maandag 12 september 2016 Veel huiswerk voor MZC'n Daniel Vervelde Zierikzee Mike de Voogd (mid den) en Sven Heijboer (links) in duel met Vin cent Verheul, foto er NESTA VERBURG Freek Torensma MZC'11-WNC 0-3 (0-3). 17. Guil lano Grot 0-1,22. Vincent Ver heul 0-2,45. Bas Smulders 0-3. Scheidsrechter: N. Elderson (Zaamslag). Gele kaart: Melchior Coolbergen (MZC'11) en Mark den Hartogh (WNC). Aantal toeschouwers: 75. MZC'11: Zoutewelle; Coolber gen, Torensma, Van der Linden, De Voogd; De Wild (46. Van Grunsven), Bevelander (46. Schalkoort), Schilperoort, Heij boer (76. Goud); Quist, Azzagari. Daniel Vervelde Kloetinge Jos van Belzen Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59