Adelaar schiet Bru naar zege Thoolse derby blijft zonder doelpunten 13 SSV'65 rolde FC Dauwendaele op met 0-6 en FC Axel zette Oost- kapelle met 3-0 opzij. Daarmee herstelde de Zeeuws-Vlaamse ploeg zich van de zeperd van vori ge week bij Bruse Boys. FC Dauwendaele-SSV'65 0-6: „Dit was een opsteker na vorige week. We hebben goed gevoet bald", liet SSV-leider Ad van Gilst weten. Binnen tien minuten was het duel door goals van Alex van Dongen en Richard Schouten be slist. Het onervaren Dauwendaele, dat niet verder kwam dan wat kansjes, liep in de 27ste minuut te gen de 0-3 van Schouten op. Na een vlotte combinatie scoorde Schouten voor de derde keer. Bas Biesterbosch en Van Dongen wa ren daarna nog trefzeker. FC Axel-Oostkapelle 3-0: Uit een voorzet van Niels de Zwarte kopte Ivo Verstraeten FC Axel al vroeg naar de 1-0. Oostkapelle had wei nig in te brengen en bij de sporadi sche kansen was daar altijd doel man Mitchell Braafhart. Op aange ven van Urmeion Martis verdub belde Verstraeten de score. In de 79ste minuut scoorde FC Axel, na geblunder bij Oostkapelle, via Mar tis nogmaals. Terneuzense Boys-Serooskerke 1-2: „Ik ben hier écht ziek van", baalde Diederik Hiensch. En ver volgens verzuchtte de Boys-trai ner: „Die mannen van Seroos zei den zelf ook van 'dit gaan we niet veel meer meemaken'. De kansen verhouding was, denk ik, negen te gen drie." Uit een penalty, na een fout van doelman Dennis Rijn berg, tekende Aron Wattel voor de 0-1. Terneuzense Boys raakte lat en paal voordat Roy van Ham na rust de 1-1 aan liet tekenen. Met een doeltreffende uitval besliste Alex Jobse het duel. Klundert-Zaamslag 1-1: Zaamslag speelde ruim een half uur, na rood voor Peter van Wingerden in de 58ste minuut, tegen tien man. Voor de pauze redde Zaam- slag-doelman Guido Vinke goed op een inzet van Jeffrey van Win gerden, maar verder was er weinig doelgevaar. In de 65ste minuut zet te Peter Dieleman Zaamslag op voorsprong. Klundert kreeg in de tachtigste minuut een gemakke- Nieuwdorp stond op bezoek bij DBGC bij rust met 4-0 achter, maar kwam nog knap terug tot 4-3 lijk gegeven penalty, na een ver meende overtreding die ook nog eens buiten het strafschopgebied zou zijn gemaakt. Poger Mukoko bezorgde Zaamslag een kater. De Meeuwen-Bruse Boys 0-1: Bru se Boys was voor rust sterker en in de 41ste minuut leidde dat via Dylan Adelaar tot de 0-1. Daarna redde Bruse Boys-doelman Mark Giljam op een kopbal van Maas Boogaard. In de tweede helft ont brak het de thuisploeg aan geluk. Een goal van Delano Langezaal werd door arbiter Bart Wattel afge keurd wegens buitenspel. Via Ke vin Janse en Alfaro Pentury kreeg De Meeuwen goede mogelijkhe den op een punt. DBGC-Nieuwdorp 4-3: De uitslag had, gezien alle kansen, ook 7-7 kunnen zijn. Bij rust leidde DBGC, ietwat geflatteerd, met 4-0. Vlak na de pauze liet DBGC het na de 5-0 te maken. Toen Ste fan van de Klooster de 4-1 scoorde ging Nieuwdorp er weer in gelo ven. Door treffers van Martijn Si- monse en Kevin van Iersel kwam de ploeg nog dichtbij een punt. Swift kreeg bijna geen kans. Het kon alleen scoren uit een vrije trap Een kwartier voor tijd krulde Dennis Dinkgreve de bal vanaf de punt van het strafschopgebied in de korte kruising (1-1). Het was wel een terechte af spiegeling van de krachtsverhou dingen. Swift - de ploeg die twee jaar geleden Kloetinge uit de hoofdklasse kegelde - presenteer de zich als een positief voetbal lende, aanvallend ingestelde ploeg. Maar echt gevaarlijk voor het doel werd Swift alleen voor rust een keer; Jordi de Jonghe red de één op één met Bas Buimer. Maar hetzelfde gold voor Hoek. Kansen waren spaarzaam. Alleen na de openingstreffer van Lagrou had Hoek tot de rust de over hand. In de tweede helft nog even na de gelijkmaker. Birgen Martens, samen met Reguillo Vandepitte de longen en het brein van de ploeg, stichtte met enkele schoten het meeste ge vaar. Een middenvelder dus. SKNWK pakte een knappe over winning bij het uit de tweede klas se gedegradeerde WC'68: 1-2. Ook WHS won voor het eerst (0-1) bij een kansen missend Zwa- luwe. Rillandia kwam in eigen huis net tekort voor een punt te gen Olympia'6o: 2-3. chael Schot raakte voor de thuisclub in de openingsfase de paal. Ook Auke Bovenberg en Mat- thijs van Stee kregen opgelegde kansen. Voor Noad'67 viel er vol gens coach Ad Palings na de rode kaart van Christian van Hekken (na een kwartier) niets meer te ha len. „Vanaf dat moment was de wedstrijd kapot." Tholense Boys bleef kansen krijgen, maar benut te die niet.. „Het balletje wilde niet goed vallen. Maar ook onze voorzetten waren niet goed", al dus trainer Erwin de Nijs. Rillandia-Olympia'60 2-3: Olym- pia legde het meest verzorgde spel op de mat. Toch had Rillandia lang uitzicht op een mooi resul taat. Uit een onmogelijke hoek kwamen de Brabanders in de tweede helft langszij. „Dat gaf ons een knak", zei Rillandia-trainer Bram Kot. „We waren even uit on- We hebben veel arbeid verricht, maar hadden het voor rust al moeten afmaken ze concentratie." De bezoekers maakten van dat moment van on oplettendheid maximaal gebruik: 2-3. Daarmee kreeg zijn ploeg vol gens Kot te weinig. „Een gelijk spel had best gemogen." Stephan de Leeuw en Ali Günes scoorden. VVC'68-SKNWK 1-2: In het eerste bedrijf misten Steven Padmos en Remco van den Berge al opgeleg de kansen. Na een uur was René Verschoor uit een hoekschop wel succesvol: 0-1. Vervolgens rondde Remo van den Berge een mes scherpe counter af: 0-2. Pas in de voorlaatste minuut kwam WC, vanaf de stip, dichterbij. In de ruim bemeten extra tijd kwam de zege niet meer in gevaar. Trainer Perry Snoep was blij met de drie punten. „We hebben geweldig veel arbeid verricht. Maar eigen lijk hadden we het voor rust al moeten afmaken." Zwaluwe-WHS 0-1: WHS-trainer Edwin Kriens moest eerlijk toege ven dat zijn ploeg over geluk niet te klagen had. Zwaluwe grossier de, zowel voor als na de rust, in het missen van de meest opgeleg de kansen. Bij een van de weinige uitvallen sloegen de Stallanders toe. Sander van 't Hof zette voor en Arvin de Witte schampte de bal juist voldoende met het hoofd: 0-1. De thuisclub raakte de lat, zag de bal een paar maal van de lijn worden weggewerkt en ook inval ler-doelman Reinaldo de Witte wist zich te onderscheiden. „Het was een heel rommelige wed strijd", zei Kriens. „De bal stuiter de op dat hete kunstgras alle kan ten op." maandag 12 september 2016 In de tweede klasse E van het za terdagvoetbal boekten twee nieuwkomers met het nodige ge luk hun tweede zege. Bruse Boys klopte De Meeuwen met 1-0 en Serooskerke stal de winst bij Terneuzense Boys (1-2). Het duo staat twee punten voor op DBGC, dat Nieuwdorp nog bijna terug zag komen van een 4-0-achterstand. Klaas Verspoor Vlissingen willen meer goals Doelpuntenmaker Nathan Lagrou zit op de rug van Birgen Martens, terwijl Thomas van Renter- ghem (links) en Sascha Beshliaha (23) hem komen feliciteren, fotowimwobbes/orangepictures Nathan Lagrou Tholense Boys en Noad'67 kwa men in hun onderlinge duel in de derde klasse B van het zaterdag voetbal niet tot scoren. Dat was vooral de verdienste van een goed georganiseerd spelend Noad'67. Ben van den Aarssen Vlissingen Tholense Boys-Noad'67 0-0: Mi Perry Snoep, trainer SKNWK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57