Hockeyers Rapide veerkrachtig en scherp voor het doel in derby De Booij toont zich onklopbaar in Axelse dressuurwedstrijd Mark Verhage showt vorm in Ossenisse De Bruijn stunt met slotserie van negen 18 Met Jean Paul de Bruijn en Steven van Acker in een glansrol voor het driebandenteam van eredivisio- nist Dallinga werd de eerste thuis wedstrijd met 6-2 gewonnen van De Eekhoorn. In de eerste divisie won Pearle Opticiens met dezelf de cijfers van Poelier Schrauwen. Berry Dallinga startte slecht in zijn partij tegen Jerry Hermans, al kwam hij nog wel goed terug. Op de andere tafel speelden Jean Paul de Bruijn en Kurt Ceulemans een thriller. Het ging gelijk op tot Ceu lemans middels een serie van to definitief afstand leek te nemen en op 31-38 kwam. De Bruijn gaf zich nog niet gewonnen en maak te in de twintigste beurt met een magistrale serie van 9 een einde aan de partij. Na de thee won Frédéric Caudron na een eveneens hoog staande partij met 40-34 in 21 beurten van Frans van Kuyk en verzorgde Steven van Acker het klapstuk met een schitterende overwinning op Kenny Miatton. Met een puntgave serie van 13 be sloot hij de partij met een moyen ne, 40-19 in 18 beurten. Pearle Opticiens - Poelier Schrau wen 6-2: Eddy Leppens is niet al leen een substantiële versterking voor de ploeg uit Sas van Gent, maar lijkt meer nog een bron van inspiratie voor de andere teamle den. Zelden zagen we Jens van Dam (27 in 14 beurten) en Pascal Claus (20 in 9) zo geconcentreerd aan een partij beginnen. Claus zak te wel in, maar won met 1.081 ge middeld en Van Dam bleef sterk spelen en won met 1.481. Leppens gaf na de pauze een demonstatie van zijn klasse en versloeg zijn landgenoot Frank de Groof met liefst 40-11 in 21 beurten. Invaller Michael Vink vocht bij zijn de buut in de eerste divisie als een jonge leeuw, maar redde het net niet. Hij kwam in de slotfase nog even aan de leiding met 35-32 maar kon het niet afmaken. De derby Rapide-Olympia in de vierde klasse van de hock- eycompetitie voor mannen eindigde in een 3-1-zege voor de thuisploeg. Bij de vrouwen liet Rapi de het sterk geachte Pelikaan kans loos. Olympia was eveneens een maat te groot voor thuisploeg Gil- ze-Rijen. Mannen, vierde klasse. Rapide-Olym- pia 3-1: In tegenstelling tot wat de 3-1-ruststand deed vermoeden, wa ren de ploegen in de eerste helft aan elkaar gewaagd. Olympia nam zelfs in de achttiende minuut de leiding door Koen Boerjan. Rapide liet zich niet kisten en toonde veerkracht en met name scherpte voor het doel. In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd Joep Eggermont tekende voor de ge lijkmaker. Net na het half uur liet jeugdspeler Jules Abeel de 2-1 note ren en al op slag van rust legde Joris Meerdink de eindcijfers vast. In de tweede helft probeerde Olympia nog wel iets te forceren, maar veel kan sen leverde dat niet op. Een sterker Rapide kreeg de meeste mogelijkhe- den.Te gehaast spel was er debet aan dat er niet meer gescoord werd. Vrouwen, derde klasse. Rapide-Peli- kaan 3-0: Rapide was veruit de bete re partij. Op aangeven van Anouk de Smet opende Tasjana van den Eynde in de twaalfde minuut de score. Acht minuten later werd het 2-0 via een backhandschot van Laurien Cleij- man. Toen Tatsjana van den Eynde uit een strafcornercombinatie 3-0 liet noteren werd al duidelijk dat Peli kaan een geslagen team was. Die ploeg miste ook in de tweede helft de inspiratie om het Rapide nog heel moeilijk te maken. De thuisploeg kreeg ook in die periode, net als in de eerste helft, diverse goede sco ringskansen. Vierde klasse. Gilze-Rijen-Olympia 1-2: Een duidelijk beter Olympia be sliste het duel al voor de rust. Claire de Dobbelaere opende de score en niet veel later liet Carolien Zwart de 0-2 noteren. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor de Terneuzenaren. Ook niet toen het 1-2 werd. Pas toen de ar bitrage de thuisploeg een helpend handje toestak werd het even peni bel voor Olympia. Twee speelsters van dat team kregen geel. Toch bleef Olympia verrassend gemakkelijk op de been en hockeyde toen het weer met elf was de wedstrijd probleem loos uit. De amazone uit Kloosterzande stuurde de mooi in balans lopen de en fijn schakelende merrie in de in handicap verreden klasse Z in beide proeven naar de overwin ning (67,79 en 66,76 procent). An neke de Booij: „Jammer van de foutjes in de uitgestrekte galop in de eerste proef. Voor de rest liep Vigieny super fijn. Ze maakt veel progressie. In het Zeeuws kam pioenschap mocht ik ook al mee doen aan de finale. Ik ben nu hard aan het trainen voor het ZZ-Licht en wil in oktober daarin starten. Ik heb het gevoel dat mijn paard er klaar voor is." Silke Cardon uit het Belgische Middelburg eindigde met de ruin Dancer V als tweede (62,20 en 64,41 procent). Een tweede plaats waar Cardon best mee kon leven. „Het was mijn eerste wedstrijd sinds juni. En Dancer pakte het meteen weer goed op. Was wer kwillig en bleef goed bij de les. Ik ben best tevreden." Sandy Audenaert heeft bij de merrie Finishing Touch weer de juiste knoppen gevonden. De com binatie uit Koewacht liep in de eerste proef van M2 met 66,83 pro cent naar de zege. „Hier ben ik erg blij mee", was de eerste reactie van Audenaert. „Na het kampioen schap liep het niet lekker. Maar nu was de klik er weer." De zege in de tweede proef was een prooi voor met de op dit ni veau debuterende Golden Girl. Pe tra Verschuere uit Hoek stuurde de los door het lijf bewegende en in de uitgestrekte gangen excelle rende merrie naar een score van 67,66 procent. Wim de Vos Ossenisse Mark Verhage uit Zaamslag weet momenteel niet meer wat verliezen is. Na zijn eerdere eer ste plaats tijdens de Zomerlopen en vorige week nog Dwars door de Zwingeul, was de atleet afgelo pen zaterdag in Ossenisse bij de derde editie van dOssekoppen- loop, dat 170 deelnemers trok, op nieuw de sterkste. Ditmaal liep Verhage samen weg met Sander Post. Hij liet zijn trainingsmaatje in de slotkilometers de hielen zien. Post: „Mark is momenteel in een bloedvorm. In de finale liep hij vrij eenvoudig bij me weg." Het duo maakte er langs de boorden van de Westerschel- de van meet af aan een harde wedstrijd van. Voor Verhage stopte de klok na 11800 meter op 42.28, terwijl Post er dertien se conden langer over deed. De Belg Jente Samson finishte op de derde plaats in 43,13. Bij de vrou wen ging de overwinning naar Renate van Huffel uit Sint-Jan steen in 1.01.07. Cathy Poppe (Terneuzen) won de 8000 meter in 34.12 bij de vrouwen en bij de mannen won Sander d'Hont (Kuitaart) de 5700 meter in 20.39. maandag 12 september 2016 Joop van den Oudenhoven Sluiskil Peter Snelders Terneuzen Anneke de Booij was met Vigie- ny S in de dressuurwedstrijd van de PSV Luctor et Emergo zater dag in de Beatrixhoeve in Axel goed op dreef. Lucien Roelandt Axel De hockeyers van Rapide (paarse shirts) maakten in de eerste helft het verschil in de derby tegen Olympia. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46