Axel herstelt zich met zege Vier goals Janisse helpen RCS op weg 13 SSV'65 rolde FC Dauwendaele op met 0-6 en FC Axel zette Oost- kapelle met 3-0 opzij. Daarmee herstelde de Zeeuws-Vlaamse ploeg zich van de zeperd van vori ge week bij Bruse Boys. „Dit was een opsteker na vorige week. We hebben goed gevoet bald", liet SSV-leider Ad van Gilst weten. Binnen tien minuten was het duel door goals van Alex van Dongen en Richard Schouten be slist. Het onervaren Dauwendaele, dat niet verder kwam dan wat kansjes, liep in de 27ste minuut te gen de 0-3 van Schouten op. Na een vlotte combinatie scoorde Schouten voor de derde keer. Bas Biesterbosch en Van Dongen wa ren na de pauze nog trefzeker. FC Axel-Oostkapelle 3-0: Uit een voorzet van Niels de Zwarte kopte Ivo Verstraeten FC Axel al vroeg naar de 1-0. Oostkapelle had wei nig in te brengen en bij de sporadi sche kansen was daar altijd doel man Mitchell Braafhart. Op aangeven van Urmeion Mar- tis verdubbelde Verstraeten de sco re. In de 79ste minuut scoorde FC Axel, na geblunder bij Oostkapelle achterin, via Martis nogmaals. Daarna verzuimden Martis en Dennis le Feber om de score nog hoger op te voeren en mocht Oost kapelle van geluk spreken. Klundert-Zaamslag 1-1: Zaamslag speelde ruim een half uur tegen tien man, na rood voor Peter van Wingerden in de 58e minuut. Voor de pauze redde Zaam- slag-doelman Guido Vinke goed op een inzet van Jeffrey van Win gerden, maar verder was er weinig doelgevaar. In de 65ste minuut zet te Peter Dieleman Zaamslag op voorsprong. Klundert kreeg in de tachtigste minuut een gemakkelijk gegeven penalty, na een vermeende over- Nieuwdorp stond op bezoek bij DBGC bij rust met 4-0 achter, maar kwam nog knap terug tot 4-3 treding die ook nog eens buiten het strafschopgebied zou zijn ge maakt. Poger Mukoko pakte het ca deautje dankbaar uit, tekende voor de gelijkmaker en bezorgde Zaamslag een kater. De Meeuwen-Bruse Boys 0-1: Bru se Boys was voor rust sterker en in de 41ste minuut leidde dat via Dylan Adelaar tot de 0-1. Daarna redde Bruse Boys-doelman Mark Giljam op een kopbal van Maas Boogaard. In de tweede helft ontbrak het de thuisploeg aan geluk. Een goal van Delano Langezaal werd door arbiter Bart Wattel afgekeurd we gens buitenspel. Bruse Boys kreeg kansen, maar via Kevin Janse en Alfaro Pentury - vlak voor tijd - kreeg De Meeuwen nog prima mo gelijkheden op een punt. DBGC-Nieuwdorp 4-3: Het was een enerverend duel. De uitslag had, gezien alle kansen, ook 7-7 kunnen zijn. Bij rust leidde DBGC, ietwat geflatteerd, door doelpunten van Gert-Jan Lodder, Jeroen Sep, Tim MacKloet en weer Sep, met 4-0. Vlak na de pauze liet DBGC het na de 5-0 te maken. Toen Stefan van de Klooster de 4-1 scoorde, ging Nieuwdorp er weer in gelo ven. Door treffers van Martijn Si- monse en Kevin van Iersel kwam de ploeg nog erg dichtbij een punt, maar die kreeg het niet. Swift kreeg bijna geen kans. Het kon alleen scoren uit een vrije trap Dennis Dinkgreve de bal vanaf de punt van het strafschopgebied in de korte kruising (1-1). Het was wel een terechte af spiegeling van de krachtsverhou dingen. Swift - de ploeg die twee jaar geleden Kloetinge uit de hoofdklasse kegelde - presenteer de zich als een positief voetbal lende, aanvallend ingestelde ploeg. Maar echt gevaarlijk voor het doel werd Swift alleen voor rust een keer; Jordi de Jonghe red de één op één met Bas Buimer. Maar hetzelfde gold voor Hoek. Kansen waren spaarzaam. Alleen na de openingstreffer van Nathan Lagrou had Hoek tot de rust de overhand. En in de tweede helft nog even na de gelijkmaker. Birgen Mar tens, samen met Reguillo Vande- pitte de longen en het brein van de ploeg, stichtte met enkele schoten het meeste gevaar. Een middenvelder dus. Walcheren - RCS 2-5: „RCS was een klasse beter in de eerste helft", sprak Walcheren-trainer Kevin Hollander. Door goals van Marlo Janisse stond het na een helft 0-3. Bart Chermin scoorde uit een penalty de 1-3, maar daar na gooide Janisse het duel op slot. Thomas de Rijke maakte de 1-5 waarna Steven Struik er nog 2-5 van maakte. Arnemuiden - VCK 5-0: De uitslag had, gezien alle gemiste kansen, hoger uit kunnen vallen. De 1-0 van Colin van Koeveringe viel vlak voor rust. Na de pauze liep Ar nemuiden verder uit. Yannick Schaier scoorde uit een penalty de 2-0 en in het laatste kwartier lie ten Ronaldo Meijer, Jordi van Koe veringe en Jarco Boogaard het net bollen. „Dik verdiend. We hebben nog veel kansen gemist", oordeelde Krabbendijke-trainer Pim Bruins. In de slotfase van de eerste helft zorgde Danny Weber voor de 0-1, maakte Khalid Kaldoon gelijk en was het Weber die met een op het oog houdbaar schot voor de 1-2 zorgde. Uit een strafschop trok Ik ben blij met de drie punten. We zijn nu niet meer het lelijke eendje Yannik Taniwel na rust de stand gelijk, maar door goals van Elco Jansen, Ronald Zuidweg en weer Jansen won Krabbendijke. 's-Heer Arendskerke - Colijns- plaatse Boys 2-1: Kadar Abdullah zette de bezoekers, die veel kan sen creërden, op 0-1. In de 75ste minuut kopte Michiel Bouwman de 1-1 binnen en even later rolde een inzet van Ricardo Kriekaard in de verre hoek binnen. Vlissingen - Kapelle 4-1: „Ik ben blij met de drie punten. We zijn niet meer het lelijke eendje", liet trainer Renato Dijkstra weten. Vlissingen kwam voor rust uit een penalty van Morad Bobouh op 1-0. In de 53ste minuut zorgde hij ook voor de 2-0 en via Kevin Tabak werd het 3-0. Virhu Bhoe- lay tekende voor de 4-0, waarna Wout Vink met een verdwaalde voorzet namens Kapelle doel trof. Yerseke - GPC Vlissingen 2-1: Yer seke kwam via Evert van Houte op 1-0. GPC schudde wakker en Okan Baskos zorgde na twintig minuten voor de 1-1. Na rust be sliste Arjen de Koeijer in de 85ste minuut het duel. Daarna werd Hu- go Guerrera Vilela (GPC) nog uit het veld gestuurd. Lewedorpse Boys - Kruiningen 1-3: „We zijn lekker bezig en kun nen nu een stootje hebben", sprak Kruiningen-trainer Will Raats na de tweede zege. Thomas Paauwe schoot uit een vrije trap de 0-1 bin nen. Na de pauze trok Sven Nieu- wenhuijze namens Lebo de stand in evenwicht. Via Wesley Kuiper - kwam Kruiningen op 1-2 en Paau we zorgde daarna voor de 1-3. maandag 12 september 2016 In de tweede klasse E van het za terdagvoetbal boekten twee nieuwkomers met het nodige ge luk hun tweede zege. Bruse Boys klopte De Meeuwen met 0-1 en Serooskerke stal de winst bij Terneuzense Boys (1-2). Het duo staat twee punten voor op DBGC, dat Nieuwdorp nog bijna terug zag komen van een 4-0-achterstand. Klaas Verspoor Vlissingen FC Dauwendaele-SSV'65 0-6: willen meer goals Doelpuntenmaker Nathan Lagrou zit op de rug van Birgen Martens, terwijl Thomas van Renter- ghem (links) en Sascha Beshliaha (23) hem komen feliciteren, fotowimwobbes/orangepictures Nathan Lagrou Met vier treffers in het met 5-2 gewonnen duel bij Walcheren was Marlo Janisse wel erg aan wezig bij RCS. Arnemuiden, Krui- ningen, Yerseke en 's-Heer Arendskerke hebben net als RCS nog een honderdprocent- score na twee duels. Klaas Verspoor Vlissingen Jong Ambon - Krabbendijke 2-5: Renato Dijkstra, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41