4 NI Straatracer Sermad Aldoghachi mag blij zijn dat hij nog leeft. Zaterdagochtend knalde hij vol op een vrachtwagen voor hem. Volgens agenten reed de coureur uit Schelluinen veel te hard. i -50% I -34% I -30% Gezien op 0900 66 777 88 (25 c/m) 449760 QQ 00 p.p.p.a. 9 4 dagen Nationaal Park Edersee 4 dagen Midden in de Eifel 3 dagen Lekker op Texel Echt veel bleef er niet over van de blauwe Honda waarmee Aldogha chi (36) zaterdagochtend op de E19 van Antwerpen naar Breda op een vrachtwagen botste. De cou reur had de truck voor hem te laat opgemerkt. Toch kroop de straatracer vol gens getuigen op eigen houtje uit de wagen die grotendeels onder de oplegger van de truck was ge schoven. De takeldienst moest zelfs een speciale kraan laten ko men om de vrachtwagen op te til len zodat het wrak er onderuit ge haald konworden. Aldoghachi, die in zijn eentje in de auto zat, be landde dan wel in het ziekenhuis, maar mocht na onderzoek weer weg. Zijn vrouw Tina beseft dat haar man door het oog van de naald is gekropen. „Ik heb nog niet heel veel begrepen van wat er is ge beurd", zegt ze opgelucht. „Ser mad zelf ook niet. Hij kan zich er niets van herinneren." Volgens Tina heeft haar man ge broken ribben opgelopen en is het te pijnlijk en moeilijk om hem naar huis te vervoeren. Hij ver blijft momenteel nog bij zijn zus in het Belgische Zelle. „Hij heeft ook glas in zijn hoofd en hij heeft last van zijn hoofd. Ik vind het ook wonderbaarlijk dat ze hem in het ziekenhuis hebben laten gaan. Hij kan zomaar inwendige bloe dingen hebben." Met een setje schone kleren voor haar partner reed ze zaterdag op en neer van Nederland naar België. De Belgische politie onderzoekt nog hoe hard de man uit het Zuid-Hollandse Schelluinen (vlak bij Gorinchem) exact heeft gere den toen hij onder de vrachtwa gen schoof. Agenten die ter plaat se waren hadden het over een snelheid van 200 kilometer per uur. De maximumsnelheid die daar is toegestaan is 120 kilometer per uur. De geboren Irakees Aldoghachi, die in 1999 naar Nederland kwam met zijn ouders en zijn zusjes, is een ervaren rijder uit de European Street Legal Association, een soort Formule 1 voor legale straatraces. Voor de organisatie van de ESLA is het ongeval reden voor onder zoek. Het is deelnemers aan deze races immers ten strengste verbo den om mee te doen aan illegale straatraces. De ESLA werd juist op gericht om een legaal alternatief te bieden aan de straatraces, die in populariteit aan het groeien wa ren. „We willen weten wat er is ge beurd, waar en hoe", reageert Em- rys Blomont, ceo van ESLA. „Te hard rijden is sowieso niet goed te keuren, maar als het op de snel weg is gebeurd, dan is het een zaak van de politie. Gaat het om een illegale straatrace, dan zetten we iemand uit de competitie. We gaan ernaar kijken." De eerste verhalen dat hij met 'megahoge snelheid' over de snel weg heeft gevlogen, gelooft zijn vrouw Tina niet direct. Aldogha chi mag dan een autocoureur zijn bij georganiseerde en legale straat races, gekke dingen op de snelweg zou hij niet uithalen. Hooguit een lichte overschrijding van de maxi mumsnelheid. „Hij rijdt dan 140 kilometer per uur, net zoals u en ik doen." Aldoghachi wilde zelf dit week einde niet reageren op de bizarre gebeurtenis. Voordeeluitjes.nl/w12- p.p.p.a. maandag 12 september 2016 Sermad Aldoghachi zag een voorliggende vrachtwagen te laat, zijn auto raakte bekneld onder de oplegger, fotos markderoeck Auto compleet in de kreukels, coureur leeft Niels Dekker Dirk van Gorp Schelluinen/Meer De politie denkt dat de straat racer zo'n 200 kilometer per uur reed, waar 120 is toegestaan. Zijn echtgenote gelooft dat niet en zegt dat hij hooguit 140 zal hebben gereden. 2x overnachten in De Koog bij ***Hotel de Pelikaan Texel 2x ontbijtbuffet 1x 3-gangendiner gratis parkeren gratis wandel- of fietsroute gratis WiFi aankomst op: zo, ma, di, wo 115 do, vr, za 125 aankomst vanaf oktober op: zo, ma, di, wo 79 do, vr, za 85 Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 december 2016. Excl. boekingskosten 4,95 p.p. en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden. 3x overnachten in Lichtenfels, bij ***Hotel Zur Igelstadt 3x uitgebreid ontbijtbuffet 3x 3-gangendiner gratis gebruik kegelbaan gratis fles wijn bij vertrek gratis wandelroute Nationalpark Edersee gratis parkeren aankomst op: zo, ma 99 di 105 do, vr 119 3x overnachten in Immerath, bij ***Landhaus Schend 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangendiner gratis parkeren gratis WiFi aankomst op alle dagen 164

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4