Zeeland Sport doet ook Nieuwland pijn SPS wint weer en is nog altijd foutloos (Hl i "«I is 'di'ül Slippertje doet vrouwen van I Jzendijke das om tegen Viod 12 HOOFDKLASSE SWIFT-HOEK A Eerste doelpunt van Belgische middenvelder is onvoldoende voor een driepunter tegen Swift. In Amsterdam wordt het 1-1. ;w Zeeland Sport bezet samen met Noormannen en Bevelanders de eerste plek. Noormannen had wei nig moeite met Domburg (0-4) en MZVC delfde definitief het on derspit in een sterke tweede helft van Bevelanders (3-1). Bij Heinkenszand-Spui werd het in de loop van de wedstrijd wat onvriendelijker. Zeven minu ten voor tijd werd Spui-speler Fa bian Le Feber hard onderuit ge haald. Hij is waarschijnlijk lange tijd uit de roulatie. De vrije trap die daarop volgde werd wel bin- nengemikt door Arek Nikolajczyk. Nieuwland-Zeeland Sport 1-5 (0-3): Soufian Bohadi 0-1 en 0-5, Mohamed Hajjaji 0-2, 0-3 en 0-4 en André Goedhart 1-5. Domburg-Noormannen 0-4 (0-1): Erwin Pouwelse 0-1 en 0-2 (straf schop), Rens Janisse 0-3 en Dylan Maljers 0-4. Voor rust ging het gelijk op. In de tweede helft was SPS de boven liggende ploeg. Dit leverde naast twee doelpunten en drie punten ook de nodige complimenten op. „Zes punten uit twee wedstrijden is super", aldus leider Corné Nie- mantsverdriet van SPS. Bij Cadzand gingen de spelers met een glimlach terug naar Zeeuws-Vlaanderen. „Wij zijn heel tevreden, maar blijven nuch ter. Hansweertse Boys was beter, maar wij pakken de winst", zei trainer David Almekinders. ZSC'62-OFB 5-1 (1-0): Bilal Alash- kar 1-0, Mark Provoost 2-0 (straf schop), Don van Vliet 3-0, Robin Provoost 4-0, Jos Erades 5-0 en Rick Hokke 5-1. athan Lagrou maak te zaterdag zijn eer ste doelpunt in dienst van Hoek. Daar had de Belg ze ventien wedstrijden voor nodig. Geen hoog moyenne voor een speler die 'op de 10' geposteerd staat, achter de spits. Hij weet het zelf. „In voorgaande jaren scoorde ik regelmatig", zei hij za terdag na de 1-1 tegen Swift. „Ik hoop dat ik dat nu kan doorzet ten." KARAKTERISTIEK Met enig inlevingsvermogen kan Lagrou als symbool voor het huidige Hoek dienen. Waar zit de rek nog in bij Hoek, was de vraag? „In het afwerken", zei Lag rou meteen. „We moeten veel ef fectiever worden. Vorige week te gen Sliedrecht (t-i) hebben we veel kansen gecreëerd en te wei nig gescoord. Nu iets minder doordat de laatste pass niet goed aankwam." Maar effectiever worden is mo menteel wel een dingetje bij Hoek. Vier goals in vier duels. Dat is te weinig als je bovenin wilt meedraaien, wat Hoek wil. En om nu te stellen dat Hoek geen scorend vermogen heeft... Guillaume Clinckemaillie heeft zich de afgelopen jaren bewezen als clubtopscorer (vier keer in vijfjaar) en ook Josimar Pattina- ma kan toch wel aardig scoren. Trainer Jannes Tant heeft de winnende (lees: scorende) formu le met Pattinama nog niet uitge dokterd. In Amsterdam werd de Souburger geen enkele keer in stelling gebracht door Clincke maillie (links), Sascha Beshliaha (rechts) en Lagrou (achter hem). Daardoor kon hij zijn grootste kwaliteit - koel voor het doel - niet laten zien. „We moeten Josimar meer bij het spel zien te betrekken", vond ook Lagrou. „Het is ook wennen. Vorig seizoen speelden we vooral met meer lopende aanvallers, ter wijl Josimar de bal meer in zijn voeten krijgt. Aan die automatis men moeten we nog werken. Dan kunnen we ook meer 'infil treren' in de verdediging van de tegenstander." Het doelpunt van Lagrou was daarvan een schoolvoorbeeld. Het was een aanval zoals ze die op de training voorgekookt had den. Fabian Wilson werd vrijge- speeld op rechts. Hij speelde hard en laag in op Pattinama. Diens overstapje werd begrepen door Clinckemaillie, die Lagrou vrij voor de keeper zette. Met links schoot hij knap binnen. De gedachte aan die goal riep na afloop een glimlach op bij Lag rou. Zijn eerste. En wat was hij er graag matchwinnaar mee gewor den. Maar zo ver kwam het. „Swift heeft bijna geen kans ge had. Ze konden alleen scoren uit een vrije trap." En wat voor één. Voor hoofdklasser IJzendijke was het een wedstrijd om snel te vergeten. Viod was niet beter, maar ging wel met drie punten te rug naar het Friese Driezum: o-t. Een flater werd keihard afgestraft. IJzendijke kreeg de betere kan sen, alleen stond het vizier niet op scherp. Ook de Viod-goalie bleek een sta-in-de-weg. „Het spel was zeer matig. We kregen kansen, he laas dat we niet scoorden. We ver geten deze wedstrijd snel en vol gende week wacht met Oranje Nassau een nieuwe beproeving", aldus coach Guust van de Velde. Eersteklasser Smerdiek leek te gen Barendrecht 2 met lege han den achter te blijven na een late 2-i-achterstand. Gelukkig wees de scheidsrechter voor de derde keer naar de stip en schoot Griffith Vaissaire haar tweede strafschop van de middag raak: 2-2. „Na de 2-1 zakte de moed in on ze schoenen. We voetbalden goed en dan toch verliezen. Gelukkig gaf de scheidsrechter ons nog een penalty. Ons volgende doel is nu om het goede spel langer vol te houden, zodat we een ruime zege kunnen boeken", zo vertelde Ser- vaas Brouwer na afloop. Bij tweedeklasser Oostkapelle kon er na afloop geen lachje vanaf. De formatie van Ilona Stouthamer kreeg dotten van kansen, maar al leen Selena Paardekooper kon een maal het net vinden. „Dit gelijk spel voelt als verliezen. Het is enorm balen, want we waren veel beter", aldus Stouthamer. maandag 12 september 2016 De overstap van zondag naar za terdag bevalt Zeeland Sport voorlopig goed. Na de ruime ze ge van vorige week, werd afgelo pen zaterdag Nieuwland met 5-1 opzij gezet. Grote man bij de Vlis- singse ploeg was Mohamed Ha- jjaji met drie treffers. Robin Hamelink Vlissingen Bevelanders-MZVC 3-1 (1-0): Bart de Bruine 1-0, Jim Strating 2-0, Baj- ram Bajra 3-0 en Jaimy Tims 3-1 (strafschop). Veere-FC de Westhoek 1-1 (0-0): Maurice Stoel 0-1 en Lorenzo de Groot 1-1. Hoedekenskerke-DWO'15 2-1 (1-0): Jesse Kaptein 1-0, Hendrik Bosselaar 1-1 en Richard Uitterhoe- ve 2-1 (strafschop). Heinkenszand-Spui 2-2 (1-1): Jo- ram Scheele 0-1, Eelco Walhout 1-1, Arek Nikolajczyk 1-2 en Wesley de Jonge 2-2. Bijzonderheden: Rood voor Wesley de Jonge (Heinkens- zand). Zeeland Sport is sinds de over stap naar het zaterdagvoetbal aardig op schot. Vorige week werd met 6-3 gewonnen van Veere en dit weekend werd het 5-1 tegen Nieuwland. In de vierde klasse B van het za terdagvoetbal is SPS voortva rend van start gegaan. Na het waardeloze seizoen van vorig jaar, boekte de ploeg zaterdag alweer de tweede zege in twee duels. In Sint-Maartensdijk werd er met 2-0 gewonnen van Smer- diek. Robin Hamelink Vlissingen Stavenisse-Vosmeer 2-0 (0-0): Julian Elenbaas 1-0 en Arjen de Heer 2-0. Smerdiek-SPS 0-2 (0-0): Marnix van der Slikke 0-1 en Maurice Lind- hout 0-2. Waarde-Apollo'691-4 (0-2): Rick de Kok 0-1, Tristan Vis 0-2 en 0-4, Damian Menheere 0-3 en Yannick Enoch 1-4 (strafschop). WIK'57-Wolfaartsdijk 4-2 (0-1): Geert Eggebeen 0-1 en 1-2, Camiel Kleppe 1-1 en 2-2, Remon den Boer 3-2 en Dickenson Eekman 4-2. Hansweertse Boys-Cadzand 1-2 (1-2): Steven Fitsch 1-0 (straf schop), Giovanni Keijmel 1-1 (straf schop) en Sebastiaan van Holland 1-2. Wemeldinge-Kwadendamme 2-1 (2-0): Steven Luteijn 1-0, Robin van der Linden 2-0 en Martin Smaardijk 2-1 (strafschop). Het afgelopen seizoen verliep teleurstellend voor SPS. Maar deze voetbaljaargang gaat het voortvarend. De ploeg uit Poort vliet pakte in de eerste twee duels de volle buit. Lagrou én Hoek Rudy Boogert Amsterdam N Swift-Hoek 1-1 (0-1). 20. Nathan Lagrou 0-1, 74. Dennis Dinkgreve 1-1. Scheidsrechter: J.W.M. van der Laan (Cuijk). Ge le kaart: Mike Ruijter, Dennis Dinkgreve en To bias Kuijvenhoven (Swift), Kyle Doesburg (Hoek). Aantal toeschou wers: 90. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Alexander Em- brechts, Thomas van Renterghem; Birgen Mar tens, Reguillo Vandepit- te; Sascha Beshliaha (69. Armand Doka), Nathan Lagrou, Guillaume Clin- ckemallie; Josimar Patti- nama (66. Kyle Does burg). Ml De drie hoogst spelende vrou- wenploegen hadden een wissel vallig weekend. IJzendijke ver loor onnodig van Viod en Oostka- pelle was veel beter dan RVVH 2, maar bleef toch steken op 1-1. Smerdiek redde op de valreep een punt. Robin Hamelink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56