In slotfase laat Goes de Zeelandia Middelburg maakt overwinning nog glippen er ook tegen Desk weer vier 11 VI Zondag-hoofdklasser is op eigen veld te sterk voor Groene Ster: 4-0 Quincy Gooding maakt zijn eerste van dit seizoen en de mooiste van de middag. Geraldi Geerman en Raymond Wolff zijn ook trefzeker. V 0 ijn naam verschijnt niet vaak in het rijtje doelpuntenmakers, maar gistermiddag maakte Quincy Gooding een goal om in te lijsten. Na 63 minuten kreeg de midden velder van VC Vlissingen de bal net buiten het strafschopgebied aangespeeld, legde 'm even voor zijn rechter en haalde van een klei ne twintig meter vernietigend uit. De bal sloeg in de linkerboven hoek binnen, waarmee de 3-0 op KARAKTERISTIEK het scorebord kwam en het duel met Groene Ster was beslist. Voor Gooding was het zijn eer ste treffer van dit seizoen, zoals ook Geraldi Geerman (1-0) en in valler Raymond Wolff hun eerste streepje turfden. De uit Sint Maar ten teruggekeerde Wolff schoot ze ven minuten na zijn entree diago naal raak en bepaalde de eind stand daarmee op 4-0. Eerder had verdediger Roy Maessen het duel met een eigen doelpunt (2-0) al in een beslissende plooi gelegd. De goal van Gooding was een ju weeltje, maar de manier waarop Yves Nyemb bij de laatste treffer Wolff bediende, mocht er ook zijn. De centrumspits was giste ren niet trefzeker, maar dat deerde Vlissingen niet. Het maakte indi rect duidelijk dat de hoofdmacht van de honderd jaar oude club veelzijdig is. „We hebben een goe de en brede selectie", stelde Ruud Pennings tevreden vast. „We heb ben zes geblesseerden, maar de jongens die wel speelden stonden allemaal op hun eigen vertrouwde plek. We willen graag vastigheden kweken en naar een vast systeem toe. De afgelopen jaren heb ik ge zien dat we ons onoverwinnelijk kunnen voelen, als we eenmaal in een flow zitten. Dan kun je lastige wedstrijden, zoals die van vorige week bij Blauw Geel, soms ook winnen." Vlissingen verloor vorige week van Blauw Geel'38 (3-0) maar rechtte nu de rug. Op het belab berde, kurkdroge hoofdveld was het bij vlagen weer de ploeg die dwingend voetbal afkan wisselen 4 I - met vlijmscherp counteren. Geer man verzuimde halverwege de eer ste helft na een snelle omschake ling om de score te openen, ter wijl hij de doelman al was gepas seerd. Kort daarna kopte hij echter raak uit een voorzet van Etienne Mallie (1-0). Twintig minuten na rust was het duel al gespeeld, door het eigen doelpunt van Maes sen en de poeier van Gooding. „Zo schiet Quincy ze er op de trai ning vaker in", zei Pennings. „Vooral in kleine partijtje ging hij vaak in de as spelen, pakte veel bal len af en scoorde veel. Daardoor heb ik hem vorig seizoen naar het middenveld doorgeschoven. Daar doet Quincy het hartstikke goed." Het slotakkoord tegen Groene Ster was voor de ingevallen Wolff. De middenvelder was blij met zijn doelpunt, maar fysiek moet hij nog stappen zetten. Pennings: „Raymond is nu nog wat te zwaar. Hij zal ongetwijfeld wat pijntjes hebben, maar dat zul je nooit aan hem merken. Hij heeft nu ook al weer iets langer gespeeld dan vori ge week." Wolff, sinds 19 augustus terug uit Sint Maarten, had niet ver wacht al zo snel weer te spelen. „Ik zou eerst een week of vier, vijf alleen trainen. Maar misschien heb ik Ruud wel verrast tijdens de trainingen. Voetbal blijft voetbal hè. Aannames, looplijnen, dat ver leer je niet. En als je in de tweede helft invalt, zijn de ruimtes groter. Als ik vandaag vanaf de eerste mi nuut had gespeeld, had ik echt niet gescoord, dat weet ik zeker." De komende tijd wil Wolff dich ter bij een basisplaats komen. „Ik ga naast de trainingen bijna iedere dag naar de sportschool." Als een aantal geblesseerden dan ook nog eens terugkeert, heeft Pennings wellicht een luxe probleem. Hij vindt het niet erg. „Ik vind het wel lastig om nu al te zeggen waar we staan. Zondag spe len we thuis tegen Gestel, dat veel oud-profs in de gelederen heeft. Misschien kan ik er daarna meer over zeggen." In zijn eerste wedstrijd van het nieuwe sei zoen kwam Goes gisteren in de thuiswed strijd tegen MOC'17 niet verder dan een ge lijkspel. Door drie doelpunten in een hecti sche slotfase werd het van 1-0 nog 2-2. „We hebben het voor de rust laten liggen", mop perde trainer John Karelse na afloop. De start van Goes was er een uit het boekje, want al na amper vier minuten spe len werd het 1-0 door een doelpunt van Ray Kroon. De thuisclub was daarna zoveel beter dan de ploeg uit Bergen op Zoom dat meer treffers bijna niet uit konden blijven. Maar Goes liet de ene na de andere moge lijkheid onbenut. Toch leek Goes ook na de hervatting lange tijd af te stevenen op drie punten, totdat Brian Kruf MOC'17 drie mi nuten voor tijd plotseling naar 1-1 schoot. In de 90ste minuut bracht invaller Francis Kabwe Manengela de thuisploeg opnieuw op voorsprong, maar ook die treffer bleek niet beslissend. Diep in blessuretijd profi teerde Twan van Mechelen van te slap in grijpen („We verloren zomaar twee, drie duels op rij op de rand van de zestien", al dus Karelse) en schoot de 2-2 binnen. Goes-MOC'17 2-2 (1-0). 4. Ray Kroon 1-0, 87. Brian Kruf 1-1, 90. Francis Kabwe Manen gela 2-1, 90+3. Twan van Mechelen 2-2. Scheidsrechter: J.H. Bezemer (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 300. Zeelandia Middelburg gaf gisteren in de tweede klasse E van het zondagvoetbal de droomstart van vorige week tegen Jeka (0-4-zege) een passend vervolg in de thuis wedstrijd tegen Desk. Na een 3-0-ruststand werd het 4-2 voor de ploeg van trainer Mart van Bree. De basis voor de tweede opeenvolgende zege werd in de eerste helft gelegd. Nadat Michael Cabenda in de 15e minuut raak had gekopt, voerde Zeelandia Middelburg de druk op de tegenstander steeds meer op. Desk kwam nauwelijk aan een fatsoenlijke tegenaanval toe en nog voor de rust werd de score uitgebouwd. Eerst scoorde Caben da nog eens met een rake kopbal en kort voor de rust was het Niels Luteijn die de 3-0 voor zijn rekening nam. Een mindere pe riode na rust bracht Zeelandia Middelburg nog even in de problemen, want Desk kwam binnen een tijdsbestek van tien mi nuten van 3-0 terug tot 3-2. Eerst scoorde Jordi Smal, daarna Rob Clerckx. Tien minu ten vor tijd maakte Daniel Wissel echter als nog aan alle onzekerheid een eind: 4-2. Zeelandia Middelburg-Desk 4-2 (3-0). 15. Mi chael Cabenda 1-0,39. Michael Cabenda 2-0, 42. Niels Luteijn 3-0, 65. Jordi Smal 3-1, 72. Rob Clerckx 3-2, 80. Daniel Wissel 4-2. Scheidsrechter: E.D.E. van Yren (Zwijnd- recht). Aantal toeschouwers: 200. maandag 12 september 2016 Vlissingen laat zien dat het ook veelzijdig kan zijn Barry van der Hooft Vlissingen VC Vlissingen-Groene Ster 4-0 (1-0). 29. Geraldi Geerman 1-0,63. Roy Maes- sen 2-0 (eigen doelpunt), 65. Quincy Gooding 3-0,73. Raymond Wolff 4-0. Scheidsrechter: R.J.A. Gansner (Zandvoort). Gele kaart: Dave Velraeds (Groe ne Ster). Aantal toeschou wers: 250. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Milton Roemeratoe, Dangelo Mar- tien; Etienne Mallie (77. Sa- lim Ben Sellam), Quincy Gooding, Eren Yildizturan (66. Raymond Wolff), Kha- lid El Hattach; Geraldi Geer man (70. Saïd Bouzambou) en Yves Nyemb. A j, vC- HÉMH Groene Ster-keeper Willem Jan Thijssen bokst tegen Vlissingen de bal weg. foto dirk jan gjeltema Eddy van der Hooft Goes Eddy van der Hooft Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39